Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?

[es] :: Vodič za posao :: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13871 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka1
Vesna Klarić
Beograd

Član broj: 152519
Poruke: 3
91.150.123.*



Profil

icon A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?30.07.2007. u 21:31 - pre 203 meseci
Mnogo ima onih osoba koje su sebe našle u nekim kompanijama. Pokušaj, slušaj savete, uči, radi, radi, radi i opet uči, uči, uči, radi, radi, radi, slušaj uspešne, iskusne i nadaj se dobrim rezultatima. Rad u mrežnom marketingu je mnoge ljude podigao "na noge", dosta ih poznajem koji danas imaju svoje agencije, firme i dalje se bave isključivo MLM-om. POKUŠAJ! Ne možeš ništa da izgubiš a možeš mnogo da dobiješ!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?30.07.2007. u 21:44 - pre 203 meseci
Baš me zanima gde pored tol'ko normalni[ji]h poslova nađe baš MLM?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.254.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?30.07.2007. u 21:55 - pre 203 meseci
Here we go again, mindless zombies strike again.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?30.07.2007. u 22:02 - pre 203 meseci
Neka, McK, da pokušamo ovog puta da napravimo smislenu diskusiju kako bismo malo razjasnili neke stvari, i donekle poštedeli sebe prepirki vezano za ovo ubuduće. Postalo mi je smorno da ubijam MLM pozive svako malo, hajde da poradimo malo i na edukaciji auditorijuma (što naravno ne znači da ova tema neće biti podložna moderaciji u istoj meri kao njoj slične)...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 09:17 - pre 203 meseci
Davore imas moju podrsku, mad amislim da je vec bilo prilicno konkretnih disksuia na tu temu. superbaka1 je izgleda temu pokrenula iz ubedjenja, posto za divno cudo nje pokusala nikakav oblik reklamiranja nekog konkretnog MLM-a. Treba joj dati sansu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 09:36 - pre 203 meseci
Citat:
superbaka1: Rad u mrežnom marketingu je mnoge ljude podigao "na noge", dosta ih poznajem koji danas imaju svoje agencije, firme i dalje se bave isključivo MLM-om.


Uopšte ne sumnjam da ih je podigao na noge. Uvaljivanje magle zna da bude jako unosno. Evo moj primer: jednom kada sam stopirao za NS me je pokupio neki slovenac, bavi se MLM, prodavao je neke tablete za benzin (mislim da čak ima i tema na ES-u). Navodno ubaciš tabletu u rezervoar i auto manje troši, ušteda 10-15% minimum, možda i više, ne sećam se. Posluju isključivo kroz MLM. Posle sam tražio po netu, ima ih u dosta zemalja; ali nezavisna istraživanja (u laboratorijskim uslovima) nisu potvrdila nikavu uštedu. Motor na stolu je trošio isto i sa tabletom i bez nje. Sve se svodilo na subjektivne procene vozača, "rekao bih da bolje vuče", "čini mi se da manje troši" i sve u tom stilu.
Sve to naravno nije sprečilo njega i slične da i dalje uspešno uvaljuje te tablete i uključuju ljude u program, drže predavanja (ulaz naravno nije besplatan), itd.
 
Odgovor na temu

Jozika
Jozef Kurucic
Graficki dizajner
Dubai, UAE

Član broj: 29219
Poruke: 53
80.227.143.*

Sajt: www.rushmagazine.org


Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 11:48 - pre 203 meseci
ma 'ajde. taj MLM je najveca glupost za koju sam cuo u zivotu.
ta mani se derane.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 16:22 - pre 203 meseci
Citat:
broker: Davore imas moju podrsku, mad amislim da je vec bilo prilicno konkretnih disksuia na tu temu. superbaka1 je izgleda temu pokrenula iz ubedjenja, posto za divno cudo nje pokusala nikakav oblik reklamiranja nekog konkretnog MLM-a. Treba joj dati sansu.

