Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10752 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragec.v

Član broj: 99877
Poruke: 39
86.61.94.*



Profil

icon Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku20.07.2007. u 23:19 - pre 203 meseci
Pozdrav.
Evo pitanjce za Mikrotik frikove.
Dal neko zna kako da korisnici koji su nakačeni na Mikrotik AP sa 3 Wlana ( sve 3 su u briđu) mogu videti jačinu svog signala ( dBm ) i jačine signala svih koji su trenutno nakačeni.
Da pojasnim : MT ima jedni IP adresu na Bridge-u.
Kad žele videti svoj sig. i sve koji su gore da ih ne moram puštati na MikroTik nego da to pogledaju recimo u Exploreru.
Znači da li se može napraviti neka skripta koja očitava vrednost sa MT-ika te da prikazuje u Exploreru.
Da li je to moguče i da li neko zna to napraviti , pa ako je voljan pomoči.........
TNX
 
Odgovor na temu

dragec.v

Član broj: 99877
Poruke: 39
86.61.94.*



Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku25.07.2007. u 20:02 - pre 203 meseci
Ajd, barem nek neko napise da nije izvedivo.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku25.07.2007. u 20:54 - pre 203 meseci
Jedino sto ti je jednostavno, to je sto oni korisnici koji korsite MT kao klijent odmah mogu da vide koliki im ej signal na AP-u.
Za ove druge, hajde da ne kazemo da nije izvodljivo, ali je mnogo komplikovano :)

Taj podatak je dostupan samo adminu MT-a sto znaci da bi morao da namestis neki admin nalog preko koga bi korsinici pristupali MT-u da bi to videli. CIm mogu da pristupe MT-u, mogu da vide mnogo sta drugo, sto ne bi bilo zdravo da vide. To bi mogao da resis tako sto bi napravio namensku aplikaciju koaj bi se zakacila na MT preko telneta (ili ssh ili ftp) i procitala to sto zelis da im prikazes. Toj aplikaciji bi nekako morao da naznacis za kog korisnika treba da ocita signal, jer opet, ne bi bilo dobro da svi mogu da gledaju sve signale.

Drugo resenej bi bilo da recimo namestis neki web server, a na njemu skriptu koja ce da prsitupa MT-u, cita podatke i zapiuje tako da moze korsinicima da pokaze. Tada nemas problem stose tice sigurnosti posto onda korisnici ne pristupaju MT-u nego web serveru, alii dalje ostaje problem kako da ogranicis da svako moze da vidi samo svoj signal.

Sve u svemu... ebiga... :(


 
Odgovor na temu

dbirovljevic
Damir Birovljevic
AAA expert, Siemens
Osijek, HR

Član broj: 54446
Poruke: 8
*.siemens.at.

Sajt: www.belair.hr


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku27.07.2007. u 11:37 - pre 202 meseci
Ja sam to napravio kako je opisao broker kao drugo rjesenje.
Dakle imam web server koji kod ucitavanja stranice povuce podatke sa svih nodova, isparsira i prikaze.
Nije jednostavno za pocetnike, ali ako se malo razumijes u programiranje da se napraviti.
Kod mene je ukljucen i mysql jer su mi u bazi podaci o korisnicima.
Dodatno na svakom mikrotiku imam skriptu koja se okida svake minute i u fajl sprema sve signale (taj fajl parsira web stranica).
Svaki mikrotik ima account kojemu je samo ftp pristup ukljucen i na taj nacin skida fajl sa signalima, tako da cak i ako ti netko izvuce username i pass opet ne moze na winbox.
Ovdje mozete vidjeti kako izgleda ta stranica http://luna.dh-tel.hr/portal/signali.php
Ako nekog zanima source neka mi se javi.
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.suonline.net.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku27.07.2007. u 16:00 - pre 202 meseci
Slicno resenje kao dbirovljevic samo uz malu izmenu ne koristim skriptu na Mikrotiku nego preko SNMP citam podatke sa Mikrotika tj. radi skripta na racunaru kupi sa cetri Mikrotika u mrezi i smesta te podatke u bazu, posle prikazujem korisnicima preko WEB-a. Naravno posto imam sve te podatke u bazi lako je kasnije smisliti razlicite statistike preracunati potorosnju u nekom vremenskom intervalu ili prosecnu brzinu dowloada i takve stvari to je vec sminka kad imas podatke u bazi.

Pozdrav....


 
Odgovor na temu

dbirovljevic
Damir Birovljevic
AAA expert, Siemens
Osijek, HR

Član broj: 54446
Poruke: 8
*.siemens.at.

Sajt: www.belair.hr


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku30.07.2007. u 10:34 - pre 202 meseci
Ispricavam se svima koji su me kontaktirali na PM a nisam im mogao odgovorio zbog flood zastite.

Poslijepodne kad dodjem sa posla cu postaviti source negdje gdje cete ga svi mogi skinuti,
a ovdje cu staviti link.
 
Odgovor na temu

dragec.v

Član broj: 99877
Poruke: 39
89.143.240.*



Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku31.07.2007. u 00:05 - pre 202 meseci
Jel moze taj source?
 
