Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Procedura za dobijanje gradjevinske dozvole

elitemadzone.org :: TechZone :: Procedura za dobijanje gradjevinske dozvole

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31986 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord Marshal

Član broj: 174982
Poruke: 20
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon Re: Procedura za dobijanje gradjevinske dozvole27.09.2009. u 17:24 - pre 176 meseci
Citat:
Vladimir Starcevic: Jos jedno pitanje iz Zemuna, planiram da gradim na placu moga tasta, ulica je Vojni put. Zasto je nemoguce dobiti dozvolu u ovom delu Zemuna i na Altini. Cuo sam i da su Plavi horizonti bez dozvole. Da li je moguce da niko nema dozvolu? Pa ne mogu valjda sve da sruse? Da li je moguce bez dozvole dobiti broj, struju, vodu?
Hvala unapred


Na Altini se moze dobiti dozvola ili ce uskoro biti moguce dobiti dozvolu jer je u proceduri plan detaljne regulacije ili je zavrsen. U tvom i mom slucaju nema nista od toga jer nismo primaljive lokacije kao Altina tj. ne mogu velike pare da se uzmu. Mozes da zidas na placu svog tasta ali ako se to nekome ne svidi moze da te prijavi. Imas porusenu malu kucu u Backoj odmah preko puta "Rodica". Naravno ako imas veze u opstini prica je drugacija.

Kada smo pitali ove u opstini u vezi PDR rekli su nam da mi sami platimo projekat. To je bilo pre godinu dana. Sada ce se doneti neki zakon koji ce kao naterati gradove da urade sve potrebne planove u roku od 18meseci od donosenja zakona. Meni to deluje kao SF jer u Srbiji niko ne radi nista ako mu to ne moze doneti licnu korist a ti planovi za naselja koja nisu IN ne donose korist tj. samo kostaju.

 
Odgovor na temu

Bardo

Član broj: 94167
Poruke: 9
*.chello.nl.



Profil

icon Re: Procedura za dobijanje gradjevinske dozvole21.11.2009. u 19:19 - pre 174 meseci
Jedno pitanje. Uskoro bi trebao poceti sa gradnjom poodicne kuce. Prije nekoliko dana sam dobio gradjevnsku dozvolu.
Neko mi je rekao da bi mogao dobiti gradjevinsku dozvolu poslje gradnje mora da gradi firma sa licencom.
Jel' to tacno?
 
Odgovor na temu

Sremac22240
Student
Beograd

Član broj: 159438
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.sidprojekt.rs


+1 Profil

icon Re: Procedura za dobijanje gradjevinske dozvole22.11.2009. u 09:48 - pre 174 meseci
da bi na kraju uknjižio objekat potreban ti je tehnički prijem objekta,
za to ti treba izvođač sa izvođačkom licencom, stručni nadzor koji daje izjavu da je sve izvedeno po projektu, atesti ugrađenih materijala, građ. dozvola sa svim saglasnostima, plaćene komunalije, pa projekat izvedenog stanja ako si nešto odstupio od projekta...
i na kraju možeš u katastar
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Procedura za dobijanje gradjevinske dozvole

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31986 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.