Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...

[es] :: Advocacy :: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

seymour
student
Novi sad

Član broj: 57634
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.extrafull.com


Profil

icon rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...24.07.2007. u 00:56 - pre 203 meseci
Hmmm...Ne mogu da verujem sta sam sve video da traze na rentAcoderu za veoma bedne novce(u ovom slucaju za 100$ )
http://www.rentacoder.com/Rent...est.asp?lngBidRequestId=730741
Ima jos gomilu takvih i jos crnjih(po programere) bisera...

Pa sta u vezi sa tim,jel da?Interesuju me sledeca razmatranja: kuda ide programiranje,buducnost istog,tendencije opadanja vrednovanja zanata i sl.Da li ce Indijci,Kinezi i ostali "jeftini" programeri uspeti obezvredniti jedan ranije,relativno placen posao te zasititi trziste?Recimo,plate junior programera u NS su do pre dve godine bile oko 450 evra(po nekim mojim podacima),a moj drug se,pre otprilike godinu dana, zaposlio u jednoj boljoj Novosadskoj firmi(nije bitno kojoj) i zaradjuje trenutno 350e.Sve ovo me interesuje jer,eto,imam vec 25,zavrsavam faks,a dosada nisam radio nigde+jos moram vojsku da odsluzim....

Nadam se da sam pogodio forum,jer u svakom slucaju mislim da se ovde radi o konfliktu barem dva moguca raspleta "programerskih sudbina" u buducnosti...Kakvo je vase (strucno)misljenje?

"necu da budem hipster kao ovi arhitekti koji znaju svakom ime, sta je radio, gde zivi, gde mu je office, gde drzi predavanja i sl... I onda kada vidis neku gradjevinu prvi put treba da pogodis cija je na osnovu stila. Bljak!"
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...24.07.2007. u 02:34 - pre 203 meseci
Nema od toga ništa! Ti programeri što se cene $100 i ne vrede više...
Kinezi su prilično bistri ali postoji problem motivacije i kvalitet je ono što pati kao posledica toga.

Vojska? Šta je to?
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...24.07.2007. u 03:03 - pre 203 meseci
Rent-A-Coder je odavnio bio popularan po jako nisko placenim i izrabljivackim poslovima, opet sa druge strane biduj koliko mislis da vredi projekat, pa u principu ako svi tako razmisljaju doljnja cena nece biti tako niska. Opet kada su plate u pitanju, samo da kazem da u srbiji imas plate programera koje idu i preko 1000e neki iz NS imaju i 1500e. Tako da je to opet individualno od firme do firme a i sa druge strane koliko cenis sebe i koliko dobro mozes da se "prodas".
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...24.07.2007. u 08:43 - pre 203 meseci
Citat:
Interesuju me sledeca razmatranja: kuda ide programiranje,buducnost istog,tendencije opadanja vrednovanja zanata i sl.Da li ce Srbi,Rumuni i ostali "jeftini" programeri uspeti obezvredniti jedan ranije,relativno placen posao te zasititi trziste?Recimo,plate junior programera u NY su do pre dve godine bile oko $4500 (po nekim mojim podacima),a moj drug se,pre otprilike godinu dana, zaposlio u jednoj boljoj Njujorškoj firmi(nije bitno kojoj) i zaradjuje trenutno $3500.Sve ovo me interesuje jer,eto,imam vec 25,zavrsavam college,a dosada nisam radio nigde....

Dobrodošao u globalni kapitalizam.

(Cifre za plate sam nalupao, nemoj neko za to da se hvata) ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...24.07.2007. u 09:51 - pre 203 meseci
Citat:
Pa sta u vezi sa tim,jel da?Interesuju me sledeca razmatranja: kuda ide programiranje,buducnost istog,tendencije opadanja vrednovanja zanata i sl.Da li ce Indijci,Kinezi i ostali "jeftini" programeri uspeti obezvredniti jedan ranije,relativno placen posao te zasititi trziste?Recimo,plate junior programera u NS su do pre dve godine bile oko 450 evra(po nekim mojim podacima),a moj drug se,pre otprilike godinu dana, zaposlio u jednoj boljoj Novosadskoj firmi(nije bitno kojoj) i zaradjuje trenutno 350e.Sve ovo me interesuje jer,eto,imam vec 25,zavrsavam faks,a dosada nisam radio nigde+jos moram vojsku da odsluzim....


Ti rent-a-sweatshop sajtovi pomazu samo onima kojima treba nesto na brzaka da se odradi za extra male pare, tipa. hoces da ti neko napravi sajt za tvoju malu pekaru i sta ti ja znam. Kvalitet toga je obicno sasvim proporcionalan ceni, dakle mahom cisto djubre. Osim toga, ako si ti izvodjac radova tvoja komercijalna odgovornost je obicno srazmerna sa cenom projekta. Zamisli tu silnu komercijalnu odgovornost za $100 - pa od toga sto ti radi za $100 sve i da ga tuzis jer ti je zas*ao ceo projekat mozes da izvuces $500 :-)

Svaki ozbiljniji posao zahteva deljenje u projekte i menadzment tih projekata - sto zahteva organizaciju i talenat. To svakako neces dobiti sa "rent-a-coder" pristupom. Zato niko ozbiljan nece ni pomisliti da se zeza sa tim, vec ca platiti ozbiljnu firmu da mu uradi nesto.

