Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?

[ Pregleda: 4461 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?29.07.2007. u 20:14 - pre 202 meseci
Ima li neko neku informaciju o ovome, kolega odavde je sad bio na godisnjem odmoru u Srbiji i nijedna platna kartica odavde mu nije radila. A posto ja dolazim sledeceg mesec na odmor voleo bih da unapred znam ako ce moje kartice biti beskorisne. Znaci kartica radi na Bermudama, radi u USA i Kanadi, radi u UK, ali ne radi u Srbiji. Kad je zvao BOB ovde da proveri sta se desava rekli su mu da udaljeni POS/ATM nije ni pokusao da autorizuje transakciju preko FDR-a, a pokusavao je na raznim ATMovima i na raznim POS mestima.

Bug u payment procesoru u Srbiji ili opet glumimo indijance i branimo svetu zemlju od poreskih rajeva?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mojo12

Član broj: 136355
Poruke: 221
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?30.07.2007. u 19:26 - pre 202 meseci
Stara prica.

Sve sto radi u svetu ne radi kod nas, i obrnuto.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?31.07.2007. u 11:34 - pre 202 meseci
Situacija je malo ozbiljnija od toga. Cinjenica da ATM nije ni pokusao da autorizuje transakciju indikuje neku vrstu blokade, dal na nivou samog ATM-a/Banke (sto sumnjam jer ih ima puno) ili na nivou procesora sto je verovatnije. Narocito sto su sve te kartice radile pre sest meseci.


Ima li neko ideju ko vrsi procesiranje stranih kreditnih/debitnih kartica za nase banke? Sasvim sigurno nije FDR inace bi bilo traga pokusaju autorizacije pride se FDR ne bavi aspiracijama lokalnih balkanskih politicara da budu veci katolici od pape. Ovo mi sve "smrdi" na lokalnu ekonomsku elitu koji zlorabi svoj ekonomski uticaj da blokiraju kartice iz poreskih rajeva i sasvim sam siguran da je protivno odredbama ugovora sa VISAom i MasterCard-om. Ko da u tim poreskim rajevima ne zivi niko nego su to neka virtuelna mesta gde ljudi peru pare (sto inace nije istina, Bermudska ostrva imaju drakonske zakone i kontrole za ileglano pranje novca, znam jer sam pravio dobar deo tih sistema)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mojo12

Član broj: 136355
Poruke: 221
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?31.07.2007. u 11:44 - pre 202 meseci
Citat:
mmix: Situacija je malo ozbiljnija od toga. Cinjenica da ATM nije ni pokusao da autorizuje transakciju indikuje neku vrstu blokade, dal na nivou samog ATM-a/Banke (sto sumnjam jer ih ima puno) ili na nivou procesora sto je verovatnije. Narocito sto su sve te kartice radile pre sest meseci.


Ima li neko ideju ko vrsi procesiranje stranih kreditnih/debitnih kartica za nase banke? Sasvim sigurno nije FDR inace bi bilo traga pokusaju autorizacije pride se FDR ne bavi aspiracijama lokalnih balkanskih politicara da budu veci katolici od pape. Ovo mi sve "smrdi" na lokalnu ekonomsku elitu koji zlorabi svoj ekonomski uticaj da blokiraju kartice iz poreskih rajeva i sasvim sam siguran da je protivno odredbama ugovora sa VISAom i MasterCard-om. Ko da u tim poreskim rajevima ne zivi niko nego su to neka virtuelna mesta gde ljudi peru pare :( (sto inace nije istina, Bermudska ostrva imaju drakonske zakone i kontrole za ileglano pranje novca, znam jer sam pravio dobar deo tih sistema)


I mi imamo zakone za pranje novca ali se pere novac vise nego na Bermudskim, Kajmanskim i svim ostrvima zajedno.

To sto postoje zakoni protiv pranja novca ne znaci da se ne pere novac.

Ali to nema veze ja mislim sa odbijanjem procesuiranja kartice.

Zasto ne pitas neku nasu banku?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?31.07.2007. u 16:46 - pre 202 meseci
Mogu da zamislim reakciju Dobrile na salteru kad je pitam sto ne koriste FDR nego neki cheap 3rdparty amaterski sistem i zasto taj sistem blokira moju karticu ;)
Ja sam se ponadao da ima nekog iz tog srpskog bankarskog sveta ovde da objasni uzrok problema. Ja kad budem dosao u Srbiju bice kasno ako nemam kes kod sebe a kartice mi ne budu radile.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?31.07.2007. u 16:56 - pre 202 meseci
Probaćemo da nađemo nekog, malo strpljenja... ;)
 
