Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretraga - preko combo box-a?

[es] :: Access :: Pretraga - preko combo box-a?

[ Pregleda: 3202 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adnanK
Sarajevo

Član broj: 146055
Poruke: 31
*.sa-ma.dlp256.bih.net.ba.



Profil

icon Pretraga - preko combo box-a?30.08.2007. u 20:48 - pre 202 meseci
Kako da napravim pretragu u access-u? Hoću da uradim sljedeće: imam jednu tabelu sa tri polja: šifra, barkod i naziv. Trebam napraviti pretragu preko forme sa tri polja koji se vežu na po jednu kolonu iz tabele i to tako da se počne upisivati npr. početak naziva a da on sam popunjava do kraja ako ima takav artikl (zato sam mislio koristiti combo box). Onda kad nađem artikl koji želim, pritisnem Enter i da se onda u ostala dva polja upiše sifru i barkod tog artikla. To treba da radi i ako upišem šifru ili barkod da popuni druga dva polja.
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pretraga - preko combo box-a?30.08.2007. u 22:02 - pre 202 meseci
Kada u Design modu na formu dodajes novi ComboBox pokrene se wizard koji ce ti pomoci da odradis ovaj posao. Dakle, kada se otvori prvi dijaloski prozor wizarda treba da odaberes opciju:

-Find a record on my form based on the value I select in my Combo box.

Na drugom dijal. prozoru biras potrebnu tabelu (recimo da je u tvom slucaju to tabela tblRoba).
Na sledecem prozoru biras zeljena polja. Mi cemo odabrati najprije polje SIFRA.

Moja ti je preporuka da napravis tri ovakva Combo box-a za pretrazivanje, za svako polje (SIFRA, BARKOD i NAZIV) poseban, a da ti se zeljeni podaci prikazuju u posebnom dijelu, u text box-ovima. Ja bih tako uradio, jer ne znam kako drugacije. Ali, ovdje ima pametnijih i iskusnijih pa neka zbore. :)

Evo, ja sam ti prikacio moju viziju resenja, pa pogledaj ako zelis. Svako dobro..

Zidar, dobrodosao...

[Ovu poruku je menjao Scelle dana 30.08.2007. u 23:13 GMT+1]
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pretraga - preko combo box-a?

[ Pregleda: 3202 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.