Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?

[es] :: Web razvoj :: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?

[ Pregleda: 4613 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?18.09.2007. u 18:43 - pre 201 meseci
pozdrav,
voleo bi da zapocnem temu o tome koji sajt tj. na koju tematiku bi vi pokrenuli novi sajt u sklopu sa AdSense programom. Znaci nesto sto ce da donosi i posecenost, i neku zaradu i naravno neki uzitak u radu, odnosno da to ispadne da radite i sa nekom voljom i ljubavlju! Znaci interesuje me vase misljenje sta bi bilo najzanimljivije: mozda tenis, fudbal, sport, moda, foto, vesti, cafe...Znaci da li ici na neku vecu oblast npr sport ili se opredeliti za manju kao npr samo fudbal!
I da li je adsense imati bolje reklame za vecu oblast ili manju, i da li raditi na srpkom ili eng! znam da su reklame brojnije i bolje na eng ali opet treba i naci posecenost!

da cujem Vas....
 
Odgovor na temu

mOFme
Biti kreativan ... na mnogo nacina.
Tower City

Član broj: 157292
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?19.09.2007. u 13:11 - pre 201 meseci
Toliki forum , a niko da mu odgovori ??

Ako mislis da radis bukvalno komercijalne sajtove onda ti definitivno predlazem zabvni sadrzaj : games, wallpapers , funny stuff , music , myspace , itd ...

Evo ti jedan korisan link pa probistri :

http://www.onlajneri.com/forum/index.php/topic,2024.0.html

( modove bih molio da ne brisu link jer se nisu ni drznuli da mu pomognu , hvala )


A, posto si zainteresovan za football stuff , ovaj sajt je medju najboljima tog karaktera :

http://www.google.com/search?h...wallpapers.com&btnG=Search

A , sad sto se tice zarade i koji affiliate program izabarti ( Google Adsense, CPX , Value , CJ , Kontera , Adbrite ) ... to ostje na tebi da izberes .



p.s. pocni da razmisljas u sta ces ga praviti i gde hostati , a zarada ce vec naci put do tebe
Ne budi napujdana , džangrizava ,uštogljena , nadrndana , inferiorna baraba već deli znanje i iskustvo sa drugima
Dok god je dobar odgovor , koga je uopste briga za pitanje XD
Pamćenje je veština, a zaboravljanje je umetnost.
Niko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
 
Odgovor na temu

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?20.09.2007. u 12:42 - pre 201 meseci
hva;a na postu, ima da se procita dosta toga zanimljivog! ali imaj jedno pitanje!? Sta su to "Link dumer sajtovi " - "Sadrzaj: Kreiraju ga vasi link dumper-i ili i vi dodajete ..." tak osam procitao na ovom sajtu sto si postavio link!? Uzgred , ja imam 3 sajta na kojima imama adsense i radi on, samo periodicno, nekad bolje nekad losije, mada i znam razlog - jer su to sezonski sajtovi, da se tako izrazim tj turisticki, a ovaj post sam dao kako bi video kakav sajt je najbolje napraviti koji bi mogao da ti donese neku zaradu i naravno da bude u sklopu sa mojim ambicijama i zeljom da ga radim...kao npr fudbal, mobilni, sport, video .. itd!

hvala jos jednom ,a ako neko ima nekih iskustava sa zaradom i interesantnim-posecenim sadrzajem neka pise! hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

mOFme
Biti kreativan ... na mnogo nacina.
Tower City

Član broj: 157292
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?21.09.2007. u 18:35 - pre 201 meseci
Citat:
zrnoo: hvala na postu, ima da se procita dosta toga zanimljivog! ali imaj jedno pitanje!? Sta su to "Link dumer sajtovi " - "Sadrzaj: Kreiraju ga vasi link dumper-i ili i vi dodajete ..." tak osam procitao na ovom sajtu sto si postavio link!? Uzgred , ja imam 3 sajta na kojima imama adsense i radi on, samo periodicno, nekad bolje nekad losije, mada i znam razlog - jer su to sezonski sajtovi, da se tako izrazim tj turisticki, a ovaj post sam dao kako bi video kakav sajt je najbolje napraviti koji bi mogao da ti donese neku zaradu i naravno da bude u sklopu sa mojim ambicijama i zeljom da ga radim...kao npr fudbal, mobilni, sport, video .. itd!

hvala jos jednom ,a ako neko ima nekih iskustava sa zaradom i interesantnim-posecenim sadrzajem neka pise! hvala jos jednom!