Jeste ovde već bilo tema posvećenih MLM-u, ali ne škodi da svi zajedno obnovimo gradivo. Sudeći po povremenim pokušajima reklamiranja takvih šema ovde, ali i naslovima i oglasima po novinama i drugim job search sajtovima, tema je još uvek aktuelna. Uzgred, evo linkova do nekih starijih tema posvećenih MLM-u, koje mogu da posluže za sagledavanje priče i iz drugog ugla, što propagatorima MLM-a obično nedostaje:

http://www.elitemadzone.org/t40901-MLM-piramida-internet-Hrvatska

http://www.elitemadzone.org/t9...rk-MLM-marketing-razotkrivanje

http://www.elitesecurity.org/t...ima-li-neko-iskustva-postoi-li

Ovo mesto sam odabrao baš zato što superbaka1 ima primetno drugačiji nastup u odnosu na većinu pobornika MLM-a (što je OK). Složio bih se sa svim što je napisala u svojoj poruci, samo da nije spomenula MLM. Takođe, dosad nije posegla za agresivnim reklamiranjem konkretnih šema, što donekle govori da je otvorena za diskusiju, i zato verujem da ćemo uspeti da održimo diskusiju na nekom nivou, za dobro svih onih kojima je ova tema interesantna...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
91.150.125.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 16:24 - pre 203 meseci
Citat:
Ne možeš ništa da izgubiš a možeš mnogo da dobiješ!


Yeah.. right... :D

Ok, ako mozemo da iamm smislenu diskusiju, zasto da ne. .ALi sam skeptican ;)
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.bl.pttrs.net.



Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 20:24 - pre 203 meseci
Jao, pa opet tema koju neko zapali i nikad se vise ne pojavi na forumu, a tema je naravno i vise nego besmislena.

Moja procena je da se autor teme nece vise nikada pojaviti, a jos je uzeo ime clana sa mnogo postova, ocigledno samo da pokusa privuci paznju.

Da se mene pita, strogo moderisanje, tj. najmanje lock, po mogucnosti del.
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

superbaka1
Vesna Klarić
Beograd

Član broj: 152519
Poruke: 3
91.150.123.*



Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 22:12 - pre 203 meseci
Kada se zna da je 65% naše populacije funkcionalno nepismeno, kada se zna koliko mali broj ljudi zna da koristi svoje vreme (a ne samo da ga troši), kada se zna da retki u svom životu znaju šta žele od istoga, ne vidim zašto se ne bi o tim temama i razgovaralo i kroz razmenu mišljenja uticalo na poboljšanje stanja kako u životima pojedinaca, tako i sveukupno posmatrano. Ukoliko smatrate da je NEPOTREBNO razgovarati o temama o kojima se govori u MLM kompanijama, onda pozdravljam taj stav i nećemo o tome ni pričati. Hvala svima.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 22:16 - pre 203 meseci
Naravno da treba razgovarati, da ljudi znaju da se ne zalecu u takve poslove, ili ako se zalecu da to urade kad treba da ne budu oni ti koji ce biti ispaljeni, post na kraju MLM lanca uvek ostanu oni ispaljeni i to mnogo njih.
 
Odgovor na temu

Gosovic
Sasa Gosovic
Beograd

Član broj: 24224
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?31.07.2007. u 23:04 - pre 203 meseci
Koncept MLM-a je da malo njih zaradi (oni koji su pri vrhu piramide) a da dosta (mnogo vise njih) propadne radeci za ove gore. Dakle, uvek ima ljudi koji ne poznaju MLM i zele da probaju. Kod njih postoji odredjeno vreme koje prodje izmedju zelje da se nesto urade i dok im ne dodje iz du**** u glavu da je to s*****. E, ideja MLM-a jeste da se pojedinci bogate na racun ekspoatacije ljudi koji su u fazi dok im ne dodje iz du**** u glavu a takvih je dosta. Zato je i potrebno pribaljati novu radnu snagu. Da ne spminjemo drugu stvar ako to je sta se prodaje preko MLM-a a to su uglavnom proizvodi koji inace ne mogu drugacije da se prodaju vec mora da se uvaljuje kupcima. Dakle, sve u svemu, za izbegavati cim cujete za to.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?01.08.2007. u 07:14 - pre 203 meseci
Slažem se, s tim da se proizvodi uvaljuju često uz pomoć ličnog autoriteta, tj. znamo se pa hajde kupiću od tebe. Što je još gore. :( Takođe i u većini MLM šema proizvodi se ne prodaju krajnjim kupcima, već oni "dole" kupuju od onih "gore" (da bi prodali kupcima). Pošto ti "dole" često ništa i ne prodaju, do kraja sami to koriste (kozmetika, i sl). Tako da oni "dole" umesto prodavaca postaju kupci. U SAD je to i regulasano zakonom, mislim da beše da je zabranjeno da se više od 70% prodaje odvija "unutar kompanije" (ako se to može nazvati nekakvom kompanijom).
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.250.96.*



