Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087875 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.04.2010. u 14:33 - pre 169 meseci
To uopste nije standardna medjunarodna praksa. Ne znam odakle ti uopste ta ideja, za ovde mozes da me ubedis jer nisam siguran, ali za napolju sigurno znam da nije tako. Sta vise prilicno sam ubedjen i da je ovde nelegalna praksa jer se kosi sa zakonom o dostupnosti informacijama jer cuvas skrivene bilanse koji nisu dosutpni korisniku. A da je glupavo jeste. Da sam napolju u ovoj situaicji ja bi odneo listing stanja na sud i reko, po njima ja dugujem 2600 dinara, izvolte, zvanicni dokument koji pise da dugujem samo 2600 dinara, za ostalo pise da je prinudno naplaceno te nema potrebe da se sud zamlacuje necim sto je vec ucinjeno ida prinudno naplacuje dvaput.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.04.2010. u 15:25 - pre 169 meseci
Pa eto, kod nas se to tako radi. Razdužete a za ono što potražuju te tuže. Dakle, ovde bi trebalo da padne zahtev za prinudnu naplatu.

RTS izgleda pri svakom "kuršlusu" izmedju ED i korisnika reaguje razduživanjem/utuživanjem. Primer iz mog komšiluka je slučaj "dva brojila". Naime, čovek ima dva brojila i na jednom ima dug unazad više meseci (drugi plaća redovno). ED je "isekla kablova" na brojilu sa dugom i oma je stigla opomena pred utuženje od Tije za neplaćenu RTV pretplatu.

I tako, prošlo je 4 meseca a nema ni tužbe ni naloga za prinudnu naplatu. Odgovor na opomenu možete pročitati u prilogu. Pisao ga je diplomirani pravnik.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.04.2010. u 18:01 - pre 169 meseci
I na ćaleta se vodi nekoliko brojila...
Moram da proverim...
deki
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.04.2010. u 10:13 - pre 169 meseci
Vidi mmix, kao što sam napisao u svom prvom postu povodom knjiženja, poznajem knjigovodsvto, knjigovodstvena pravila i principe dvojnog knjigovodtva. Takođe i kontni okvir, kako naš tako i evropski. Poznajem toliko da je potpuno iluzorno da o tome raspravljamo i polemišemo. Objasnio sam ti šta ti nije bilo jasno, čak sam ti napisao i stavove knjiženja.

Pošto je diskusija oko knjigovodstva praktično off-topic, na temi TV pretplate, predlažem ti da otvoriš novu temu, možda će neko drugi uspeti da te ubedi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.04.2010. u 11:19 - pre 169 meseci
Citat:
I tako, prošlo je 4 meseca a nema ni tužbe ni naloga za prinudnu naplatu. Odgovor na opomenu možete pročitati u prilogu. Pisao ga je diplomirani pravnik.

U tom dokumentu piše:
Citat:
Sve dok Ustavni sud ne presudi u postupku za ocenu ustavnosti Zakona o radiodifuziji smatram da je Zakon o radiodifuziji neustavan i predlažem da se obustave sve radnje po eventualnoj tužbi do okončanja postupka pred Ustavnim sudom.

Međutim, moram da napomenem da je Ustavni sud nedavno doneo odluku da je TijanićTV u potpunosti "legalan" (nezavisnost sudstva? ma nemoj...):
http://www.b92.net/info/vesti/...02&dd=26&nav_id=414311
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.04.2010. u 12:00 - pre 169 meseci
Da li je neko uspeo da vidi taj dokument Ustavnog suda?
Obzirom da je ovu vest objavio samo rts bez postavljanja dokumenta na uvid (sto bi oni rado ucinili jer bi time zapusili tu rupu u zakonu) a sada tu istu vest bez uvida dokumenta prenosi i b92, osnovano sumnjam da dokument postoji.
Ustavni sud nista ne demantuje ali niti neko drugi komentarise (mislim na politicare) ovu vest pa mi je sumnja povecana.
Ako postoji neki link do dokumenta, napominjem da sam pokusavao da ga nadjem na sajtu Ustavnog suda, sto bi bilo logicno ili na sajtu rts-a...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.04.2010. u 15:02 - pre 169 meseci
U tom blogu stoji

Citat:
da sud ne prihvata nijedan od podnetih zahteva da se ispita ustavnost plaćanja RTV pretplate.


što znači (ako je vest tačna) da se zahtev nije ispitao (ko zna zašto, možda sud traži dopunu) a ne stoji da su gradjani obavezni da blanko daju novac Tiji. Ostatak bloga je samo busanje u prsa.

Osim toga, da je ta vest tako povoljna za Tiju već bi bile preduzete akcije mnogo opsežnijih razmera a ne samo pojedinačno turanje prsta u oko onima kojima ED "iseče" kablove.