A, ti si bas pocetnik ?


Nisu "Link dumer sajtovi " :rofl: vec link dumper sajtovi , a i same reci ti kazu : link -> link , dumper -> smece ,otpad ,tj u ovo slucaju mesto za stavljanje/odlaganje linkova ... na primer : imas nov post il' stranicu sa tvog sajta koji hoces malo da promovises tj da dobije neku posetu , postavis tamo tj submit-as ... I, eto to tako funkcionise, ti njima link , oni tebi posetu tj oni koji klinku pa odu do vide sta si to stavio ( potrudis se da bude nesto zanimljivo ) . Negde ces morati da se registrujes , negde ces morati da ih linkas na tvom sajtu .... ceo svet za sebe

"Sadrzaj: Kreiraju ga vasi link dumper-i ili i vi dodajete ..." pa ti si 'linkdumper' ako na taj sajt submitas linkove... a vlasnik si ako napravis takav jedna , konats ?

Elem , kakvi su to sezonski sajtovi ? To je nesto novo i za mene :heh:

Citat:
zrnoo
...kao npr fudbal, mobilni, sport, video .. itd!


ja bi ti uvek preporucio da ne saras mnogo sa sadrzajem sajta ....
mobilni tj svakakve gluposti za mob - to uvek prolazi .
fudbal - ja pokazao vec nesto u tom fazonu ....
sport- ako znas dobro engleski preporucio bi ti na naparvis neki sport portal ... to je jako dobra ideja .
video - mozes da biras ... video klipovi baza ili sam da postas kao video blog ....
funny - jeste ima ih mora sajtova al ovo se najlkse i napravi ...

Sve je to lepo i isplatljivo ako hoces da radis i da redovno radis update na sajt ... prvih 6 meseci tako reci se uvek radi za kikiriki ....


Bicu zloba i reci kljcne reci : regaj se na onaj forum , pa ces znati i videti vise ....
Ne budi napujdana , džangrizava ,uštogljena , nadrndana , inferiorna baraba već deli znanje i iskustvo sa drugima
Dok god je dobar odgovor , koga je uopste briga za pitanje XD
Pamćenje je veština, a zaboravljanje je umetnost.
Niko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
 
Odgovor na temu

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?22.09.2007. u 21:28 - pre 201 meseci
evo dacu ti odgovor na tvoje pitanje "koji su to sezonski sajtovi" - to su sajtove na kojim se najvise posetilaca i zarada prava u toku 6-7 meseci (prolece-leto) - a to su sajtovi za letnje arazmane, putovanja, izlete..itd. Evo to primer mog www.Canj-Montenegro.com, on radi odlicno leti i ima dobru zaradu od reklama adsens...imas i primer sa www.VisitBudva.info ..itd. Pored adsensa ja naplacujem i reklamu za objekte na Canju i od toga zaradjujem!

Sto se tice "pocetnik" - tu se nebi bas slozio, radim php, mysql, html....primeriwww.Sajberija.com (za chat) ...itd )Svi sajtovi koje sam naveo su MOJI licno) i svi sajtovi su radjeni sa moje strane od pocetka do kraja! Inace postoji jos DOSTA sajtova ,ali da se neleklamiram ovde , jer mi to nije bila ideja i cilj!

a ovu temu sam otvorio kako bi cuo misljenje drugih ljudi na ovu temu, jer se na neki nacin bavim adsensom i zelim da povecam zaradu i rasirim posao - malo-po-malo, ali mi zato treba dodatnih ideja! Iamam ja neke sajtove za koje nezelim da pricam, ali zelim da cujem STA JE TO sto ljude njvise privlaci...znaci ovo mu dodje kao neka mala anketa, diskusija...da svi ucestvujemo i razradimo ideje = za svakoga!

