Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MediaPlayer problem kod duzine pesme

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: MediaPlayer problem kod duzine pesme

[ Pregleda: 3538 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vigor

Član broj: 3125
Poruke: 39
*.204.eunet.yu.



Profil

icon MediaPlayer problem kod duzine pesme12.07.2007. u 10:31 - pre 204 meseci
Napravio sa jedan mali MP3 player, na Kojem postoji i ono da se vidi duzina pesme u min i sek kao i trenutna pozicija.
Osnovna komponenta je TMediaPlayer (delphi7).
Problem je sto kod nekih pesama pokazuje ispravno duzinu pesme a kod nekih ne. Ono sto sam primetio je da ispravno pokazuje duzinu kod MP3 pesama kod kojih je Bit Rate 128. Ako je drugaciji (manji ili veci) onda skroz pogresno procita duzinu pesme. Ovakve MP3 pesme sam testirao u winamp-u i tamo radi korektno.
Ima li neko ideju kako ovo prevazici?
 
Odgovor na temu

0rc
BG

Član broj: 151321
Poruke: 107
*.rcub.bg.ac.yu.



+40 Profil

icon Re: MediaPlayer problem kod duzine pesme14.07.2007. u 11:31 - pre 204 meseci
Delphijev TMediaPlayer se oslanja na MCI (Media Control Interface) iz Windowsa. U tu svrhu koristi se procedurama iz unita MMSystem, koji je najvecim delom wrapper oko MCI sistema.
Vise informacija ovde: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms709461.aspx

Mislim da je tvoj problem (ako nije rec o nekom banalnom propustu prilikom prikazivanja/racunanja u tvojoj aplikaciji) vezan za Windows sistem na kojem radis. Pokusaj da otvoris te MP3 fajlove iz Windows Media Playera, umesto iz Winampa, i proveri da li se dobro prikazuje trajanje pesme. Ako ni tu nije u redu, onda problem nije u Delphiju ni u tvojoj aplikaciji. Takodje, mozes da pokusas da zaobidjes TMediaPlayer i koristis procedure iz MMSystem unita direktno, mada mi se cini da ti to nece dati bitno drugacije rezultate.
 
Odgovor na temu

vigor

Član broj: 3125
Poruke: 39
*.241.eunet.yu.



Profil

icon Re: MediaPlayer problem kod duzine pesme15.07.2007. u 11:46 - pre 204 meseci
I u Windows Media Playeru dobro pokazuje duzinu pesme. Ono sto je jos interesantno je da sam na internetu pronasao jos nekoliko cd/mp3 player-a radjenih u Delphiju,ali i kod njih mi isto pokazuje pogresnu duzinu pesme. ???
 
Odgovor na temu

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
217.23.204.*



+19 Profil

icon Re: MediaPlayer problem kod duzine pesme15.07.2007. u 12:46 - pre 204 meseci
Ti duzinu dobijas duzina u bitima / 128. Problem nastaje kod je bitrate razlicit od 128. Znaci prvo trebas izvaditi bitrate iz pjesme i sa njim djeliti.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: MediaPlayer problem kod duzine pesme15.07.2007. u 17:54 - pre 204 meseci
Ovo je stari problem MediaPlayera. Ne cita ispravno vreme VBR MP3 fajlova (Variable Bit Rate).
Resenje je da instaliras novu verziju Windows Media Player-a, bar v9.0. Potrazi nesto o ovome
na Internetu.
A mozes i da uvezes Windows Media Player kao ActiveX, pa njega da koristis umesto
TMediaPlayer-a.
 
Odgovor na temu

0rc
BG

Član broj: 151321
Poruke: 107
*.rcub.bg.ac.yu.



+40 Profil

icon Re: MediaPlayer problem kod duzine pesme16.07.2007. u 10:00 - pre 204 meseci
Hm, probao sam na brzinu kod mene i radi ok i za 128kbps ali i za VBR fajlove (Windows Media Player 9.0, Turbo Delphi, Windows XP SP2).

Da li si obratio paznju na format zapisa vremena? Mislim na TMediaPlayer.TimeFormat property... Ukupna duzina pesme (i ostali vremenski parametri) nije uvek u milisekundama, moguce je da neki fajlovi daju vreme u razlicitim formatima. Proveri kakav je TimeFormat na razlicitim pesmama. Ako nije svuda isti, moraces da razdvojis izracunavanje vremena u zavisnosti od tipa zapisa. Pogledaj TMPTimeFormats enumeraciju za vise detalja.
 
Odgovor na temu

vigor

Član broj: 3125
Poruke: 39
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: MediaPlayer problem kod duzine pesme17.07.2007. u 06:13 - pre 204 meseci
Hvala lepo na savetima. Manje vise sam probao sve od toga i nije dalo rezultat. Instaliranjem novih kodeka sve je doslo na svoje mesto.
Igor
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: MediaPlayer problem kod duzine pesme

[ Pregleda: 3538 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.