Nikako ne zaboravite najproblematičniji deo zapetljancije a to je dostavljanje ličnih podataka RTS-u od strane ED bez saglasnosti potrošača. Radi se o krivičnom delu.

Ugovor koji su sačinile ED i RTS u vaše ime je ništavan bez vašeg potpisa.
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
*.adsl.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.04.2010. u 18:24 - pre 169 meseci
To što nema dokumenta na uvid kranje je sumnjivo a i prilično ponižavajuće za građane.
Ako to postoji, Ustavni sud bi morao da na svom sajtu omogući uvid u dokument (u suprotnom tretira građane kao bedne podanike) a ako ne postoji onda RtS svesno obmanjuje narod.
No svejedno, može 5 Ustavnih sudova da podrži RtS, od pretplate više nema ni P, koliko se može čuti i videti otpor je sve veći.
 
Odgovor na temu

Bratori

Član broj: 257838
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2010. u 20:09 - pre 169 meseci
Ne znam za sud kako radi i cemu sluzi. Ocigledno nema namenu da deli pravdu i zastiti narod, vec stit ivlast i eventualno neke krimose i nasilnike koji su bas zasluzili specijalni tretman :)
Sve je vise sumnjivih i za ovaj narod ponizavajucih stvari i desavanja!
Ali ajde da se drzimo rtv pretplate.

Ja sam nabasao na ovu temu, pretplatu naravno ne placam iako imam tv i pogledam rts ponekad (samo u slucaju da je neka dobra utakmica sto je retko), a to ne vredi 500 din mesecno verujte mi.
Citao sam malo neke komentare i pomislio kako ove teme ne bi ni bilo da nisu toliko alavi.
500 din ili 5 eura po domacinstvu puta vise od 2 miliona domacinstava (ali da zaokruzimo na 2 miliona) pa to je ako se ne varam 10 miliona eura mesecno.
Da li im treba toliko para pored onog silnog reklamiranja.
Pa zar nije dovoljno da su odredili cifru od 100 din (1 euro) skoro svako bi to platio, tj. ogromna vecina a oni bi imali 2 miliona eura svakog meseca (sto je po meni jos uvek puno para).
Ovako imaju sve manje ljudi koji ce da placaju i ogromno nezadovoljstvo kod vecine gradjana.
Ako se neko razume u finansiranje jednog javnog servisa, molim nek mi objasni gde treba da idu tolike pare, ili je to jednostavno harac koji ide u nepoznatom pravcu...
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2010. u 20:22 - pre 169 meseci
Stigla je čestitka od RTS-a.
Opomena pred utuženje i ponuda da sve platim u tri rate.
Baš su brzi.

Koliko će vremena proći do čestitke iz suda?
Da li sam ja jedan od retkih srećnika...
deki
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2010. u 21:12 - pre 169 meseci
Citat:
Prasawet: To što nema dokumenta na uvid kranje je sumnjivo a i prilično ponižavajuće za građane.
Ako to postoji, Ustavni sud bi morao da na svom sajtu omogući uvid u dokument (u suprotnom tretira građane kao bedne podanike) a ako ne postoji onda RtS svesno obmanjuje narod.
No svejedno, može 5 Ustavnih sudova da podrži RtS, od pretplate više nema ni P, koliko se može čuti i videti otpor je sve veći.



Saopštenje sa 41. Redovne sednice Ustavnog suda, održane 22. decembra 2009. godine, kojom je predsedavala dr Bosa Nenadić, predsednik Ustavnog suda

Ustavni sud je na 41. Redovnoj sednici odlučio o 71 predmetu.

I - U predmetima ocene ustavnosti zakona i ocene ustavnosti i zakonitosti drugih propisa republičkih organa, Ustavni sud je:

