Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088082 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.02.2010. u 18:06 - pre 171 meseci
U pravu si vilil1,mnogo tu ima nejasnoća
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.02.2010. u 18:12 - pre 171 meseci
Pa i za to mora da postoji obrazlozenje, ne mogu oni samo da kazu "necemo da se izjasnimo", eto pili smo kaficu i zakljucili da nam se tema ne svidja, mnogo je pipava pa cemo da se ne izjasnimo. Ako je sud sebe proglasio nenadleznim to odluku mora i da obrazlozi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.02.2010. u 18:21 - pre 171 meseci
Jeste mmix,ali tamo,kako si ono rekao u nekoj sub-ekvatorskoj nedođiji...

...probao sam da prebacim i na ćirilicu ,ali je pretraga na njihovom sajtu jednostavno m u t a v a !
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.02.2010. u 21:43 - pre 171 meseci
Citat:
Kosuth
Kod ovakvog stanja stvari opšta građanska neposlušnost je jedini adekvatan odgovor.


Na zalost - cini mi se da si potpuno u pravu.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
109.93.111.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.02.2010. u 08:48 - pre 171 meseci
Srčem jutarnju kaficu i ajd' reko' da prosurfujem malo u vezi ove famozne vesti...

...svi koji su objavili tu izuzetno šturu,nejasnu informaciju pozivaju se na izvor T.A.N.J.U.G...

...odem tamo...pretraga moguća verovatno tek nakon registracije,mrzelo me,ali pregledom datih informacija za 26.02.2010. nisam našao ništa po tom pitanju...

...a kao što ste se i sami uverili na sajtu Ustavnog suda je takođe nemoguće doći do nekakve informacije koja bi potvrdila tu tijanićijadu.

...ajde nek neko drugi pokuša,ostavljam mogućnost da sam pristrasan,pa jednostavno ne vidim ono što mi se ne sviđa.

Na prvi pogled liči mi na još jednu tijanićevu podvalu,svojstvenu njemu i njegovoj biografiji,jer bi jedna takva odluka Ustavnog suda bila ustvari opšti poziv na anarhiju!

Jer,da se razumemo,zakone donosi vlast,koji važe samo za plebs,ali bi zato USTAV trebalo da ih zaUSTAVi u njihovom kabadahisanju na polju zakonske regulative...

...a za takav redosled stvari potreban je USTAVNI SUD...

E,sad sam uhvatio sebe u poslu pisanja scenarija za crtani film...

...a tu je sve moguće.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.02.2010. u 10:20 - pre 171 meseci
Čak i da ustavni sud donese neku odluku, on nije nadležan da poništi zakon već se to mišljenje šalje skupštini na razmatranje i na donošenje odluke o izmenio zakona. Tako da, obzirom na većinu u parlamentu koja može da prenebregne preporuku ustavnog suda, mislim da će ovaj zakon ostati na snazi.
Jedan od načina je i odjavljivanje tv prijemnika u masovnom broju, kako bi se presekle malverzacije na temu pretplate.

P.S.
scribd nije dozvoljen? pitam informativno, bez provokacija.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.02.2010. u 10:41 - pre 171 meseci
@Kosuth,
zvucis kao davljenik koji se nada da ce mu djed Mraz (u cije postojanje i ne vjeruje) u poslednji trenutak dobaciti neku slamku spasa.
Kad prihvatis da pravda i pravo nemaju mnogo dodirnih tacaka bice mnogo lakse da se misli.
Citat:
Kosuth:
Nije niko negirao tvoje stavove,samo smo hteli uverenje i od najviše sudske instance da nam je pravosuđe tropa!

Dok vi skupite sva ta "uvjerenja" (a za koje i ne znam cemu bi vam sluzila)... prodje zivot ko tresnje....

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.02.2010. u 12:33 - pre 171 meseci
Ma dozvoljen je scribd,zašto ne bi bio....

...pre bih rekao da je u ovom trenutku problematična publikacija o izvesnom drugu-g-din-u A.T.

