Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???

[es] :: Video softver :: Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???

[ Pregleda: 2297 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_SASA_

Član broj: 99915
Poruke: 24
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???31.08.2007. u 17:07 - pre 203 meseci
Cao,

Imam kameru Sony DCR-HC27E, ispunio sam svoju prvu kazetu te sam odlucio sada to prebaciti na kompjuter...

To sam uradio pomocu Windows Movie Makera prebacio sam u DV Type 1. Kada sam ga prebacio, otkrio sam da mi svakih 10-sekundi ko da mi fali po 0,2 sekunde snimka. Nakon uru vreman trazenja uzroka problema otkrio sam da je na kazeti sve uredu ali mi se to nekako izgubilo u procesu prebacivanja...sto se poslje ispostavilo istinito...

Poslje toga sam odlucio naci neke druge programe za prebacivanje sa MiniDV na kompjuter(mislio sam mozda WMM nije najbolji), malo sam googlao i pronasao: http://www.doom9.org/ te otkrio za

http://www.carr-engineering.com/dvio.htm
http://windv.mourek.cz/

Ova dva programam mi se vise dopadaju jer ispisuju koliko su framova izgubili, te tako bar covjek moze znati da li je sta izgubio.

I primjetio sam da i sa jednim i sa drugim nikako ne mogu izbjeci da se neki framovi izgube, istina na ruku broj framova koji sma izgubio sa DVIO je i do 10 puta manji ali ih opet ima...

A sada pitanja:
1. Da li netko zna zasto mi se to dogadja ??? - ja mislim posto prebacujem na laptop da mu je HDD prespor ipak je to samo 5400 okretaja te da ne uspije sve uhvatiti, do procesora i memorije nije to sam provjerio preko "Task Menagera".

2. Koji je program najbolji za prebacivanje sa MiniDV na kompjuter ???

3. Da li se sa razlicitim programima dobije drukcija kvaliteta slike, kada se prebacuje sa MiniDV na komp, ovdje predpostavljam da se ni jedan frame nije izgubio ??

4. Da li je bolji DV Type 1 ili DV Type 2 ??? - opis sam procio na http://en.wikipedia.org/wiki/DV#Application_software_support ali ne kuzim koliko je to uopce bitno, ako ima tko kakvo iskustvo

Hvala svima
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
212.200.118.*



Profil

icon Re: Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???01.09.2007. u 19:21 - pre 203 meseci
Ne znam vecinu odgovora na tovje pitanje tako da mi je pomalo i cudno ja koristim u firmi Premiere 2 i nista ne gubim od frame-ova a imam Panasinic Dv kameru. Koliko je memni poznato ne bi trebalo da ti brzina Hadra bude problem sa gubitkom 2 sekunde ili koliko vec gubis
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???01.09.2007. u 22:23 - pre 203 meseci
Probaj kod nekog druga koji ima Firewire karticu da ponovis postupak pa ako bude sve u redu mozda je kartica ili kabel u pitanju . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???02.09.2007. u 22:27 - pre 203 meseci
U vezi harda - nisi napisao kolika je aktivnost harda za vreme capturinga, da li HDD-lampica svetli non-stop, da li se hard čuje itd. Ako je to u pitanju, defragmentuj tu particiju na koju prebacuješ materijal (ako već nisi). Takođe, ne znam na koliko ti je particija disk izdeljen, ali prva (C) particija uvek ima najveću brzinu transfera (zbog najveće periferne brzine diska), zatim D, pa E itd. Zato se preporučuje capturing na neku od tih prvih particija.

Proveri i u Device Manageru da li ti je za HDD uključen Ultra DMA mode. Ako nije, pokušaj da ga aktiviraš, s tim da se može desiti da to ne prihvati, ukoliko taj hard ne podržava taj mod rada.

Za capturing je, po meni, definitivno najbolji taj WinDV koji već koristiš. Mnogi koji su se žalili na ispuštene frejmove pri capturingu drugim programima, za WinDV su rekli da im je rešio te probleme.

Sa različitim programima ne možeš dobiti razliku u kvalitetu slike, pod uslovom da prebacuješ u DV-Avi format, jer je tada prenos digitalan i bez rekompresije. Ispušteni frejmovi su druga stvar, ovde mislim na kvalitet slike i zvuka.

U Task Manageru si proverio i video da problem nije do procesora ni do memorije. Koliko je otprilike zauzeće procesora, a koliko memorije? Da nemaš možda neki pozadinski proces koji je isprogramiran da se aktivira periodično na svakih desetak sekundi, pa da baš u tom trenutku pri capturingu na kratko poraste opterećenje procesora i dođe do preskoka tih frejmova?

Kad capturing vršiš preko WinDV-a, da li se broj ispuštenih frejmova ravnomerno povećava sa vremenom, ili naglo skoči u određenim trenucima? I koliko otprilike frejmova izgubi za koje vreme?
 
Odgovor na temu

_SASA_

Član broj: 99915
Poruke: 24
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???23.09.2007. u 14:49 - pre 202 meseci
Cao,

Hvala svima na pomoci...

Evo da se javim da sam problem rijesio i da dam zakljucak...

Neznam da li ste svi shvatili, ali ja sam radio prebacivanje na laptop, a moj laptop ima HDD od 5400 okretaja u minuti i 2 MB cacha i naravno skvakih 10 sekundi falio bi mu jedan frame...

Nabavio sam PCI Firewire karticu i stavio je u svojh stolni kompjuter, kompjuter je star 5 godina i nije nista posebno jak, P4 1,5 GHz ali ima HDD na 7200 okretaja u minuti i 8 MB cacha prebacio sam sa WinDV i nisam imao ni jedan izgubljeni frame...

ZAKLJUČAK:
Ako se radi prebacivanje sa kamere preko firewira u DV format koji ce biti oko 60minuti sto znaci da ce zauzeti ko 11GB ili ti ga 3MB po sekundi, nema teorije da nece biti pokojega izgubljenoga frama ako se prebacuje na laptop koji ima HDD od 5400 okretaja u minuti i 2 MB cacha ... ako kome uspije neka se javi...

Hvala svima na pomoci...

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???02.10.2007. u 12:40 - pre 202 meseci
Sasvim dobar zaključak. Za rad sa videom vrlo je poželjno da se dikovi vrte na bar 7200. Nekada pre nekoliko godina dok su diskovi jos uvek bili na 5400 za ozbiljan rad koristio se RAID 0 sistem a danas nije neophodan jer su SATA diskovi sasvim dobrih preformansi, RAID-om se uvek dobijaju duple preformanse diskova pa je jasno da za komotan rad vredi investirati u matičnu ploču sa RAID kontrolerom i još jedan disk.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Sa MiniDV na kompjuter - iozgubljeni frame-ovi problem ???

[ Pregleda: 2297 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.