Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Propušteni pozivi?

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Propušteni pozivi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10651 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VIDAKOVICV

Član broj: 31396
Poruke: 421
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Propušteni pozivi?01.09.2007. u 23:17 - pre 202 meseci
Problem je sledeći. U pitanju je prepaid kartica. Kada ugasim telefon i neko me zove čim upalim telefon stignu mi propušteni pozivi. Međutim, ukoliko telefon ostane bez mreže, a ne izvrši IMSI deatach, recimo kada putujem vozom pa uđem u tunel, i neko me u tom trenutku zove taj čuje da sam nedostupan ali meni nakon toga ne dolazi propušten poziv.
Jel ima neko još na prepaidu takav problem, pošto sam video da na postpaidu to radi? Može se probati tako što izbacite bateriju iz telefona, a ne ugasite telefon pre toga pa zatim pozovete svoj broj.
Napominjem da su mi obe usluge propuštenih poziva aktivirane.
 
Odgovor na temu

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?04.09.2007. u 14:39 - pre 202 meseci
Isti problem postoji i kod mene...
Ne znam za resenje i da li postoji. Ja nikad ne gasim svoj telefon tako da poruku sa propustenim pozivima nisam dobio godinama.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?04.09.2007. u 19:15 - pre 202 meseci
Pretpostavljam da pričate o mt:s mreži.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?04.09.2007. u 19:47 - pre 202 meseci
e sada kako se moze kod telenora aktivirati/deaktivirati missed calls usluga
tj poruke o propustenim pozivima
za portal znam ali da li funkcionise neki ussd code za ovu namenu?
zzviktor
 
Odgovor na temu

VIDAKOVICV

Član broj: 31396
Poruke: 421
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?10.09.2007. u 22:33 - pre 202 meseci
Nekada su radili kodovi ali više ne.
@ pisac Pa neću valjda u telenor forumu da postavljam pitanja u vezi mts mreže???
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?11.09.2007. u 02:49 - pre 202 meseci
Login / logout - izgleda da mreža "ne zna da nisi tu" kad si u tunelu, jer se nisi regularno odjavio (logout).
Postoje one opcije u telefonu za preusmeravanje specifičnih poziva "divert when not reachable" (kad si nedostupan), možda bi uključivanje toga pomoglo?
Mali offtopic:
Obaveštenje na Vip-u: "Osoba koju ste pozvali je isključila mobilni telefon ili je privremeno nedostupna"

PS
A neko je više puta napisao na forumu (mislim da je pisac) kako je glavni razlog što je napustio mts-postpaid bio upravo taj da dok je u inostranstvu u romingu i vozi se podzemnom železnicom, prijatelji koji ga zovu dobijaju obaveštenje kako takav broj ne postoji...
Jel taj tvoj tunel u roaming-u (tj. inostranstvu) ili je čisto pod telenorovom mrežom?

 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?11.09.2007. u 07:46 - pre 202 meseci
Ja sam na Telenorovom postpaidu i zanima me kako da uključim da mi šalju poruke za propuštene pozive dok mi je telefon bio isključen?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?11.09.2007. u 08:06 - pre 202 meseci
preko portala ili preko c.c.
nekada je funkcionisala i ussd ali sada ne radi.
ZASTO??? to se bas ne zna
zzviktor
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?11.09.2007. u 09:16 - pre 202 meseci
Citat:
VIDAKOVICV:@ pisac Pa neću valjda u telenor forumu da postavljam pitanja u vezi mts mreže???


Pa izvini, ja pratim forum preko mail-a (a samo odgovaram preko web-a) pa nisam video da je pitanje u podforumu o Telenoru (jer sam podesio da mi sve GSM teme spušta u jedan isti folder: GSM).

Inače, što se tiče izveštaja o propuštenim pozivima, meni radi odlično i mnogo bolje nego na MT:S, ali samo kada su mi pozivi preusmereni na govornu poštu (kada sam nedostupan: *62*063909*11#). A kada nisu preusmereni, onda Telenor mnogo više zeza nego MT:S.

