Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dobiti Copyright?

[es] :: E-Marketing :: Kako dobiti Copyright?

[ Pregleda: 3962 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.niksic.cg.yu

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Kako dobiti Copyright?07.08.2003. u 22:27 - pre 252 meseci
Želeo bih da tražim od jedne firme pravo na preuzimanje tekstova, da bi ih stavio na svoj sajt, pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovim!? Koji je najbolji način da to uradim? U pitanju je strani sajt sa preko 4,000,000 jedinstvenih poseta mesečno i 50,000,000 okrenutih stranica (pa ne bih da ispadnem neozbiljan). Još nisam registrovao domen, a planiram (i mislim da ću uspeti u tome) da imam 6000-15000 posetilaca mesečno. Sve tekstove bih prevodio na srpski i nemam englesku verziju sajta.

Zanima me iskreno šta milite da li je moguće da dobijem ovu dozvolu i koji je najbolji način da je tražim?
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako dobiti Copyright?07.08.2003. u 23:51 - pre 252 meseci
pošalješ email i ljubazno pitaš za prava (plus se komercijalno dogovoriš ako misliš da je potrebno) Copyright ne možeš da dobiješ (tekstovi su njihovi), ali možeš da dobiješ ovlašćenje da ih distribuiraš.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Kako dobiti Copyright?08.08.2003. u 07:24 - pre 252 meseci
Slobodno možeš pitati, ali očekuj da ti neće dati besplato prava na prevođenje i publikovanje, ako je toiliko posećen sajt.
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.niksic.cg.yu

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Kako dobiti Copyright?08.08.2003. u 11:32 - pre 252 meseci
Oni tvrde da je toliko posećen, ne ja. Pokušaću pa ću da vam javim šta sam uradio, ovih dana.
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.niksic.cg.yu

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Kako dobiti Copyright?08.08.2003. u 11:34 - pre 252 meseci
Usput šta je zapravo COPYRIGHT, ako ne pravo na prevođenje i publikovanje?
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Kako dobiti Copyright?08.08.2003. u 12:02 - pre 252 meseci
Copyright u pravnom smislu znači „subjektivno autorsko pravo“ ali istovremeno označava i ovlašćenje za umnožavanje predmeta zaštite, u ovom slučaju teksta. Opet, definicija može malo da varira u zavisnosti koji zakon čitaš (tumačiš).

„Subjekitvno autorsko pravo“ se sastoji od ličnog i imovinskog prava. Lično pravo znači da autor može da zabrani drugima da vrše radnje u vezi sa delom kojima se ugrožava njegov „lik i delo“ (ovo nije pravna već moja definicija) i ta prava ne mogu biti predmet „trgovine“, dok imovinsko (materijalno) pravo - u ovom slučaju bi to bilo pravo da objaviš tekst - može biti predmet „trgovine“, i to na dva načina - ustupanjem i prenosom u celini.

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Kako dobiti Copyright?08.08.2003. u 12:31 - pre 252 meseci
U ovom slucaju mnogo faktora je u igri. Prvenstveno sve zavisi od politike preuzimanja tekstova tog sajta (u daljem tekstu "izvora"). Najbolje jeste prvo da proucis Terms of Use samog izvora, i da vidis kako je rjeseno to pitanje. Dosta sajtova odobrava preuzimanje tekstova uz obavezno navodjenje izvora.

Prevodjenje tekstova na srpski moze biti mac sa dvije ostrice. U prvom slucaju, to je svakako prednost i olaksavajuca okolnost:

1) tekstovi sa sajta se prevode na jos jedan jezik, u ovom slucaju srpski, cime su tekstovi pristupacniji ljudima za ne-engleskog govornog podrucja
2) ovakvim postupkom fakticki ne ugrozavas engleski izvor tekstova
3) i naravno izvor ce da generise neki sitni procenat posjete sa tvog sajta

S druge strane "izvor" moze da se zapita koliko su tvoji prevodi kvalitetni, i da li tvoje eventualne greske u prevodima mogu da naruse reputaciju izvora?


Dalje, ukoliko je politika sajta iole strozija, sumnjam da ces dobiti to pravo bez uvida u sam sajt (posto isti ne postoji) i bez uvida u tvoje statistike posjecenosti. Naravno, ponovo sve zavisi od samog izvora.


Svakako obzani sta si uradio po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Kako dobiti Copyright?

[ Pregleda: 3962 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.