...sve imajući u vidu i sudbinu:
http://www.elitemadzone.org/t3...vetkovic-Tadic-Bee-Gees-amp-Co
Citat:
Jedan od načina je i odjavljivanje tv prijemnika u masovnom broju, kako bi se presekle malverzacije na temu pretplate.

ovo apsolutno podržavam i vredi to do detalja razraditi,tako da će verovatno,time i @Odin D. biti zadovoljan
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.mbb.telenor.rs.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.02.2010. u 15:10 - pre 171 meseci
Ustavni sud postao odeljenje MIPa, koje diplomate. Pa niko nije tražio da se oceni zakonitost pojma pretplate, nego načina na koji se vrši naplata te "evropske" tekovine. Koliko je to jadno, ja zaista nemam reči. Šta mene briga šta jeste u Evropi, šta jeste u Tunguziji pravilo, ja TV ne gledam, tj. nemam aparat od pomračenja 1999. (posle jedne izrazito emotivne reakcije). U Zakonu izričito piše uslov posedovanje TV i radio prijemnika. Ja ne posedujem. Oni šalju račun, koji ni u ludilu nemam nameru da plaćam, niti da se nešto dopisujem sa njima i odjavljujem nešto što nikada nije ni prijavljeno. I tako. Ćeraćemo se.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
109.93.41.*



+10246 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.02.2010. u 17:21 - pre 171 meseci
Ma to je novinarska patka, smišljena da i dalje za]ebava ovaj narod. I sad ćemo mi, kao da se u*enjamo od straha i da plaćamo pretplatu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.02.2010. u 17:50 - pre 171 meseci
Ajde da sačekamo ponedeljak,jer do sad ni mukajeta više nigde o toj aktivnost tamo nekog kao,Ustavnog suda...
 
Odgovor na temu

misko71
Miroslav Krnjić
profesor TiO, OŠ Ivo Andrić
BG

Član broj: 216552
Poruke: 28
*.artcommunication.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.02.2010. u 16:04 - pre 171 meseci
Naravno da pratim ovu temu i naravno da neplaćam RTS harač ...
Naravno da sam se razočarao u nekada moje "žute" DS-ovce ...

Stvarno je zanimljivo što ni ja nemogadoh da pronađem tekst ovog rešenja/odluke Ustavnog suda i vrlo je moguće da je ovo neka "vikend Patka" plasirana petkom da bi se opipao puls javnosti, a onda u ponedeljak se "peglaju" stvati

Elem ODJAVA TV Prijemnika ?? KAKO ??

Videh tamo na sajtu RTS-a da postoje samo dva osnova za odjavu:

1) Invaliditet
2) Posedovanje 2+ stanova ili kuća

Zaključujem da svi ostali NEMAJU PRAVO ODJAVE

Da li postoji još neki osnov za odjavu i da li neko zna kako ide ta procedura ??

Ako oni igraju PRLJAVO ... Prodružimo im se
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 08:55 - pre 171 meseci
Citat:
Videh tamo na sajtu RTS-a da postoje samo dva osnova za odjavu:

He,he...pa i to je u duhu one njihove floskule vaše pravo da budete istinito informisani(ili već kako im glasi to stihoklepanije)...

Aj' da vidimo šta kaže taj nji'ov klejbezabl od zakona:

Z A K O N
O RADIODIFUZIJI


čl.81.st.9.
U slučaju otuđenja prijemnika, raniji vlasnik prijemnika je
obavezan da plaća pretplatu za sve vreme dok taj prijemnik ne odjavi, uz
izjavu da ne poseduje drugi prijemnik.

! ! ! ! ! ! ! ! !

E,sad,da to malo nafilujemo jope' nji'ovim zakonom:

isti čl.st.11.
Ustanova javnog radiodifuznog servisa ne može da vrši kontrolu
posedovanja prijemnika na način kojim bi se ugrozila ustavna prava građana.

! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Ima li pitanja?
Nema...

Idemo dalje....u pokušaju da ovo malo,ali baš sasvim malo, p o j a s n i m o...

Ono što treba da uradite i 'n i š t a' više o toga je da presavijete word, jel, napišete tu kratku izjavu, a obziron na širinu pojma otuđenje,(po mom dubokom ubeđenju najčistije otuđenje je otuđenje put deponije) pustite mašti na volju...