a ovo za dumper sajtove, cuo sam ali nisam znao sta je to, pa sam zato pitao ??? valjda je to ljudski. Ja nepresudjeujem i pricam unapred ako nesto ne znam!

a zahvaljujem ti se na odgovoru u svakom slucaju, jer sam voljan da primim svaku kritiku! :)

za sada me najvise privlaci sport i mobilni! cak sam i uradio nesto na temu mobilnog, sto ce poceti za par dana...ali sve ovo sto imama do sada pravi neku srednju zaradu, pa zelim da uradim nesto vece sto ce mi pomoci da povecam svoj licni dohodak :) znam da na to uticu i reklame i baneri i update sajta! ja se trudim da to sve sredim, i uskoro posto imam nekih dodataka oko sajberija.com koje zelim da postavim i doradim, planirma da krenem u malu reklmanu kampanju, kao i za ovaj novi mobilni sajt! 3gpportal za sada radi ok, i njegovu reklamu drzim na ovvim sajtovima, kao i za canj i budvu. Sto se tice Canja, tu nema zima, znam da on i budva rade super i bice jos bolje dogodine od februara, jer cu ih jos poboljsati do tada.

znam za pravilo - koliko para i truda toliko muzike! :) ja se trudi mzaa sada koliko mogu, ali najtezi deo, napraviti i postaviti )platiti) je prosao, sad malo da odmorim i dovedem sve na svoje mesto do kraja pa onda krecem u odrzavanje punom parom i reklamu, jer bez toga nema ni posete a samim tim ni zarade! Naravno imama ja i neke sajtove koje radim iz licnog zadovoljstva - bez zarade ali ja sada ovde pircam o ovim drugim - i zato sam pokrenuo ovu temu!!!

uzgred , voelo bi da vidim tvoj sajt za fudbal!!! mislim ima dosta sajtova na tu temu pa bi voleo da vidim tvoj! :) pozz

[Ovu poruku je menjao zrnoo dana 29.09.2007. u 02:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mOFme
Biti kreativan ... na mnogo nacina.
Tower City

Član broj: 157292
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?25.09.2007. u 22:22 - pre 201 meseci
Ma , nema ja bre football web site :rofl2: .... ja se bavim sa funny stuff :xd:

onaj je bio od jedne osobe koje poznajem (online) , nas covek

Citat:

....znaci ovo mu dodje kao neka mala anketa, diskusija...da svi ucestvujemo i razradimo ideje = za svakoga!

... jos malo pa cu u monologu da postam ovde :xd:

Citat:

a ovo za dumper sajtove, cuo sam ali nisam znao sta je to, pa sam zato pitao ??? valjda je to ljudski. Ja nepresudjeujem i pricam unapred ako nesto ne znam!

Ne ,nije problem sto pitas ,naprotiv rado pomazem ako mogu pomoci tj ako znam ono sto te interesuje . Nisam dzangrizav,nadrndan,inferioran ko jedan deo ovog foruma ( da, prepoznace se neki ovde sigurno) .

Poslovica kaze : "Ko pita ,taj ne skita "

Citat:

za sada me najvise privlaci sport i mobilni! cak sam i uradio nesto na temu mobilnog, sto ce poceti za par dana...ali sve ovo sto imama do sada pravi neku srednju zaradu, pa zelim da uradim nesto vece sto ce mi pomoci da povecam svoj licni dohodak znam da na to uticu i reklame i baneri i update sajta! ja se trudim da to sve sredim, i uskoro posto imam nekih dodataka oko sajberija.com koje zelim da postavim i doradim, planirma da krenem u malu reklmanu kampanju, kao i za ovaj novi mobilni sajt! 3gpportal za sada radi ok, i njegovu reklamu drzim na ovvim sajtovima, kao i za canj i budvu. Sto se tice Canja, tu nema zima, znam da on i budva rade super i bice jos bolje dogodine od februara, jer cu ih jos poboljsati do tada.


Pogledao sam ti par sajtova .... koliko vidim svi su ok , standard dizajn , u CMS-u/PHP-u ( odlicno ) , ...

