Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?

[es] :: Mreže i novosti :: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?

[ Pregleda: 4789 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istok77

Član broj: 756
Poruke: 102
*.ptt.yu.

ICQ: 41881400


Profil

icon Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 14:52 - pre 203 meseci

Pozdrav,

Idem uskoro u Herceg Novi na more, a ostaće mi dosta nezavršenog posla, pa me zanima da li mogu za neke relativno normalne novce da iskombinujem neki Internet preko mobilnog? Npr. da uzmem ProMonte prepaid karticu sa 3G-om i nekim brzim i jeftinim netom. Neće mi trebati ništa specijalno, trošiću možda 10 megabajta protoka dnevno.

Ko je upućen, molio bih da mi kratko samo kaže najbolju opciju, hvala!

Istok
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 16:15 - pre 203 meseci
odesh u neki internet kafe...

 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 16:31 - pre 203 meseci
Ja sam imao i Monet i Promonte prepaid karticu i koristio sam GPRS. Mobilni +BT. Ja bih za celo leto potrosio nekoliko megabajta. ICQ za chat posto najmanji saobraćaj pravi (1 sat chata oko 100kB ali bez prevlačenja reklamnih poruka, znači neki klon recimo GAIM). Za mail prvo prevučem headere nekim mail checkerom, pobrišem spam i onda pročitam poštu. Od surfa ništa ...
 
Odgovor na temu

istok77

Član broj: 756
Poruke: 102
*.ptt.yu.

ICQ: 41881400


Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 17:57 - pre 203 meseci

Znači ništa. Postoji li neka opcija u kojoj mogu biti na netu preko nekog satelita, nezavisno od mreža, tako da gde god da putujem nosim sa sobom opremu, npr antenu itd i da mogu uvek biti siguran da ću imati Internet pa makar se nalazio i u Zamračini kod Kurčojevića?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 18:17 - pre 203 meseci
Citat:
istok77: Postoji li neka opcija u kojoj mogu biti na netu preko nekog satelita, nezavisno od mreža, tako da gde god da putujem nosim sa sobom opremu, npr antenu itd i da mogu uvek biti siguran da ću imati Internet pa makar se nalazio i u Zamračini kod Kurčojevića?


O da, kako da ne, sve ima za pare...
Telenor: Satelitski roaming
Citat:
Satelitski Roaming

Telenor pruža uslugu komunikacije putem satelitske mreže Thuraya Satellites. Zahvaljujući saradnji sa ovim mobilnim operatorom ostvaruje i pokrivenost tamo gde nema GSM signala (iznad planina, u pustinji i na moru), što predstavlja način mobilne komunikacije koji osigurava globalnu pokrivenost.

Da bi koristili uslugu ove mreže potrebno je da imate:
Thuraya satelitski telefon
Telenor SIM karticu
Do satelitskog telefona Thuraya Satellites možete doći iznajmljivanjem preko naše kompanije...

...


Thuraya Satellites

Odlazni pozivi ka... Cena/minut
svim destinacijama 349.90

dolazni pozivi (cena/min) 89.90
slanje kratkih poruka 39.90

prijem kratkih poruka besplatno



Telenor: Roaming - važne informacije

Citat:

GPRS Roaming
Usluga GPRS roaminga je omogućena samo postpaid korisnicima Telenor mreže


ZONE 1 0,49 GPRS Din/kB
ZONE 2 0,59 GPRS Din/kB
ZONE 3 0,69 GPRS Din/kB
ZONE 4 0,79 GPRS Din/kB
ZONE 5 0,89 GPRS Din/kB
ZONE 6 0,99 GPRS Din/kB

Cene su prikazane bez PDV-a.

Naplata korišćenja usluge GPRS-a se vrši na osnovu količine prenetih podataka i roaming zone u kojoj se korisnik nalazi. U GPRS roaming-u fiksno se naplaćuje prvih 100 kB prenetih podataka, a nakon njih obračunska jedinica je 10kb.

U mrežama sa kojima Telenor ima ugovor o GPRS roamingu, korisnicima je omogućeno i korišćenje usluge MMS-a. Naplata korišćenja usluge MMS-a se vrši na sledeći način: 10 din fiksno po poslatoj poruci uvećano za količinu prenetih podataka preko GPRS-a u roamingu.





Mislim da ćeš ipak preživeti i bez interneta na mobilnom
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
77.46.255.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 18:58 - pre 203 meseci
Zanimljivo... Covek se interesuje za net preko satelita, a ti pruzas mu informacije o razgovorima.
Elem, gde su mts-ove cene GPRSa u roamingu?


 
Odgovor na temu

istok77

Član broj: 756
Poruke: 102
*.ptt.yu.

ICQ: 41881400


Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 20:37 - pre 203 meseci

Nemojte da pomišljate. Prošle godine sam koristio GPRS u romingu iz Crne Gore, a da se nisam prethodno raspitao koliko košta.

Morao sam da pošaljem fajl od 4 megabajta.

Kad sam se vratio u Bg stigao mi je račun od 200 EURA.

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?26.07.2007. u 22:25 - pre 203 meseci
Citat:
djuice: Zanimljivo... Covek se interesuje za net preko satelita, a ti pruzas mu informacije o razgovorima.
Elem, gde su mts-ove cene GPRSa u roamingu?

Da si malo pogledao i sajt mts-a, osim sto gledas samo telenora, video bi ih. Uz svakog operatera su date (ako ima gprs sa tim operaterom):
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2312

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?27.07.2007. u 03:49 - pre 203 meseci
Citat:
djuice: Zanimljivo... Covek se interesuje za net preko satelita, a ti pruzas mu informacije o razgovorima.

?!??
Pa to valda spada pod onaj deo moje poruke u kojoj su date cene za GPRS.

Što se tiče roaminga, krajnje je vreme da se otvori nova tema Roaming FAQ, koja bi pokrila sve postojeće operatere i gde bi se naveli svi detalji vezani za tu vrstu usluge. Očigledno je da ljudi ne umeju (ili ne žele) da pretražuju sajtove naših operatera.
 
Odgovor na temu

Nesha_bg
c:\Beograd\Sremcica

Član broj: 44776
Poruke: 118
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 193210132
Sajt: www.srecnanova.com


Profil

icon Re: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?14.09.2007. u 02:23 - pre 202 meseci
usluga gprs-a i mms u romingu za mts korisnike nije omogucena! Vi mozete da se konektuje na gprs ali mi nemamo informaciju koliko ce to da kosta... Moze da vas kosta besplatno, moze 100 din po kilobajtu, moze 1000 din po kilobajtu....

Citat:
istok77: Nemojte da pomišljate. Prošle godine sam koristio GPRS u romingu iz Crne Gore, a da se nisam prethodno raspitao koliko košta.

Morao sam da pošaljem fajl od 4 megabajta.

Kad sam se vratio u Bg stigao mi je račun od 200 EURA.


ovo me nimalo necudi....
Sremcica bez ZICA
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Idem u Crnu Goru na more, trebaće mi Internet, dajte predlog?

[ Pregleda: 4789 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.