Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba

[es] :: Windows aplikacije :: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba
(Zaključana tema (lock), by plavigor)

[ Pregleda: 3065 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 00:28 - pre 203 meseci
Cuo sam da komp. sporije radi kada je odnos SYSTEM C: , ARHIVA D: particije veci nego sto treba.
Ja imam 160 GB. Na SYSTEM C: 100 GB a ostalo na ARHIVA.

Koji je program najbezbjedniji da editujem velicinu particija? Cuo sa za MAGIC PARTITION ali on ponekad zezne boot loader pa vas pitam.


hvala
 
0

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
77.46.250.*



+3 Profil

icon Re: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 07:05 - pre 203 meseci
Pazi koja je fora. Kad podesavas dve particije uvek gledas da c ima manje nego d. Znaci na c treba da ti stoji ono osnovno, windows drajveri i jos po neke instalacije, a na d sve ostalo igrice, filmovi, muzika. Neznam kolko je bitna razlika izmedju c i d, pre jedno 4 meseca sam drugaru pravio komp i on ima HDD od 140GB nemogu da se setim kakvu smo razliku njemu pravili ali provericu mislim da je tako c=20GB a d ostalo. Secam se ranije kad su bili aktuelni hardovi od 40GB ja sam na c stavljao 5 do 10GB maksimum. Sto se tice tvog harda pe ne znam ja bi uradio c 20 do 40GB a d ostatak. Opet kazem ne znam kolko je bitna ta razlika izmedju c i d ali ajde da vidimo sta ce ostali reci.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
0

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
77.46.250.*



+3 Profil

icon Re: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 07:07 - pre 203 meseci
Zaboravih da ti kazem da najbolje da particije delis kad instaliras win a ne preko programa. Ja sam cuo da taj sto si napomenu da nije los, a iskreno ne znam nijedan drugi.
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
0

Vorador
Vladimir Vulic
Jagodina

Član broj: 150857
Poruke: 45
*.netpro.co.yu.

Sajt: eveonline.rs


Profil

icon Re: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 09:00 - pre 203 meseci
Iskreno receno, ni ja nisam cuo za neki drugi program osim za Symantec-ov Partition Magic, trenutna verzija je 8.x. Probaj na cnet-ovom download sajtu da pogledas pod kategorijom gde se nalazi isti da li ima jos neki popularan program te vrste. Inace, ono sto si rekao u vezi Partition Magic-a o potencijalnom problemu sa boot-ovanjem je istina. Meni se desila bas takva situacija. Napravio mi je haos u boot sektoru i zeznuo mi je hard. Mrzelo me je da radim recovery, pa sam izgubio sve podatke. S' tim u vezi preporucujem ti da ipak napravis backup na diskovima pre nego sto koristis program.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 09:03 - pre 203 meseci
Nema veze kakav je odnos veličina, možeš da imaš i samo jednu particiju. Najčešće se na C particiju instalira Windows i programi pa se za nju odredi dovoljna veličina a ostalo ide na druge particije.
Inače je rad sa bilo kojim programom koji radi tzv nedestruktivno menjanje particija rizičan, u slučaju nestanka struje i slično lako dolazi do gubitka podataka. Sam boot sektor je najmanji problem, to se rešava za minut.
 
0

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 09:04 - pre 203 meseci
ma ja cu ga ostaviti ovako, neka je sporiji, ne moze biti mnogo sporiji, nije sve u hard disku ima nesto i u procesoru, a normalno je da bude sporiji kada OS Windows napuni prvu godinu, do druge je spor ko da imam PII, tako da...
 
0

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
80.93.238.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 09:12 - pre 203 meseci
Vladimire, pričaju ti gluposti kakve veze velicina particije ima sa brzinom sistema jedino utice fajl sistem (NTFS, FAT32, ext3...). Mozes da napravis koliko god hoces particija i da ima das velicine koje hoces i opet ce sistem da bude brz kao da imas samo jednu patriciju. Koliko je pametno da imas samo jednu particiju to je vec druga stvar.... za particionisanje je svejedno da li koristic win, paragon ili pm jedina razlika je sto ovi programi mogu da spajaju, dele, povecavaju postojece particije bez gubitka podataka dok iz win ne mozes.


[Ovu poruku je menjao Masamunea dana 30.07.2007. u 10:57 GMT+1]
Hell is just a word...reality is much worst!
 
0

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba30.07.2007. u 09:46 - pre 203 meseci
@VlaDiXx

Nije ništa sporiji zbog toga, uživaj. Tvoj disk ima određene tehničke karakteristike, kao što su na primer srednje vreme pristupa podacima, odnosno srednje vreme zapisivanja podataka i to se ne može promeniti. Zbog geometrije diska i rotacije ta vremena se razlikuju na perifiriji i pri centru diska, a polemika u tom smislu je krajnje besmislena. Takvih rasprava je bilo i mogu se naći u forumu http://www.elitesecurity.org/f126-Storage.

Inače, broj i veličina particija na jednom disku je individualna stvar i bar bi trebalo da zavisi od ličnih potreba. Naravno, treba saslušati tuđa mišljenja, npr. zašto su drugi napravili više manjih particija ili zašto se neko baš odlučio za dve particije u određenoj razmeri itd. Nakon takvih priča treba steći neku sliku i pokušati particije organizovati po svojim potrebama. Naravno, vremenom se i potrebe menjaju pa će se promeniti i veličine particija.

PartitionMagic je najčešće korišćeni alat za promenu veličina particija, ali neki su imali loše iskustvo sa njim i ostali bez podataka, bilo svojom krivicom ili ne. Neko će reći da sa nekim drugim alatom nikada nije imao loše iskustvo ali to je opet individualno iskustvo. Ostaje činjenica da ako petljamo sa particijama i nešto pođe naopako ostaćemo baš bez particija, a ne npr. bez ventilatora na grafičkoj. Nekako mu to dođe normalno. Jbg, ako petljam sa pivskim flašama mogu i da ih razbijem. Zato bolje da petljam sa praznim pivskim flašama. Bio glup primer ili ne, poenta je da pre promene veličina particija treba uraditi bekap podataka, odnosno o flašama treba misliti pre no što ih napunimo.

Ovakvih tema ima dosta na forumu pa koga interesuje neka iskoristi Pretragu (http://www.elitesecurity.org/pretraga).

Pozdrav

EDIT: Dok sam pisao moj odgovor u međuvremenu je stiglo par komada...

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 30.07.2007. u 11:07 GMT+1]
 
0

[es] :: Windows aplikacije :: Problem sa pariticijama! Na system C vise nego sto treba
(Zaključana tema (lock), by plavigor)

[ Pregleda: 3065 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.