Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dual CPU mainboard

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Dual CPU mainboard

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
196.200.1.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Dual CPU mainboard25.07.2007. u 00:12 - pre 203 meseci
Uskoro cu imati potrebu da sastavim nekoliko servera, a jedan od zahteva je da serveri budu Dual CPU (klijent trazi konkretno Dual CPU a ne Dual Core). E sad, oba procesora mogu biti i dual core ali ih mora biti najmanje 2.

Da li uopste kod nas u Srbiji to moze da se nadje? Nije izvodljivo da gledam po oglasima iz 2 razloga: 1) Takve stvari se izuzetno retko pojave u oglasima i 2) Zivim i radim u nigeriji pa nemam bas pristupnasim izvorima podataka :(

Sta biste mi preporucili bilo za AMD ili za Intel, koju plocu koja moze kod nas da se nabavi?
 
Odgovor na temu

Biobojan
Beograd

Član broj: 149581
Poruke: 88
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Dual CPU mainboard25.07.2007. u 08:04 - pre 203 meseci
Ja se u ovo uopste ne razumem, ali evo http://www.itsvet.com/proizvod...133-fs/comp_comp_mboard/24/412 , to je jedino sto sam nasao.

poz
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Dual CPU mainboard25.07.2007. u 10:56 - pre 203 meseci
Koliko vidim ides sasvim pogresnim putem. Kakav server to sastavljaš( u što više detalja) i gdje ga sastavljaš (srbija ili nigerija)? Zašto ne naručite brand name po vlastitoj specifikaciji? Što je s ostalim perifernim komponentama servera (ups, backup i sl.)?

 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
196.200.1.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Dual CPU mainboard25.07.2007. u 12:37 - pre 203 meseci
Citat:
JOJO847: Koliko vidim ides sasvim pogresnim putem. Kakav server to sastavljaš( u što više detalja) i gdje ga sastavljaš (srbija ili nigerija)? Zašto ne naručite brand name po vlastitoj specifikaciji? Što je s ostalim perifernim komponentama servera (ups, backup i sl.)?


Ne bih rekao bas da je pogresan put. Da imas uvida u uslove koji vladaju na ovom trzistu (Nigerija), ne bi pominjao kupovinu brand-name servera, jer cene u Nigeriji, posebno kada belac kupuje,znaju da budu i do 2 puta vece nego sto bi trebalo, tako da je najbolja opcija, a i koja donosi najveci profit (meni), sastavljanje servera.

Zatim, pitanje uopste nije kako sastaviti server, niti generalna organizacija celokupnog informacionog sistema koji je klijent narucio :) vec iskljucivo raspolozivost dual-CPU ploca u Srbiji.

Na primer, u firmi sada imam dual-xeon (2.4 GHz), 2 Gb memorije, 2 x 37 Gb SCSI, intel server board (ne znam napamet oznaku), intel server casing, i to sve je pre 3 i po godine kostalo priblizno $2800, dok je slicna konfiguracija DELL servera kostala gotovo 2 puta vise.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dual CPU mainboard25.07.2007. u 22:30 - pre 203 meseci
Multiprocesorska mašina nije baš zahvalna za sastavljanje, a realno - voleo bih da vidim zbog čega je konkretno neophodno da bude baš višeprocesorska, a ne multi-core?

Ako je u pitanju nemogućnost softvera da korespondira sa današnjim trendovima IT industrije, bojim se da ćeš ostati kratkih rukava. Od poslednjih mohikanaca po pitanju pružanja opreme i usluga u domenu low-cost MP servera/klijenata, kod nas se ne možeš kretati dalje od Tyan-a i Supermicra, ali gotovo je izvesno, za ovakvu gimnastiku ćeš morati da trguješ preko interneta, jer ovde nećeš lako naći zainteresovanu firmu, koja bi to dopremila ovde, makar ne po normalnoj ceni.

A cene? Pa, one se kreću od četvrtine onoga što si naveo, pa do ohoho...

Oglasi su totalno irelevantni, jer se još od doba prvih Athlon MP procesora, na tržištu ne može naći ništa što ima dva socketa. U komšiluku je pokriven Tyan (od bivših zemalja SFRJ, jedino Hrvatska - a ponudu možeš naći na www.tyan.com), a kod nas je "zvanično" prisutan jedino Supermicro (kontakt, zbog Pravilnika, ćeš lako pronaći na njihovoj stranici, www.supermicro.com), s tim što sam siguran da se od te kombinacije nećeš baš ovajditi (zato što je lager praktično nepostojeći).

E sad, ne znam kakva je mogućnost da gotove servere kupiš u Srbiji i uvezeš tamo?
Čak i uz carinu i porez (i ko zna šta još) verujem da bi bilo daleko isplativije, a posebno brže za realizaciju (a o pouzdanosti da i ne govorimo!).

Treća (malo šaljiva) varijanta bi bila da se nakvarcuješ i glumiš crnca.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
196.200.1.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Dual CPU mainboard26.07.2007. u 00:10 - pre 203 meseci
Razlog je vrlo jednostavan: Klijent zahteva bas dual CPU a ne dual core, i ne zeli da se raspravlja :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Dual CPU mainboard

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.