Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP i VISTA na racunaru

[es] :: Windows desktop :: XP i VISTA na racunaru

[ Pregleda: 2888 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vorador
Vladimir Vulic
Jagodina

Član broj: 150857
Poruke: 45
*.netpro.co.yu.

Sajt: eveonline.rs


Profil

icon XP i VISTA na racunaru27.07.2007. u 14:29 - pre 202 meseci
Znam da je ovo pitanje bilo u dosta varijacija vec postavljano, ali mene interesuje za konkretan slucaj kao sto je moj. Naime, imam instaliran XP SP2. Zelim da instaliram VISTU na drugoj particiji, ali zelim da zadrzim XP zbog potencijalnih problema oko drajvera za moj kablovski modem WEBSTAR ATLANTA i jos dosta aplikacija koje koristim u XP-u. Na C particiji naravno vec imam instaliran postojeci XP.

Da li mogu instalirati VISTU na istoj particiji ili moram instalirati na D particiji?

Da li ce instaliranje VISTE na bilo koju od te dve particije izazvati gubitak postojecih podataka na njoj, obzirom da sistemski i ostali softver imam instaliran na C, a svi ostali podaci na particiji D?
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: XP i VISTA na racunaru27.07.2007. u 14:56 - pre 202 meseci
Ne mozes da imas 2 Wina na jednoj particiji!!! Kada instaliras na novo Win onda treba da formatiras disk... - e sad najbolje bi ti bilo da napravis jos jednu particiju (ako imas mjesta) od te dvije postojece i na nju da instaliras!!! Onda ce da ti ostanu na C Win XP, na D podatci (sta vec imas), i na tu X: particiju Vista, i na kraju ce ti ubaciti Vista i XP u boot menu!!!
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-120.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: XP i VISTA na racunaru27.07.2007. u 22:23 - pre 202 meseci
Napravi particiju od 12 do 15 GB.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: XP i VISTA na racunaru28.07.2007. u 08:34 - pre 202 meseci
Kao što je već rečeno, najbolje napravi još jednu particiju ako si u mogućnosti.
Nikada nisam probao instaliranje dva windows-a na jednu particiju, a možda bi i iuspelo jer nije obavezan format pre instalacije. Bolje nemoj tako da instaliraš, kada se odlučiš za brisanje Viste, tada moraš celu particiju da formatiraš, a onda gubiš i XP.
Ako nisi u mogućnosti da napraviš još jednu particiju mnogo bolja opcija je instalirati Vistu na drugu particiju (D).
 
Odgovor na temu

HAX
Homa Alex

Član broj: 13631
Poruke: 34
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: XP i VISTA na racunaru28.07.2007. u 10:33 - pre 202 meseci
Ja sam instalirao XP na komp. koji ima Vistu na C disku. Napravi obavezno jednu particiju, 15Gb min, pa preseli podatke sa D na nju ako mozes. Nebi trebalo da ti obrise postojece direktorijume, ali ne garantujem. Koristi i program Vista boot pro, koji je besplatan, i pogledaj na netu tutorijale kako se koristi taj program.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP i VISTA na racunaru

[ Pregleda: 2888 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.