Odgovor na temu

manda
vladimir mandaric
Beograd

Član broj: 13840
Poruke: 29
195.46.55.*



Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?31.07.2007. u 18:32 - pre 202 meseci
Ja vam neću dati definitivan odgovor na dilemu, ali mogu da pomognem u razjašnjavanju mistrerije, s' obzirom da radim u jednoj "srpskoj banci":

1. Ako se dobro sećam, pre jedno meseca dana Jablan je uspeo da plati klopu svojom VISA karticom, koja je poreklom iz neke banke u Češkoj. Dakle, bar jedna strana kartica je prošla na jednom srpskom posu. Verujem da bi se slično ponašanje moglo očekivati i na drugim POSOVIMa i ATMovima tom karticom, bar ako su u pitanju POSovi i ATMovi banke koja je vlasnik POSA iz prve rečenice ovog člana :)

2. Sve transakcije karticama prolaze sličan put:
POS(ATM)->
ACQUIRER HOST(dakle procesor banke čiji je POS) ->
KARTIČARSKA ORGANIZACIJA (npr. VISA) ->
ISSUER HOST (dakle procesor banke čija je kartica)

pa zatim sve to nazad, obrnutim redosledom do POSa/ATMa

Dakle, transakcija može biti odbijena zato što ju je odbio ili ACQUIRER HOST ili ISSUER HOST. Ko je zapravo odbio transakciju teško je reći.
Svaka ozbiljnija banka ima dobar call centar (24x7) koji bi trebalo da može da vam pruži razne informacije, pa i o upravo pokušanoj, neuspešnoj transakciji. Doduše. malo je nezgodno probati u Srbiji, pa zvati na Bermude, ali Miks može da se raspita, još dok je tamo, o tome da li slučajno banka, čiju karticu poseduje, ima takve zabrane (ako probaju da izvrdaju, trebalo bi malo navaljivati, navoditi negativne primere, ...)
Banka u kojoj radim ima verovatno najviše postavljenih POS terminala u Srbiji (oko 10.000) i oko 150 ATMova. Zvao sam ih da ih pitam da li su zvali sa naših prodajnih mesta da se žale za ovakve slučajeve i rekli su mi (ja sam, ipak, insajder) da se ne sećaju. Dakle, verovatnije je u pitanju zabrana kod banke/zemlje čija je kartica.

Ok, Miks je pripremljen na to da verovatno neće moći da koristi karticu, ali može, eksprimenta radi, da proba da podigne novac ili kupi nešto. Za druge banke nisam siguran, ali moja može da odgovori na pitanje da li problem bio kod nas ili kod banke izdavaoca, i to za konkretnu transakciju.

Miks, ako budeš hteo da probaš tako nešto, kontaktiraj me, Jablan i Fric ti mogu dati moj kontakt, pa ćemo da vidimo.


Pozdrav

manda
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?31.07.2007. u 21:41 - pre 202 meseci
Odgovor na tvoju dilemu je vrlo jednostavan...

Tvoja banka (odnosno tvoga prijatelja) je detektovala da je kartica koriscena u drugoj drzavi i iz predostroznosti zakljucala istu .

Kad ti se to desi, lepo nazoves banku, objasnis problem, a oni ce odblokirati karticu i svi srecni.

Meni su to X puta uradili. I to ne samo u kad sam u Srbiji, vec bilo gde van EU (pa cak i u USA). Fora je da najavis banci, gde i kada putujes, da oni znaju da ne blokiraju karticu.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ms.com.



+2 Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?03.10.2007. u 19:58 - pre 200 meseci
Ja sam imao prosle godine problema sa koriscenjem kartica u Srbiji, ali ove godine su mi sve radile kartice gdje god sam ih koristio, cak je i provizija bila jako skromnija nego u USA.

sVAKA CAST... E da i bankomati su mnogo bolji, brzi efikasniji... sto me je zadivilo...

 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?04.10.2007. u 23:55 - pre 200 meseci
Citat:
Mogu da zamislim reakciju Dobrile na salteru kad je pitam sto ne koriste FDR nego neki cheap 3rdparty amaterski sistem i zasto taj sistem blokira moju karticu ;)


Ovakve probleme obicno ne resavaju na salteru vec se zove call centar. Uzgred, malo je ljudi koji stvarno znaju kako to sve radi.

Sta je to FDR? Malo sam googlao ali nisam nasao, pretpostavljam neki procesor kartica tamo?

Nijedna banka nema mnogo izbora oko sistema koji to radi. Koji god da je to je VISA ili neki drugi sistem odobrio, sigurno nije amaterski.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Bank of Bermuda VISA kartice blokirane u Srbiji?

[ Pregleda: 4461 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.