Kad ste to lepo napisali,put pod noge do mesne pošte,pa to preporučeno(zbog dokaza,koji ćete sačuvati) pošaljete na adresu RTS-a(a možete i lično go'sn večitom drugu A.T.

Ukoliko vam materijalne mogućnosti to dozvoljavaju, još bolje bi bilo tu poštu RTS-u poslati sa povratnicom!

Da vas sada ne opterećujem suvišnim informacijama u smislu da je ovaj deo nekakvog vašeg postupanja definisan i potpada pod odredbe Zakona o opštem upravnom postupku !

Po isteku,čini mi se,30 dana od prijema te vaše izjave RTS je obavezan da vas briše iz te vajne evidencije pretplatnika.

Opet će @Odin D. da nam zameri da se bavimo ćoravim poslom, ali valjda se i tako nešto smatra civilizacijskom tekovinom.

U svakom slučaju,šta god bilo,kako god bilo,ako ste do sada i plaćali to spanje, prestanite!

Znajte da ništa protivzakonito ne radite,već da samo primenjujete iste aršine koje su ustanovili A.T. I njegovi desperadosi...

...klin se klinom izbija!

Pokušajte da zamislite opštu situaciju kada ovo o čemu smo pričali poprimi masovni oblik...
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 10:15 - pre 171 meseci
Opšta situacija će biti verovatno Izmena i dopuna zakona o radiodifuziji.
Naravno, dok je zakon ovakav, treba iskoristiti svaku mogućnost da se isti primenjuje u obliku u kom je i napisan.
Međutim...samim davanjem izjave o otuđenju putem deponije, dovodimo sebe u situaciju da priznajemo da smo imali i koristili tv prijemnik, čime se sva dosadašnja dugovanja potvrđuju i njihove tužbe dobijaju na težini.
Sir...slanina....sir....slanina....
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 10:22 - pre 171 meseci
Hm, otudjenje medjutim podrazumeva da se zaista i resis svih TV prijemnika u kuci, ako si "savio word" a televizor zadrzao to itekako jeste nelegalno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 10:27 - pre 171 meseci
@Kosuth
Vidi, mislim da ideja o lažnom odjavljivanju TV-a nije dobra. U principu se slažem sa dmauka ali bih dodao još nešto. Činjenica je da slovom zakona RTS nema prava da vrši kontrolu. Ali, takođe je činjenica da je davanje lažne izjave prekršaj tj. krivično delo, već prema tome koliki je iznos protivpravne koristi koja se stekne samom lažnom izjavom. Da li će nekad negde neko da pokaže i dokaže da je data lažna izjava ? Sumnjam, ali svejedno, nemojmo sebe dovoditi zaista "sa one strane zakona" zbog nakaradnog RTS zakona.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 10:46 - pre 171 meseci
Nakaradni deo cele price je da taksu placamo (ko je placa) na posedovanje tv prijemnika.
Ako ja tv prijemnik koristim kao monitor za dvd uredjaj, to ne oslobađa placanja pretplate za "javni servis".
Dalje, pitanje tv kartice za pc.
Postoji mnogo nedostataka i šupljina u celoj priči tako da i odjava, čak i lažna, mora biti dokazana.
Da bi dokazali neposedovanje tv prijemnika, rts bi morao da oformi ili angažuje neku inspekciju koja bi imala naležnost da preturi ceo stan ili kuću u potrazi za tv prijemnikom. Kako se tu stoji sa kršenjem nekih drugih prava? Ko osim policije i bez naloga suda može i sme da vrši premetačinu u stanu?
Zakonski nije regulisano kako rts treba da dokaže neistinitost izjave, osim nekom vrstom prijave nadležnom sudu koji bi onda trebao da izda nalog da se izvrši utvrđivanje činjenica. Poznajući efikasnost sudova, verovatno bi zatekli prašnjav i pokvaren tv prijemnik sa sve kvočkama unutra.
Ergo, izjava je dobar način.
Meni u celoj priči nije jasno samo jedno. Zašto se rts ne finansira iz budžeta kada je u pitanju "nacionalni interes" jer bi tako opterećenje svih građana bilo podjednako a ne da privatnici plaćaju jednu pretplatu na svakih 10-20 radnika kao da radnici kod privatnika samo sede i gledaju tv program rts-a. Pri tome isti ti radnici ponovo plaćaju sve to ali sada u privatnom aranžmanu, ličnu pretplatu.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
*.adsl.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 11:18 - pre 171 meseci
Od kada je u ovoj zemlji uveden komunizam, pa preko socijalizma do sadašnje "demokratije", narod je sistemski primoravan da preživljava s jednom nogom na drugoj strani zakona, u svim mogućim oblicima. Tako i ovo sa TV, sad kao treba da se lažemo da li ga imam ili ne, dosta bre više s tim.

