Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?

[es] :: Vodič za posao :: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?

[ Pregleda: 14148 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?21.07.2007. u 12:23 - pre 204 meseci
Naime, imam neki plan, dakle da otvorim firmu. Firma ce raditi kad-tad, mozda nece biti posla i po godinu dana, ali vrijedi otvoriti jer nije losa ideja. E sad, posto ne zelim da placam dazbine svaki mjesec, a napomenuh gore da mozda nece biti posla ni po godinu dana, koji je najbezbolniji nacin da se ovo odradi?
Mozda ovo zvuci suludo, ali kad bi firma odradila barem jedan posao godisnje to ne bi bilo lose, a nuditi nekome ovo sto sam zamislio je tesko i neozbiljno bez firme. Isto tako, da nema posla po godinu dana, a da placam dazbine svaki mjesec se nikako ne isplati.
Dakle, da li postoji neka alternativa ovome, i kako izvesti?
Da li postoji neki drugi nacin da nudis nekome svoj produkt a da kao individualac ne izgledas neozbiljno, vec da stoji "firma" iza tebe? Znate vec kako to ide...

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?21.07.2007. u 12:58 - pre 204 meseci
Vrlo loša ideja. Otvaranje firme u Srbiji (a CG se ne razlikuje od Srbije po tom pitanju) tek onako, iz zezanja, u nadi da će te potencijalni klijenti shvatiti ozbiljnije, mnogo košta. Bolje nađi firmu koja bi posredovala između tebe i klijenata, ili otvori sopstvenu firmu negde napolju gde su troškovi prema državi manji.
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
89.216.240.*

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?21.07.2007. u 14:09 - pre 204 meseci
Dakle, da li postoji neka alternativa ovome, i kako izvesti ?

Postoji.

Ja nemam firmu, ali znam coveka koji ima i bavi se instalacijom centralnog grejanja, ugradnjom i odrzavanjem klima i slicnim. Dakle on od marta do kraja oktobra radi, a onda privremeno odjavi firmu (stavi u mirovanje), pa iduceg marta ponovo aktivira. I tako radi koliko ja znam vec vise godina. Raspitaj se detaljnije o ovome.

Pozdrav
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?21.07.2007. u 15:11 - pre 204 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Vrlo loša ideja. Otvaranje firme u Srbiji (a CG se ne razlikuje od Srbije po tom pitanju) tek onako, iz zezanja, u nadi da će te potencijalni klijenti shvatiti ozbiljnije, mnogo košta. Bolje nađi firmu koja bi posredovala između tebe i klijenata, ili otvori sopstvenu firmu negde napolju gde su troškovi prema državi manji.


U BiH kosta 1000 eura, u Srbiji 500 eura, kod nas u Crnoj Gori simbolican 1 euro! E sad, peripetija je posle zatvoriti firmu, kao i svugdje :)

Citat:
blaki: Ja nemam firmu, ali znam coveka koji ima i bavi se instalacijom centralnog grejanja, ugradnjom i odrzavanjem klima i slicnim. Dakle on od marta do kraja oktobra radi, a onda privremeno odjavi firmu (stavi u mirovanje), pa iduceg marta ponovo aktivira. I tako radi koliko ja znam vec vise godina. Raspitaj se detaljnije o ovome.

Pozdrav


Ovo nije losa ideja. Znaci ako bi se nasao klijent, aktiviras firmu, posao bi trajao oko mjesec dana, i opet je stavis u mirovanje. Zar to nije malo riskirajuce, legalno prema drzavi? Naime, ja i ostala ekipa radimo vec ili studiramo, neko je osiguran preko svoje firme, neko kao student (tj. roditelja), i niko se ne bi placao redovno, vec po eksternom ugovoru, ako znate sta mislim. Jedino je tu problem, sto mora postojati minimum jedan zaposlen, tj. direktor ako se radi o d.o.o. Moze se staviti neki minimalac, ali to je ipak direktor i ne mozes mu davati 50 eura platu :) Ovo se moram raspitati kod nekog knjigovodje, jer izgleda da ih ovdje bas i nema na [ES]-u...
Razmisljao sam da nadjem nekog ko vec ima firmu pa da se to nudi preko te firme, ali ne bih to ipak.

Ima li jos neko neku ideju kako bi se ovo moglo izvesti?
 
Odgovor na temu

pipsi

Član broj: 109012
Poruke: 213
*.kovnet.co.yu.

ICQ: 390566111


+1 Profil

icon Re: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?24.07.2007. u 21:57 - pre 203 meseci
Ovako ne bi prošlo ni pod razno.
Knjigovođstvo "KMV"
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?25.07.2007. u 12:47 - pre 203 meseci
Citat:
pipsi: Ovako ne bi prošlo ni pod razno.


Koje to "ovako"? Posto vidim da si knjigovodja, da od tebe cujemo savjet?
 
Odgovor na temu

Rozarita
Beograd

Član broj: 141392
Poruke: 25
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?27.07.2007. u 19:15 - pre 203 meseci
Zaboravi da otvaras firmu ako nemas konkretan posao i dugorocno sagledavanje finansiranja i razvoja firme. To da uradis jedan posao mesecno zaboravi. Preduzece, radnja... ima svoje mesecne troskove radio ti ili ne.

Ako ti imas dobru ideju i znanje nacices nacin da to plasiras i bez otvaranja firme.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?27.07.2007. u 23:48 - pre 203 meseci
Kad bi to moglo tako, svih nekoliko miliona stanovnika Srbije bi otvorilo po firmu "da se nadje". Moze radnja da se odjavi, ali ako se dobro secam, tada se na placa porez, ali se placaju doprinosi. Firma pravi troskove samim postojanjem, cak i kada uopste ne posluje. Ja sam vec jednom prilikom izneo resenje da se skupi vas 100 sa takvim potrebama i osnuje jednu firmu, pri cemu bi se fiksni troskovi postojanja firme redovno mesecnop uplacivali kao svojevrsna clanarina, a troskovi poslovanja bi se svakog meseca podelili izmedju onih koji su poslovali. Medjutim, jelte, nije lako organizovati ni 2 coveka a kamo li 100 ljudi!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako otvoriti firmu, a da bude bezbolno?

[ Pregleda: 14148 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.