Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona

[ Pregleda: 5996 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona24.08.2007. u 15:52 - pre 202 meseci
Pozdrav svima. Imam jednog prijatelja koji zivi u zgradi koja ima interfon. On od skoro ima problema sa sluhom , nosi slusne aparate na oba uveta. E sad javio se problem sto on necuje nista kad mu se osoba na ulaznim vratima predstavi. Interfon je ispravan ja cujem fino. Dakle potrebno je zvuk iz zvucnika malo pojacati. Ja sam otvarao slusalicu i u njoj ima zvucnik 45 oma 0.2 w i mikrofon. Da li neko od vas ima neku semicu sa podesavanjem jacine zvuka koja bi ovde mogla da se upotrebi. Zabrinut sam za njega jer svakakvi ljudi mu zvone da ih pusti u zgradu.
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona25.08.2007. u 15:43 - pre 201 meseci
Mislim da ces morati da nabavis jaci zvucnik i neko malo pojacalce koje bi ga "teralo". Mogao bi da probas da samo stavis malo pojacalo na taj zvucnik, ali nisam siguran da li ce se time ista dobiti - mislim da je zvucnik usko grlo.

Ja bih uradio sledece:

Napravis najjednostavnije pojacalo za slusalice (headphone amp) sa jednim ic kolom i probas kako to radi na postojeci zvucnik. Ako to ne upali uzmes zvucnik iz slusalica za komp - oni se cuju prilicno jako, pa probas sa njime.

http://tangentsoft.net/audio/cmoy-tutorial/ - jednostavnije od ovoga ne psotoji, a sajt je jako opsiran pa mislim da ces se snaci.

Poz
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona25.08.2007. u 15:45 - pre 201 meseci
jos nesto sto mi pada na pamet je da ocerupas neki telefon koji ima ugradjen spikerfon, pa da probas da iskoristis taj spikerfon umesto slusalice. Umesto da dize slusalicu, samo bi pritisnuo dugme kada zeli da se javi. Problem je sto je to malo veca budzevina :)

Nadam se da ces uspeti da pomognes prijatelju

Poz i javi rezultate


 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona26.09.2007. u 07:58 - pre 200 meseci
E pa ovako . Prodje vec mesec dana i tek juce sam mu ugradio pojacavac . Sada se super . Mogu da se cuju vrapci kako cvrkucu ispred ulaza . Ona sema sto si mi je dao nije mogla da se realizuje zato sto kod nas nigde nisam mogao da nadjem pojacavac koji je za nju potreban . Zato sam nasao drugu sa LM386. Problem je sada resen , to je bilo najbitnije. Postoji i drugi manji problem po vaznosti . On je da se u ulazu u zgradu prilicno slabo cuje sta se govori kada se odgovori na zvono . Moram se bas pribliziti zvucniku u tabli sa imenima stanara da bi ga cuo sta govori iako je predhodno doruckovao :) .
Mozda da dodam neko malo pojacalo posle mikrofona u slusalici interfona ?





[Ovu poruku je menjao stil dana 26.09.2007. u 16:03 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona26.09.2007. u 22:37 - pre 200 meseci
Drago mi je da si resio problem.

Koliko ja znam jacina zvuka koji izlazi dole moze da se pojaca. Kada su nam servisirali interfon u zgradi, zamolili smo da malo pojacaju, posto se slabo culo i to su uradili bez problema - samo jedan trimer i gotovo.

Mozda bi to bilo lakse

Poz
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona27.09.2007. u 05:30 - pre 200 meseci
U pravu si . Reci cu mu da taj problem iznese na skupstini stanara , ipak se to tice svih koji zive u zgradi. Pa tek ako tada nista ne bude uradjeno, videti cu da mu napravim nesto . Eh da . Gde se nalazi taj trimer , na ulazu ispod table sa imenima, ili negde drugde ? Poz.
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
*.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona27.09.2007. u 10:27 - pre 200 meseci
Tu na ulazu, ali ne bi ti to smeo dirati.

Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Dodatno pojacati jacinu zvuka interfona

[ Pregleda: 5996 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.