Ono sto i sam izbegavam i predlazem : Da ne gomilas sajtove uzalud ako im se neces posvetiti do kraja . Po meni dobar deo njih mozes zatvoriti jer nece donositi neki solidan profit .Skraceno - gubljenje dragocenog vremena . Kao sto rekoh sajtovi bolje prolaze na EN nego ovi na SRB jeziku ... ako vec radis sa Adsense .

Football stuff i mobile stuff su dobra tema za sajt ... al' svi zaboravljamo da redovani update i dodavanje novih stvari na sajt ..... ( pocem od sebe pa znam )

Supet ti je onaj 3gpportal :cool:


A sad , ono drugo tvoje pitanje u locked topic-u :rofl2: >>>

Citat:

sta ti znaci MFA nism upucen u te termine, iako mislim da nije nesto lepo !?


MFA - Made For Adsense

PA MFA je poznat svima koji rade sa Adsensom ... inace njih ( mi webmasteri) najvise i preziremo jer ih ima ko korova, a klikovi od njih su tuga jesenja. Oni se cesto pojavljaju na sajtovima/blogovima kao u svojstvu reklame( Google oglasi) .Samo ja cisto sumanjam da si se prijavio na ADwords jer onda bi tvoj sajt stvarno bio > MFA.

Znaci trik je sledeci : otovris acc na Google ADwords, uplatis neku kintu , stavis limit na koliko sta , imas pripremiljen MFA sajt i eto posla :evil: ... tako neki sada i zaradjuju .... bedak je sto mi u SRB ne mozemo da otvorimo acc Google ADwords

Ne budi napujdana , džangrizava ,uštogljena , nadrndana , inferiorna baraba već deli znanje i iskustvo sa drugima
Dok god je dobar odgovor , koga je uopste briga za pitanje XD
Pamćenje je veština, a zaboravljanje je umetnost.
Niko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
 
Odgovor na temu

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?26.09.2007. u 00:05 - pre 201 meseci
Sta misli o ovoj ideji http://www.mobilnitelefon.info/

ali recimo u globalu, ne samo mobilni?
 
Odgovor na temu

mOFme
Biti kreativan ... na mnogo nacina.
Tower City

Član broj: 157292
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?26.09.2007. u 21:55 - pre 201 meseci
Nije lose , na prvi pogled mi je ok celokupan izgled.

mozda bih jedni header promenio u neki web 2.0 stilu .
Gledam sad i vidim da mi fali comments u 'postu' ....


Code:
Poslao: master | Datum i vreme: Sep 25, 11:09 | ID: 41 [b]| comments(0)[/b]   


... kao na svakom blogu , ovde bi islo jos i comments . Znaci to bi bilo super da dodas .

Jos nesto zapazam .... za linkove nije uradjen SEO > http://www.mobilnitelefon.info/detaljno.php?vid=38


za bolje SE rangiranja ... bolje da imas >>

http://www.mobilnitelefon.info/naziv_posta.php
ili
http://www.mobilnitelefon.info/kategorija/naziv_posta.php

postoji caka kako to uraditi al ne znam gde sam video taj post za SEO .

Generalno gledano podseca me malo na socila sajt .

Mana je sto je sajt na srpskom , tu bas i ne mozes neki maksimum izvuci iz svega ovoga (profit) .
Sajt ne engleskom ima mnogo vec mogucnost za zadaru i sl.

I dalje mislim da football stuff ( walls, pics, reviews , news ,myspace layouts , userbars, avatars , ..) i mobile stuff(pics, games, walls,real tones ,3gp , ... ) mnogo bolja tema za zaradu jer to ljudi i traze najvise ....






Ne budi napujdana , džangrizava ,uštogljena , nadrndana , inferiorna baraba već deli znanje i iskustvo sa drugima
Dok god je dobar odgovor , koga je uopste briga za pitanje XD
Pamćenje je veština, a zaboravljanje je umetnost.
Niko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
 
Odgovor na temu

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?28.09.2007. u 18:13 - pre 201 meseci
slazem se sa tobom za to oko naziva domena i url adresa..i ja sam vieo taj posto negde al se nesecam :( :) uzgred podrzava mte i za one sajtove tipa stuff....ali u sustini nevolim da narusavam copyright tj. ono sto nije dozvoljeno..znam da ima i free stuff ali ako zelis posecenost onda to mora da bude u full-u sa materijalom!!!

jel imas neki sajt tog tipa..mislim da je tvoj?
 