Odgovor na temu

dbirovljevic
Damir Birovljevic
AAA expert, Siemens
Osijek, HR

Član broj: 54446
Poruke: 8
*.siemens.at.

Sajt: www.belair.hr


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku31.07.2007. u 06:38 - pre 202 meseci
Evo source:
http://rapidshare.com/files/46263930/belair_signali.rar.html

Osim same stranice imate i skriptu u scheduleru u mikrotiku koja se izvrsava svake minute (po izboru).
Skripta izgleda ovako:
Code:

/interface wireless registration-table print interface=wlan1 file=wlan1_connected
/interface wireless registration-table print interface=wlan2 file=wlan2_connected
/interface wireless registration-table print interface=wlan3 file=wlan3_connected
/interface wireless registration-table print interface=wlan4 file=wlan4_connected


Skripta stvara fileove za svaku karticu (kod mene su 4 na ovom mikrotiku a vi prilagodite).
Da bi se ti fileovi prebacili na web server koristim ftp, znaci na mikrotiku trebate napraviti
korisnika koji ima samo ftp pristup i to upisujete u ftp.php, kao i ip adresu mikrotika.

Kod mozete slobodno mijenjati, ali ukoliko napravite nesto bolje volio bih da to podijelite samnom

Ako vam proradi bilo bi mi drago da mi posaljete link da vidim.

Moj mail je [email protected].
Samo obrisite MAKNI.


[Ovu poruku je menjao dbirovljevic dana 01.08.2007. u 07:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku16.11.2007. u 22:46 - pre 199 meseci
Prema uputama sam napravio prikaz jačine signala , na lokanim web stranicama. Ponekad su dostupne i sa net-a.
Buduci da se ne radi o nikakvom poboljsanju skripte ili slicno mozda nije bas za neku pohvalu, ali eto da spomenem.

url je eventualno http://feniks.x24hr.com/signal/signal.php
 
Odgovor na temu

apox
IT Administrator
Kumanovo, Macedonia

Član broj: 210882
Poruke: 4
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku04.02.2009. u 21:57 - pre 184 meseci
Probao sam isto sa ovim ... ova skripta ne radi :

/interface wireless registration-table print interface=wlan1 file=wlan1_connected

dok ovo radi :

/interface wireless registration-table print
# INTERFACE RADIO-NAME MAC-ADDRESS AP SIGNAL-STRENGTH TX-RATE UPTIME
0 wlan1 00:16:CE:32:3D:43 no -67dBm@1Mbps 36Mbps 1h6m27s

tako da smenio sam u scheduleru da bude /interface wireless registration-table print file=wlan1_connected

u Files sam proverio tekst postoi : wlan1_connected.txt

E dobro sad signali.php radi ... ali ne dobijem nikakve rezultate .. o cemu se radi?

[Ovu poruku je menjao apox dana 05.02.2009. u 01:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MikroTikBH
Eldin Kulović
System Administrator
OPĆINA KAKANJ
Zenica

Član broj: 211555
Poruke: 75
91.191.62.*

Sajt: www.formea.ba


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku04.04.2009. u 13:37 - pre 182 meseci
Pozdrav

Drugari kod mene ova skripta neradi portal iscita ali mi ne prikazuje podatke u tabeli pa ako neko moze da pomogne.
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku04.04.2009. u 15:25 - pre 182 meseci
Za one koji poznaju djelomično rad na linuxu, razvio sam prikupljanje podataka o wireless signalu uz korištenje shell skripte . Sam prikaz jačine signala koristio sam Joomla CMS. Više o svemu saznajte ovdje, http://mikrotikhack.com/index....w=article&id=31:signalaget
 
Odgovor na temu

BlackBomber
Dusan Simonovic
Krusevac

Član broj: 64972
Poruke: 50
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 276541366
Sajt: www.krusevacopen.net


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku05.04.2009. u 01:08 - pre 182 meseci
http://www.cacti.net/

Ne znam za bolje i lakse resenje
 
Odgovor na temu

MikroTikBH
Eldin Kulović
System Administrator
OPĆINA KAKANJ
Zenica

Član broj: 211555
Poruke: 75
89.111.238.*

Sajt: www.formea.ba


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku27.12.2009. u 16:13 - pre 173 meseci
Pozdrav .

dbirovljevic meni ova skripta neradi il je ja ne znam ustimat pa bi vas molio ako moze neko da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

dbirovljevic
Damir Birovljevic
AAA expert, Siemens
Osijek, HR

Član broj: 54446
Poruke: 8
85.114.46.*

Sajt: www.belair.hr


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku27.12.2009. u 17:55 - pre 173 meseci
Sorry, al kristalna kugla mi je na popravku, pa ti ne mogu pomoci bez detaljnijeg opisa...
 
Odgovor na temu

MikroTikBH
Eldin Kulović
System Administrator
OPĆINA KAKANJ
Zenica

Član broj: 211555
Poruke: 75
89.111.238.*

Sajt: www.formea.ba


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku27.12.2009. u 19:10 - pre 173 meseci
Mislio sam na ovaj post sve sam uradio kako pise ali nista.

