Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interesuje me vaše mišljenje.

[es] :: Digitalne kamere :: Interesuje me vaše mišljenje.

[ Pregleda: 2133 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejson
Sarajevo

Član broj: 72906
Poruke: 17
*.sa.hs-hkb.ba.

ICQ: 287


Profil

icon Interesuje me vaše mišljenje.26.07.2007. u 10:15 - pre 203 meseci
Laik sam totalni. Nisam nikada imao digitalnu kameru ni u ruci a sada želim da je kupim. Čekam dijete pa eto da ovjekovječim trenutke koij slijede. Trenutno mi se nudi Sony DCR-HC22 polovna kamera. Cijena koju mi momak traži za nju je 200 € pa me interesuje vaše mišljenje o ovom modelu. Isplati li se i ako ne šta da tražim u tom cjenovnom rangu. Hvala vam unaprijed.
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Interesuje me vaše mišljenje.26.07.2007. u 13:08 - pre 202 meseci

Puno bolja varijanta je da dodaš još 50 - 80 eura i kupiš bilo šta od HC 24 do hc 46. Novo je novo, ima garanciju , a ovi modeli si veoma kompaktni, izdržljivi, lijepo urađeni i sve su što ti treba. Koristi samo SONY kasetice i uživaj.
Obavezno NOVO - sigurno se isplati.
 
Odgovor na temu

dejson
Sarajevo

Član broj: 72906
Poruke: 17
*.sa.hs-hkb.ba.

ICQ: 287


Profil

icon Re: Interesuje me vaše mišljenje.26.07.2007. u 14:24 - pre 202 meseci
Hvala na savjetu. Vec sam počeo da proučavam modele navedene. I zaista vidim da razlika u cijeni nije ogromna. A kad si rekao kasetice siguran sam da si mislio na mini dv medije. Jer gledam i ove dvd kamerice pa nisam bio siguran da li ostajem in ako kupin mini dv kameru. Naravno ne želim da budem in da bih zadivio nekoga nego jednostavno želim da imam iole savremenu kameru za koju uvijek mogu da nadjem odovarajuću opremu i način prebacivanja videa na hdd. Tu koliko vidim prednjači firewire nad usb-om ?
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Interesuje me vaše mišljenje.27.07.2007. u 00:28 - pre 202 meseci

MIni DV je medij na kome najduze mozes da čuvaš snimljeni materijal sa najmanje mogućnosti da ga izgubiš. Za prebacivanje naravno koristiš firewire i tako unosiš materijal istog kvaliteta kakav je snimljen. On je relativno "velik" jer jedan sat materijala zauzima 13 megabajta ali je takav materijal veoma pogodan za obradu i montažu (Ulead video studio, Vegas, Premijer ili čak i Windowsov Movie maker za neke elementarne stvari). Za svakodnevno gledanje materijal poslije obrade kompresuješ u MPEG2 tj na DVD i gledas (DVD Architect), a snimljeni materijal za vrijeme kada dijete počne da se interesuje za motažu čuvaš na kaseticama.

DVD kamerama snimaš materijal koji je četiri puta kompresovaniji a time i nekvaliteniji od DV. Čuvanje snimljenog materijala na DVD-ju je veoma nesigurno jer su veoma podložni "pucanju" a onda ti cio materijal propada. Dalje nijesu se pokazali ni kao mediji koji dugo mogu da traju, posebno ako je u pitanju neki noname. DVD ti je u svijetu kamera ono što je bio pejdžer u svijetu komunikacija - velika priča, trajao par godina i gotovo.

Dakle, kupi neki od predloženih SONY modela, obavezno originalne SONY kasetice i dugo ćeš i snimati i gledati.
 
Odgovor na temu

dejson
Sarajevo

Član broj: 72906
Poruke: 17
*.sa.hs-hkb.ba.

ICQ: 287


Profil

icon Re: Interesuje me vaše mišljenje.27.07.2007. u 07:56 - pre 202 meseci
Hvala ti puno. Zaista si mi otvorio oči i mnoge stvari razjasnio. Čak si mi dao i odgovore na pitanja koja nisam ni postavio.
 
Odgovor na temu

dejson
Sarajevo

Član broj: 72906
Poruke: 17
*.sa.hs-hkb.ba.

ICQ: 287


Profil

icon Re: Interesuje me vaše mišljenje.28.07.2007. u 00:16 - pre 202 meseci
Gotovo ipak sam uzeo hc22e. Idem da se igram Cubrick-a
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Interesuje me vaše mišljenje.

[ Pregleda: 2133 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.