Poneta je u sledećem: ideja o javnom servisu nije naš izum, to imaju razvijena društva i taj deo nije sporan. Sporan je onaj dodatak tom izumu, naš "upgrade" koji omogućava da se u ovoj bedi nama otkida od usta da bi ta bulumenta, bez naše kontrole trošila naše pare na ko zna šta. Drugim rečima, narod jednostavno ne oseća to kao potrebu i mislim da je 90% populacije izričito protiv takve vrste pljačke, mi taj "javni sevis" ne doživljavamo tako a ni vlast naravno, pa sama činjenica da su morali taj namet da pridruže računu za struju pokazuje koliko oni veruju u to da bi građani to plaćali da im stižu zasebni računi.
Svesno su udarili na nepismeni deo populacije a mi malo verziraniji se borimo kako znamo i umemo.
Ostaje nam ta građanska neposlušnost, pravno moguća odbrana na osnovu zastarelosti (kad stigne utuženje) a verujem da će i podnosioci zahteva za ocenu ustavnosti produžiti put Strazbura.

Građanska neposlušnost ima efekta kod naprednijih naroda, kod nas samo kad nas priteraju uza zid. No čini mi se da je i to blizu, najavljena su poskupljenja struje, telefona, goriva, TV pretplate...itd, narod je stigao do kraja i zaista niko više ne može prognozirati kakav rasplet će se desiti, vlast je definitivno izgubila kompas i narod je prepušten sam sebi. Kako to izgleda i kako se završava već imamo iskustvo, bojim se da ćemo morati opet kroz to da prođemo.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 14:12 - pre 171 meseci
Mene samo interesuje ko je i kada utvrdio da ja imam tv prijemnik, da sada treba da odjavim nešto što nemam, pošto niko i nikada nije bio da konstatuje da posedujem tv prijemnik ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.03.2010. u 15:43 - pre 171 meseci
Kako bi bilo ljudi da vi nadjete neku drugu zanimaciju u zivotu?
Ja sticem utisak da neki obozavaju da kopaju po sluzbenim glasnicima i sjede povazdan na drvenim klupicama u memljivim hodnicicima raznih sudova sa fasciklom debljine dva pedlja na koljenima.

Uza sve to vase dopisivanje sa rts-ovima i sudovima, ja ne vidim da ste vi ni u kakvoj prednosti ili boljem polozaju od npr. mene, koji ama bas nista nisam poduzimao svejedno kao da taj rts ni ne postoji.
U cemu je onda fazon sa tim dopisivanjima i zamlacivanjem sa zakonima? Mislim, kakva je realna korist od toga (ako izuzmemo zadovoljavanje hobistickih nagona pojedinaca kojima je parnicenje stil zivota)?

Ja sam vam jos odavno negdje na pocetku ove teme napisao da se okanete zakona, jer ako se drzite zakona i tako uspijete nesto da izgurate, sve sto cete postici u krajnjem skoru je to da taj zakon onda bude promjenjen i iz njega izbrisano ono sto vam je islo na ruku, te cete se na kraju naci u jos goroj situaciji.

Dok god vi igrate kako oni sviraju (tj. "pisu zakone") dotle se i zna ko sisa, a ko vunu nosi (na sebi).

Zao mi je sto izvjesna kolicina kvalitetnog umnog rada biva potrosena na ovakve gluposti, a moglo bi se od toga stogod bolje i korisnije napraviti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088082 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.