- obustavio postupak za ocenu ustavnosti odredaba člana 80. stav 1, čl. 81. do 83, člana 113. stav 3. i člana 127. Zakona o radiodifuziji ("Službeni glasnik RS", br. 42/02 i 97/04) i odredaba člana 6. stav 5. i člana 7. Zakona o izmenama i dopunama Zakona o radiodifuziji ("Službeni glasnik RS", broj 76/05) jer je ocenio da su osporene odredbe, koje propisuju da se sredstva za finansiranje delatnosti ustanova radiodifuznog servisa koje se odnose na ostvarivanje opšteg interesa utvrđenog Zakonom, obezbeđuju plaćanjem radio - televizijske pretplate a da se pretplata plaća radiodifuznim ustanovama; utvrđuju obavezu vlasnika da prijave nabavku prijemnika radiodifuznoj organizaciji, obveznike pretplate, oslobođenja od obaveze plaćanja, visinu i način plaćanja pretplate, novčane kazne po osnovu prekršajne odgovornosti fizičkog i pravnog lica, obavezu JP ,,Radio-televizija Srbije" da do 1. decembra 2002. godine ustanovi evidenciju pretplatnika na području Republike Srbije koji su obavezni da plaćaju pretplatu, da im u roku od 15 dana dostavi pisano obaveštenje o budućoj obavezi plaćanja pretplate koja nastaje narednog meseca od meseca u kome je dostavljeno to obaveštenje; utvrđuju da će Vlada osnovati poseban tranzicioni fond iz koga će se, do isteka roka za transformaciju JP Radio Televizija Srbije u radiodifuznu ustanovu obezbediti finansijska sredstva koja su neophodna za funkcionisanje JP Radio Televizije Srbije, i da se naplata pretplate vrši preko Javnog preduzeća ,,Elektroprivreda Srbije" na način predviđen ugovorom koji JP Radio Televizija Srbije zaključuje sa tim javnim preduzećem, - zasnovane na odredbama člana 97. Ustava koje utvrđuju da Republika Srbija uređuje i obezbeđuje ostvarivanje i zaštitu sloboda i prava građana, jedinstveno tržište, pravni položaj privrednih subjekata, sistem obavljanja pojedinih privrednih i drugih delatnosti, svojinske i obligacione odnose i zaštitu svih oblika svojine, sistem u oblastima javnog informisanja, sistem javnih službi, finansiranje ostvarivanja prava i dužnosti Republike Srbije utvrđenih Ustavom i zakonom, iz kojih sledi ovlašćenje zakonodavnog organa da zakonom utvrdi opšti interes u oblasti radiodifuzije, način njegovog obezbeđivanja, da odredi nosioce javnog radiodifuznog servisa i njihove obaveze u ostvarivanju opšteg interesa, odnosno, obaveze korisnika njihovih usluga da, u vidu pretplate plaćaju naknadu za javno dostupno korišćenje programa. Iz istih razloga, Sud nije prihvatio inicijative za pokretanje postupka za utvrđivanje neustavnosti odredaba člana 80. stav 1, čl. 81. do 83, člana 113. stav 3. i člana 127. Zakona o radiodifuziji ("Službeni glasnik RS", br. 42/02 i 97/04, 76/05, 79/05, 62/05, 85/06, 86/06 i 41/09). Sud je zaključio da u smislu člana 105. Zakona o Ustavnom sudu, obavesti Narodnu skupštinu o potrebi odgovarajuće dopune navedenog Zakona u smislu izričitog zakonskog određivanja da radio i tv pretplatu nisu dužni da plaćaju oni vlasnici prijemnika kojima nisu obezbeđene tehničke mogućnosti za prijem programa javnog servisa. (predmet IUz-176/02)

http://www.ustavni.sud.rs/page...k-ustavnog-suda.sr-Latn-CS.htm
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2010. u 21:37 - pre 169 meseci
^^
Ako sam ja ista shvatio sta su oni tu rekli...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.04.2010. u 22:18 - pre 169 meseci
Nije ni bio cilj tog slovoklepanija da iko išta shvati...

...a ono što se sa sigurnošću može shvatiti je da se ta družina, koja sebe zove >Ustavni sud<, nedvosmisleno definisala kao žuta prćija!

Čitavo to saopštenje, j e d n a - j e d i n a - r e č e n i c a ! ? !

Pa, tek sad neću da im plaćam!
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
*.adsl.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 07:43 - pre 169 meseci
boban779-Hvala za info.

Da za trenutak ostavimo po strani izgled ove odluke Ustavnog Suda (mada ima tu elemenata i za Ginisa što se tiče dužine rečenice), ono na šta sam obratio pažnju jeste sledeći deo te monstruozne rečenice:
...a odredi nosioce javnog radiodifuznog servisa i njihove obaveze u ostvarivanju opšteg interesa, odnosno, obaveze korisnika njihovih usluga da, u vidu pretplate plaćaju naknadu za javno dostupno korišćenje programa....

Predpostavljam da je zakon o obligacionim odnosima jasno definisao kako se postaje korisnik nečijih usluga. Ako ćemo već da se držimo zakona onda mislim da se valja zakačiti za ovaj deo odluke jer korisnik usluga RtS-a sigurno se ne postaje prostom odlukom RtS-a da to jesmo, valjda tu treba i nekakav ugovor.

Međutim, ukoliko se vežemo za činjenicu da se pretplatnik postaje prostom nabavkom TV prijemnika a ne posedovanjem el.brojila (to nema u zakonu), znam da ja nisam prijavio nabavku TV prijemnika toj radio-difuznoj organizaciji pa samim tim nisam ušao s njima u bilo kakav odnos. Njihov način određivanja ko ima TV prijemnik od strane RtS-a totalno je nezakonit i Ustavni Sud je mudro zaobišao tu činjenicu.

