Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl

[es] :: Video kompresija :: Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl

[ Pregleda: 5639 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.sbb.co.yu.



+104 Profil

icon Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl19.08.2007. u 23:44 - pre 202 meseci
Najcesci problem koji se javlja je VBR audio, za koji sam vec dobio resenje u jednoj drugoj temi [VDub>>save Wav>>obrada u nekom programu za zvuk >> ponovo spajanje...]
Medjutim , sada mi se javlja problem da kada spojim oba dela filma , na polovini ( tamo gde pocinje materijal sa CD-a#2) primetno je kasnjenje /brzanje zvuka !
Kako?Zasto?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.sbb.co.yu.



+104 Profil

icon Re: Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl31.08.2007. u 08:48 - pre 201 meseci
Svi junaci nokom ponikose
Nije mi jasno gde je problem
nekad lepo spoji , a nekad ne ( znaci , u drugom delu - CD2 poremeti se sinhronizacija zvuka i slike)
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl31.08.2007. u 13:09 - pre 201 meseci
AVImuxGUI

download: http://www.alexander-noe.com/video/amg/AVI-Mux_GUI-1.17.7.zip

tutorijal za spajanje filma sa 2CD-a: http://www.alexander-noe.com/video/amg/en_join_files.html

Ovo uradi sa prvobitnim fajlovima koji imaju MP3 VBR! ... i nije mi jasno zasto ti VBR pravi problem? ..srecno junachino! :)
 
Odgovor na temu

dragansky
Krusevac

Član broj: 95547
Poruke: 372
195.252.87.*

Sajt: krusevac.net


+1 Profil

icon Re: Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl03.09.2007. u 00:22 - pre 201 meseci
Mozes to sve da odradis pomocu VirtualDub-a tako sto sto ces prvo da ucitas 1 po jedan deo, u opcijama stavi za video: direct stream copy (da ti nebi ponovo obradjivao) a u audio opcijama stavi full processing mode za 5-10 minuta ce ti raspakovati ton. Tako isto odradi i sa drugim delom.
Zatim ucitaj ponovo prvi koji je prosao kroz ovaj proces pa zatim u opcijama (file) idi na Append AVI segment i tu dodaj drugi deo na taj nacin si spojio oba dela, ostaje ti samo da obradis zvuk, recimo CBR 128 kb/s i ne zaboravi da cekiras za video direct stream copy.
Ostaje ti jos samo jos save as AVI i za 10-tak min bice sve kako treba.
Jos par stvari bitne pri ovom radu koje ce ti olaksati posao, u svakom momentu mozes da prekines rad VirtualDub-a kako bi proverio kako sve to izgleda, konkretno mislim na zavrsni deo kad spojis oba dela i krenes sa obradom zvuka, jer se u pojedinim slucajevima dogadja da zvuk hoce da zavija, ne znam zasto ali se dogadja recimo ako je zvuk bio na 96Kb/s VBR stavi isto 96Kb/s CBR ili VBR sve jedno je (ako stavis vise ili manje moze se desiti ovo o cemu pricam ali sve zavisi nemora da znaci da ce se desiti) pa pusti recimo 1min da VirtualDub-a radi pa ga prekini pa proveri ton ako je sve u redu to je to, cisto da ne gubis vreme da ti odradi ceo postupak a da je zvuk los nego u letu eksperimentisi sa zvukom
 
Odgovor na temu

vidim
Nis

Član broj: 29630
Poruke: 134
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl20.09.2007. u 11:36 - pre 201 meseci
U Virtualdub-u je podrzana kompresija za MP3 do 56k.
Kako da namestim da bude 128 ili 192k?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.adsl.absolutok.net.



+56 Profil

icon Re: Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl20.09.2007. u 13:26 - pre 201 meseci
Moras da instaliras Fraunhofer IIS MP3 PRO encoder ili poznati Radium, prvi dolazi uz Windows Media Player 10 i 11 a drugi dolzai uz instalaciju DivX 3 alpha codeca. Ili instaliras Lame ACM MP3 encoder sto bi ti najvise preporucio, mozes ga skinuti sa www.rarewares.org

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Spajanje filma sa 2CD u jedan fajl

[ Pregleda: 5639 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.