Cena usluga razvoja softvera je sasvim stabilna (cak ide i na gore) - nju slabo ugrozava Indija/Kina i sl... jer tamo jako brzo rastu plate i standard (a samim tim i potraznja za novcem).

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.179.*



+35 Profil

icon Re: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...24.07.2007. u 10:27 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ti rent-a-sweatshop sajtovi pomazu samo onima kojima treba nesto na brzaka da se odradi za extra male pare, tipa. hoces da ti neko napravi sajt za tvoju malu pekaru i sta ti ja znam. Kvalitet toga je obicno sasvim proporcionalan ceni, dakle mahom cisto djubre.


Tacno je da likovi koji traze usluge na ovim vrstama sajtova ocekuju extremno niske cene(i DOBIJAJU IH!), ali nazalost, VELIKA VECINA zeli i ocekuje(mozda ponekad i dobije) ono sto se obicno trazi od ozbiljnih, skupih firmi: cist kod(kao da oni znaju sta je to) -laku 'nadogradivost' i menjanje skripta, visemesecnu podrsku, rad koji zadovoljava web standarde(da prodje W3C validaciju - mada ni oni nemaju pojma zasto- neko im je rekao da je dobro), obilnu upotrebu AJAX-a(to im je isto neko rekao da valja)...
Takodje, nisu tu u pitanju samo 'male pekare'...
Traze se tu (i verovatno dobijaju)"klonovi" craigslist.com-a, social networking skripte tipa myspace, ili facebook, "youtube like" skripte, online prodavnice, znaci, ipak malo ozbiljnije stvari...
Takodje,
mnogo zapadnih 'firmi' radi outsourcing, sto znaci da neki standardi treba da budu zadovoljeni.
Btw, najgore je izrabljivanje na www.scriptlance.com - sto tu vidis, neces nigde.
To je zapravao market ukradenih komercijalnih skriptova, u 50% slucajeva, siguran sam, a u ostalih 50% eksploatacija pripadnika zemalja 'Treceg sveta'...

Nedavno sam video da tip trazi aplikaciju za prepoznavanje glasa i slanje rezultata prepoznavanja na web!!!
Jedan je trazio operativni sistem?!?, neki jednostavan... (HA HA HA HA)

Hocu da kazem- bilo bi dobro da su narucioci poslova svesni situacije i da za svoje(male) pare ne ocekuju previse, vec taman toliko koliko placaju, ali... situacija je, cini mi se, takva da oni za sicu ocekuju i dobijaju (ponekad, naravno) odlicne, vrlo upotrebljive stvari(pre svega govorim o web sajtovima i aplikacijama) koje bi, da su angazovali ozbiljne firme, platili mnogo, mnogo vise.
Zarada se tu meri u hiljadama, ako su ozbilniji poslovi u pitanju!

[Ovu poruku je menjao kelja dana 24.07.2007. u 12:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kizman
IT Project Manager, ECM/BPM Solutions
Abu Dhabi, UAE

Član broj: 24387
Poruke: 22
195.229.242.*



+1 Profil

icon Re: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...29.07.2007. u 17:34 - pre 202 meseci
Sto se tice NS-a, plata junior programera je uvek, i pre 2,3 godine bila oko 300, 350 evra.
Sada je to koliko cujem oko 350 manje vise u svim firmama.
A generalno, ono sto je dobro za Srbiju jeste da su gornje plate daleko vece nego sto su bile pre 2,3 godine. Doslo je dosta stranih firmi, neke domace su postale vece i ozbiljnije, vrednost posla je veca pa su potrebni kvalitetniji ljudi.

Mada nisam vise u Srbiji pa mozda imam i pogresne info...
Buducnost pripada onima koji je vide dok jos nije svima ocigledna.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
213.244.208.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...29.07.2007. u 18:41 - pre 202 meseci
Kada je ovaj posao konkretan u pitanju, ne vidim u cemu je problem? Lepo pise da je $100+, nemas max bid. Mozes da ponudis i da radis $2000. Inace, ljudi obicno sasvim korektno placaju. Projekti koje sam ja radio u isli $10-15 za sat rada. I to laganog rada... Cudo koliko koda moze da se koristi vise puta, niko nije gadljiv na module sa CPANa (radim u perlu), tako da cesto za manje od 30 linija koda moze da se uzme i 50-100 dolara.
Laka lova, steta sto je nema vise.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: rentAcoder.Indijci,buducnost programiranja...

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.