Dakle ima osnova za odbranu na sudu, prvo insistiranje na terminu korisnik pa u vezi s tim i insistiranje na činjenici da TV prijemnik nije prijavljen. Pisano obaveštenje ima nikakav značaj jer pre svega ne postoji potvrda o prijemu istog pa ostaje tvrdnja da to nismo ni primili.

Ovde treba ići đonom, baš kao i oni. Dakle, nemam TV prijemnik a vi dokažite da ga imam. Još bolje, dokažite da sam ga imao u proteklom periodu za koji sam tužen!
Čak ni plaćanje kablovske pretplate nije dokaz za to, eto hoću da imam taj priključak u stanu za slučaj da jednoga dana nabavim TV prijemnik.

Zna se kako se to dokazuje, kao policija sa kamerama na radaru, više nije dovoljna prosta tvrdnja policajca, mora i materijalni dokaz. Nek nabave kamiončiće da radarom pa nek krenu u patrole, ako ćemo da se igramo prava pa hajde onda da izguramo to do kraja.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 10:38 - pre 169 meseci
Kablovska je uvedena zbog interneta a ne radi televizije. Ova odluka ustavnog suda nije nikakva odluka već "od sada kao i do sada".
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 11:11 - pre 169 meseci
@deki999

Moraces na sud i platices koliko se secam samo zadnju godinu. I ja sam bio jedan od srecnika. Kaznio me je sudija koji takodje ne placa pretplatu. To znam jer ga licno poznajem.
To sto imam kablovsku njih ne interesuje, takvo je naredjenje i tacka.
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 13:56 - pre 169 meseci
Citat:
kristi1: @deki999
Kaznio me je sudija koji takodje ne placa pretplatu. To znam jer ga licno poznajem.

...nije te kaznio već obavezao presudom da platiš ono što je on smatrao da treba da platiš.

Moram primetiti da u svemu tome nije akcenat na zakonitosti i vladavini prava,već na dnevo-političkim potrebama nezajažljivih politikantskih vucibatina...

...pa se shodno tome treba odnositi prema tim i takvim sudovima i njihovim odlukama.

Šlag na tortu je ovaj poslednji potez najviše naše sudske instance po pitanju zakonitosti i ustavnosti pljačkanja raje, na šta treba odgovoriti jedinom njima razumljivom metodom, a to je opšta građanska neposlušnost.

Moraću se složiti sa stavom @Odin D. da je u ovakvim okolnostima apsolutno izlišno suprotstavljati se svemu legalnim pravnim sredstvima...

...nema nikakve svrhe!

Jednostavno, ne plaćajte,širite priču dalje,pa da vidimo kom opanci,kom obojci.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 14:53 - pre 169 meseci
Čekaću onda i od suda.
Valjda neće biti više od 9000.
Znam da je neko računao na ovoj temi koliko to košta (kamata, troškovi...) ali da sada ne dužimo.
Pozvaću se na zastarelost i platiću šta budem morao.

Ćale će malo da šizi, jer je brojilo na njega, ali ako mu smeta neka mi ga pokloni...

kristi1, da li i dalje ne plaćaš?
deki
 
Odgovor na temu

djolemc

Član broj: 257893
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 15:07 - pre 169 meseci
Pozdrav svima na forumu! ;)

I ja sam juce dobio "cestitku" od rts-a, pa iako sam procitao celu temu neke stvari mi nisu jasne.
Posto mi je "dug" oko 10.500din,da li mi se isplati da cekam da mi stigne tuzba, pozovem se na zastarelost i na kraju platim 8500din (ako sam dobro shvatio: poslednja godina 12x500+ 2500 troskovi suda).

Interesuje me koliko dugo (otprilike) se ceka na odluku suda, koji je posle rok za placanje (pretpostavljam 8 dana), da li je moguce placanje na rate i sta mogu da mi urade ako ne platim uopste? Pitam ovo, posto ako vec moram da platim, vise mi se isplati da odmah platim ovih 10000 na rate, nego da se cimam mesec-dva zbog 1500din. Nemam vremena a ni znanja da se razvlacim po sudovima sa njima. Sta bi ste vi uradili?
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 15:13 - pre 169 meseci
Nije 12x500.
500 košta od pre neki dan, a bar meni piše da su ovo dugovanja do 30 septembra 2009.
Kod mene je još manja ta razlika, nego kod tebe...
Da se bar nakupilo 20000...c...c...c...

Hajde neko da se javi...

kristi1, koliko se čeka na tužbu?
deki
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087875 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.