A izveštavanje o propuštenim pozivima može da se uključi i ovako:

*62*918# (obaveštava i tebe i onog koji te je zvao)
*62*919# (obaveštava samo tebe)

Ali zna da zeza 919 kada zoveš sa MT:S mreže, pa ovaj koji zove dobija da ti broj ne postoji.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?11.09.2007. u 09:24 - pre 202 meseci
Citat:
Catch 22:A neko je više puta napisao na forumu (mislim da je pisac) kako je glavni razlog što je napustio mts-postpaid bio upravo taj da dok je u inostranstvu u romingu i vozi se podzemnom železnicom, prijatelji koji ga zovu dobijaju obaveštenje kako takav broj ne postoji...


Jeste, pisac je. A uzgred, nije to glavni razlog već jedan od bitnih razloga. Glavni razlog je što mi nisu odgovorili na jedan zahtev/polureklamaciju, iako sam ga lično odneo u kancelariju i predao na ruke zaduženoj osobi. Pošto nisam hteo da platim račun dok mi ne odgovore, a oni mi nisu odgovorili 6-7 meseci, tako su mi na kraju "demontirali" broj zbog "neplaćanja računa", a račun ostao zauvek neplaćen jer nisam više ni imao nikakav motiv da ga platim.
 
Odgovor na temu

VIDAKOVICV

Član broj: 31396
Poruke: 421
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?11.09.2007. u 15:44 - pre 202 meseci
Citat:
Catch 22: Login / logout - izgleda da mreža "ne zna da nisi tu" kad si u tunelu, jer se nisi regularno odjavio (logout).
Postoje one opcije u telefonu za preusmeravanje specifičnih poziva "divert when not reachable" (kad si nedostupan), možda bi uključivanje toga pomoglo?
Mali offtopic:
Obaveštenje na Vip-u: "Osoba koju ste pozvali je isključila mobilni telefon ili je privremeno nedostupna"

PS
A neko je više puta napisao na forumu (mislim da je pisac) kako je glavni razlog što je napustio mts-postpaid bio upravo taj da dok je u inostranstvu u romingu i vozi se podzemnom železnicom, prijatelji koji ga zovu dobijaju obaveštenje kako takav broj ne postoji...
Jel taj tvoj tunel u roaming-u (tj. inostranstvu) ili je čisto pod telenorovom mrežom? :)


Taj moj tunel je u potpunosti pod Telenor mrežom.


Citat:
pisac: Pa izvini, ja pratim forum preko mail-a (a samo odgovaram preko web-a) pa nisam video da je pitanje u podforumu o Telenoru (jer sam podesio da mi sve GSM teme spušta u jedan isti folder: GSM).

Inače, što se tiče izveštaja o propuštenim pozivima, meni radi odlično i mnogo bolje nego na MT:S, ali samo kada su mi pozivi preusmereni na govornu poštu (kada sam nedostupan: *62*063909*11#). A kada nisu preusmereni, onda Telenor mnogo više zeza nego MT:S.

A izveštavanje o propuštenim pozivima može da se uključi i ovako:

*62*918# (obaveštava i tebe i onog koji te je zvao)
*62*919# (obaveštava samo tebe)

Ali zna da zeza 919 kada zoveš sa MT:S mreže, pa ovaj koji zove dobija da ti broj ne postoji.


Ok je.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 03:15 - pre 202 meseci
Nisam nešto baš obraćao pažnju, ali sam nakon raznih primedbi po forumima (ovom i ostalim) izvršaio mali eksperiment.
Imam 062 prepaid broj, na kome mi je aktivirana govorna pošta (preusmerenje u slučajevima nedostupan, zauzet, ne javlja se...)
Danas sam pozivao svoj ugašeni 062 telefon sa fiksnog, sa 061, 064 prepaid, 064 postpaid... javlja se moj glas sa porukom, ali kada posle uključim 062 telefon ne dobijem nikakvu poruku (!!??!!!) Ovo je prosto nedopustivo, pa to je elementarna usluga mobilne telefonije!!!
Nastavim dalje eksperiment, isključim preusmerenje na govornu poštu i jedina promena je bila što mi se javila ona ista ženska iz vremena Mobtela, promuklo-kafanskim glasom (i takvim akcentom), da je "korisnik Telenor GSM mreže... bla... bla"... e tu sam na čisto "odlepio"!
Očigledan dokaz da nema veze sa govornom poštom!
Tokom eksprimenta sam naravno probao i ostale mreže (061 i 064) i svaki put je stizala poruka o propuštenim pozivima već posle 10-ak sekundi nakon uključenja telefona, bez obzira da li je preusmerenje na govornu poštu ili ne
Posle nekoliko sati ponovim eksperiment na 062 (u neko doba posle ponoći), kad ono posle minut - dva stiže mi poruka o propuštenim pozivima... znači nekad radi, pa onda opet ne radi... pa sve tako - nekako kao da smo u 1997 a ne 2007 (možda i zbog onog glasa na automatu još iz vremena Karića).