Evo source:
http://rapidshare.com/files/46263930/belair_signali.rar.html

Osim same stranice imate i skriptu u scheduleru u mikrotiku koja se izvrsava svake minute (po izboru).
Skripta izgleda ovako:
Code:

/interface wireless registration-table print interface=wlan1 file=wlan1_connected
/interface wireless registration-table print interface=wlan2 file=wlan2_connected
/interface wireless registration-table print interface=wlan3 file=wlan3_connected
/interface wireless registration-table print interface=wlan4 file=wlan4_connected


Skripta stvara fileove za svaku karticu (kod mene su 4 na ovom mikrotiku a vi prilagodite).
Da bi se ti fileovi prebacili na web server koristim ftp, znaci na mikrotiku trebate napraviti
korisnika koji ima samo ftp pristup i to upisujete u ftp.php, kao i ip adresu mikrotika.

Kod mozete slobodno mijenjati, ali ukoliko napravite nesto bolje volio bih da to podijelite samnom

Ako vam proradi bilo bi mi drago da mi posaljete link da vidim.

Moj mail je [email protected].
Samo obrisite MAKNI.


[Ovu poruku je menjao dbirovljevic dana 01.08.2007. u 07:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dbirovljevic
Damir Birovljevic
AAA expert, Siemens
Osijek, HR

Član broj: 54446
Poruke: 8
85.114.46.*

Sajt: www.belair.hr


Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku28.12.2009. u 16:17 - pre 173 meseci
Pretpostavio sam na sta se referenciras, ali svejedno ti ne mogu pomoci, ako ne napises gdje je zapelo.
Ako ne mozes barem priblizno utvrditi gdje bi mogao biti problem, mozda ovo i nije za tebe...
 
Odgovor na temu

erazor999
Petar Slavnić
Bačka Palanka

Član broj: 32710
Poruke: 49
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku01.01.2010. u 18:58 - pre 173 meseci
Pripremam software za web server koji prikuplja Mikrotik log-ove. Moj klijent je jedan wireless provajder kojem je potreban ovakav vid informacije. Vec u neku ruku koristi server i mogu vam reci da mu je prekratio vreme i ustedeo zivce i novac!!!

Skripta je u Cron-u i ocitava se na svakih pola sata, prilikom cega log informacije smesta u MySQL. Trenutno server je u ranoj beta fazi ali verujem da ce posle ovih praznika biti zavrsen.

Trenutno ne mogu da vam obezbedim test ili demo verziju posto je server privatno vlasnistvo jedne firme za distribuciju interneta putem wireless tehnologije. Ali sam otstampao par stranica koje prikazuju ono sto ce predstavljati finalni proizvod.

http://www.filefactory.com/file/a16fg11/n/mtk_1.pdf
Pregled za korisnika sa datom MAC adresom. Trenutno je uradjena pretraga po MAC-u po jacini signala. U narednom periodu treba da se povezemo sa nekim radiusom kako bi odatle citali podatke username i MAC.

http://www.filefactory.com/file/a16fg46/n/mtk_2.pdf
Pregled proseka signala za zadati ruter. U narednom periodu treba da se uradi listing po wlan-u za svaku karticu koju poseduje ruter. Iz ovog grafikona moze da se utvrdi ako je problem nastao na ruteru tj signali se drasticno pogorsaju. Provajder i njegova tehnicka podrska su odma utvrdili i otklonili kvar!!! Na primer ako prosek signala opadne na jednom ruteru, ovaj server prikazuje koji ruter je u pitanju i koja kartica na datom ruteru pravi problem, ili je kompletan ruter.

http://www.filefactory.com/file/a16fg8f/n/mtk_3.pdf
Velicina baze i pregled koliko koji ruter ima ukupno prikupljenih podataka.

Sistem je resen sa dodavanjem rutera, administracijom kompletnog okruzenja. Dosta inovacija sledi u buducnosti ovo je samo deo onoga sto ce biti finalni proizvod. Na zalost trenutno ne mogu prikazati ostatak aplikacije.



Petar Slavnić
[email protected]
 
Odgovor na temu

mdarko
Glina

Član broj: 7314
Poruke: 23
*.cc.fer.hr.



+1 Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku02.01.2010. u 11:46 - pre 173 meseci
Evo jedan koji se lako instalira

rosinfo :-)

 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku05.01.2010. u 11:00 - pre 173 meseci
Zasto je ovo pitanje za MikroTik frikove (mada ne znam sta je u ovom slucaju freak)?
Po meni, najbolje resenje je napraviti posebnu aplikaciju koja se preko Telnet/SSH periodicno povezuje na MikroTik,
skuplja podatke (u ovom slucaju podatke iz registration-table), parsira ih i smesta u neku bazu.
Sa druge strane, podigne se web server koji formatirano prikazuje podatke iz te baze.
Krenuo sam da razvijam ovakav tip aplikacije, jos uvek je u test fazi pa ne mogu nista da prezentujem :)
Kako god obrnes, bez programiranja ne mozes dobiti dobro resenje.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Pregled jačine signala za korisnike na MikroTiku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10752 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.