+105 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?01.08.2007. u 09:35 - pre 203 meseci
MLM je jedan od najgenijalnijih sistema prodaje ikada osmisljenih. To je fakt.
Ono sto je lose je sto je sam koncept MLM-a pogodan za razne prevare.
Postoji nekoliko sistema koji funkcionisu preko MLM-a a koji donose veliku zaradu onome koji plasira prozivode putem istog.
Najbolji primer je posredovanje u osiguranju koncipirano MLM-om.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?01.08.2007. u 11:10 - pre 203 meseci
cisto informativno, da li je MLM isto sto i affiliate program?
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.250.96.*



+105 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?01.08.2007. u 11:15 - pre 203 meseci
Nije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Affiliate_marketing

http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-level_marketing
 
Odgovor na temu

superbaka1
Vesna Klarić
Beograd

Član broj: 152519
Poruke: 3
91.150.123.*



Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?01.08.2007. u 11:49 - pre 203 meseci
Dakle, kako kaže Slobodan Mišković, MLM jeste jedan od najgenijalnijih načina prodaje, ali je sam koncept pogodan za prevare. Slažem se, ali isto tako i u drugim načinima prodaje, ako tako gledamo - samo koncept, mogućnost prevara je prisutna. Razloga ima puno za to, ali u osnovi svih leži jedno isto - faktor ČOVEK. Nedavno mi je prijatelj rekao interesantnu rečenicu: "U Beogradu se svakog jutra budi barem 300 ljudi koji smišljaju samo jedno - a to je kako napraviti prevaru, rupu u zakonu" i tako, žalosno je, ali verujem da se slažete sa mojim mišljenjem, biti pošten, iskren, spontan, vizionar, uman, učen, spreman da pomogneš drugima (odmah se pitaju a šta hoće od mene) - nisu osobine koje ljudi prepoznaju. Naprotiv, za takve osobe imaju običaj da kažu, vidi "ovcu", "budalu", sigurno nešto hoće od mene, moram da budem obazriv i nepoverljiv. Pazi, OPASNOST VREBA!
Dakle, MLM jeste najgenijalniji način rada, plasmana roba, usluga, ideja, ali ne znanje pojedinaca u toj oblasti, nepoverenje medju ljudima, veliki broj prevarenih, obmanutih, neuspešnih, onih koji ne znaju šta hoće od svog života, i puno toga još, navlači izrazito lošu sliku na kompanije koje rade po principima MLM-a.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?01.08.2007. u 12:37 - pre 203 meseci
Možda, samo što je u MLM svetu procenat prevaranata jako velik, uporedivši sa nekim drugim oblastima. Kad je taj koncept toliko "genijalan", kako to da nije u masovnoj upotrebi? Koliko ima MLM kompanija u Fortune Top 500?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.250.96.*



+105 Profil

icon Re: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?01.08.2007. u 12:44 - pre 203 meseci
Citat:
Kad je taj koncept toliko "genijalan", kako to da nije u masovnoj upotrebi? Koliko ima MLM kompanija u Fortune Top 500?


Koncept je genijalan jer kompaniju koja ga primenjuje lisava velikih troskova koji su karakteristicni za druge vrste marketinga. S'druge strane ova vrsta marketinga nije primenjiva na sve proizvode i usluge a vecina kompanija iz TOP 500 daje takve usluge.

Avon je recimo u FORTUNE 500.

283 - Avon Products

http://money.cnn.com/magazines...00/2007/full_list/201_300.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: A što se ne okušaš u nekoj kompaniji koja radi po principima MLM?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13871 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.