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 10:18 - pre 202 meseci
Uf, uf, al ga pretera. Nije baš da je elementarna usluga, ali da je korisna: korisna je. Uzgred, to je prvi uveo Mobtel na našim prostorima, isto kao i informaciju o baznoj stanici (lokaciju), i još neke druge stvari, a MT:S je samo kopirao sve to posle par meseci (kada kupe softver i "savladaju" tehnologiju). Uostalom, sve je isto i sada: Telenor nešto uvede, a MT:S to iskopira posle par meseci. Jadno.

Inače, idi na portaj "moj telenor", uključi uslugu "missed calls 1", i onda aktiviraj sekretaricu (*62*062909*11#), i radiće ti bez greške.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 12:18 - pre 202 meseci
ala ti zivis u staklenom zvonu
mora da je mts od mobtela/telenora kopirao i onu uslugu kojom se proverava stanje na postpaid paketima
ili ne, cekaj, ah da, to uopste nije moguce na telenoru...
i to u 21. veku
e to JESTE elementarna usluga osim ako ti ne smislis neko drugo tumacenje
i to je JADNO ako vec pricamo o jadnom osim ako i ovde nemas neku drugu teoriju
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 12:22 - pre 202 meseci
batancev, da li ti imas telenorov postpaid?

Nemoj da pricas nesto sto ne razumes, i sto si procitao negde...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 14:15 - pre 202 meseci
Citat:
pisac
Inače, idi na portaj "moj telenor", uključi uslugu "missed calls 1", i onda aktiviraj sekretaricu (*62*062909*11#), i radiće ti bez greške.

Pita moj komšija "A gde mu dođe taj Portal i kojim busom može da ote tamo?" (čovek koristi mobilni, ali nema računar)
Ne znam koji deo moje poruke nisi razumeo? Govorna pošta mi je aktivirana (i radi već godinu dana), ovde pričamo o 062 prepaid broju i izveštaju o propuštenim pozivima. Ja znam kako se to aktivira (i na portalu), ali Telenor očigledno ne zna da to jeste elementarna usluga i za prepaid korisnike, kojima je takođe važno da prime poruku o propuštenim pozivima bez obzira na broj telefona sa kojeg je neko pokušao da ga pozove...
PS
Jel' to Mobtel nekad patentirao kao vlastiti pronalazak sve te usluge koje navodiš... a koje još uvek, ni posle 10 godina ne rade kako treba!?!

 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 16:43 - pre 202 meseci
Citat:
pajaja: batancev, da li ti imas telenorov postpaid?

Nemoj da pricas nesto sto ne razumes, i sto si procitao negde...


naravno da nemam telenorov postpaid niti bih hteo da imam
ko je jos toliko lud da koristi pro i druge nove tarife na koje se i sami korisnici zale jer nemaju uvid u potrosene minute i poruke?
mozda ti?

nema tu sta da se razume tako da savrseno dobro znam o cemu pricam
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 17:06 - pre 202 meseci
nove tarife mogu da se kontrolisu jedino sto je mana telenor prenesi u
odnosu na mts mix jwe rto sto ne mogu koristiti tarifne dodatke.

Ko je lud da koristi telekom gprs mozda vi? strasno lose radi ocajno.
zzviktor
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 20:24 - pre 202 meseci
Citat:
nema tu sta da se razume tako da savrseno dobro znam o cemu pricam

Opet pricas o necemu sto ne razumes.
Sta uostalom hoces na ovom forumu ako nisi korisnik telenora? Ili sada ne razumes sta znaci 'Telenor - korisnički servis' ?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Propušteni pozivi?15.09.2007. u 21:00 - pre 202 meseci
e sada ja sam korisnik telenora ali imam sledeci problem
mobilni mi je ne dostupan i ako pokazuje domet sve dok ne obavim poziv a
onda mi stize poruka o propustenim pozivima i sve sms poruke, pozive mogu da
obavljam sasvim normalno.
zzviktor
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Propušteni pozivi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10651 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.