Odgovor na temu

mOFme
Biti kreativan ... na mnogo nacina.
Tower City

Član broj: 157292
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?01.10.2007. u 23:00 - pre 201 meseci
Citat:
zrnoo: ali u sustini nevolim da narusavam copyright tj. ono sto nije dozvoljeno..znam da ima i free stuff ali ako zelis posecenost onda to mora da bude u full-u sa materijalom!!!


koj copyright ??? Ciji ??? :rofl2:


Smatraj me profesionalnim falsifikatorom koji nije i nece zavrsiti u CZ :rofl2:


A,sad ozbiljno :

Opste je poznata stvar da na net-u svega ima oko 20% pravog i originalnog izvora ( copyright-om ) sa sve ostalo je kopiranje ( ovo se misli na plasiranje slika, muzike , walls-a, klipova i ostalih stvari > 'second use' )

Opste je pozata stvar kako se krivotvori ... ako na datom fajlu ,slici , mp3 , sta god .... nema znakova copyright-a ... ja to zovem 'free to use' i lupim svoj copyright , ako ima copyright zaobidjem .

Eto ti cele muke i logike .


A, to full materijal .... nemam blage na sta mislis ... kod mene je sve full onda :rofl2:


Sto se ti mog sajta ... pogledaj PM .

Nepratikuj bacanje linkova tvojih sajtova po forumu ( sem ako ti bas nesto treba da ti se pomogne ) , korisan savet .





Ne budi napujdana , džangrizava ,uštogljena , nadrndana , inferiorna baraba već deli znanje i iskustvo sa drugima
Dok god je dobar odgovor , koga je uopste briga za pitanje XD
Pamćenje je veština, a zaboravljanje je umetnost.
Niko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
 
Odgovor na temu

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?06.10.2007. u 20:36 - pre 201 meseci
dobro video i foto, a sta recimo za tekst!? nor na neom sajtu stoji tekst i ti ga iskopiras!? sta onda... uzgred, jel vesti koje se plasiraju preko rss-a ti u svari mozes da plasiras na svo msajtu pod istim oblikom...mozda jedino da stavis izvor odakle potice vest i link ka tom sajtu!??
 
Odgovor na temu

mOFme
Biti kreativan ... na mnogo nacina.
Tower City

Član broj: 157292
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?11.10.2007. u 21:28 - pre 201 meseci
Nisi bas bio jasan u pitanju ali da cu ti par odgovora :

... sto da kopiras tekst kad mozes i sam nesto da zvrljnes XD ? Jel da ?

Ako bas toliko lose ide gramtika sa engleskim (ko i meni ) - unajmis nekog XD ...

To sto se tice rss : da smes ... jer to je ono pod 'free to use" ... pogledaj onaj fudbalski sajt , eno on je do skora sa onim plugin-om news , non-stop dodavao postove sa rss-a jer to je bila javno dobro .


E , sad .... ako mislis neki tekst marnuti sa neta ( da i ja sam to radio .... ako pogledas malo bolje moj sajt shavtices ) ondak lepo ostavis dole credits , bar ja tako ostavim ( i bez aktivnog linka).

Sa Wiki smes uvek uzeti bez nekih problem ali uvek savetujem da to sto marnes ipak malo 'preuredis' da ne bude copy&paste bas ... kaze jedan falsifikator XD . Tako i sa drugim tekstovima .... i onda ne stavljam nikakav credits :rofl2:







[Ovu poruku je menjao mOFme dana 11.10.2007. u 22:40 GMT+1]
Ne budi napujdana , džangrizava ,uštogljena , nadrndana , inferiorna baraba već deli znanje i iskustvo sa drugima
Dok god je dobar odgovor , koga je uopste briga za pitanje XD
Pamćenje je veština, a zaboravljanje je umetnost.
Niko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
 
Odgovor na temu

ivan031
student, FON
Beograd

Član broj: 170775
Poruke: 5
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?10.02.2008. u 20:45 - pre 197 meseci
Ja bi ti uvek preporucio da ne saras mnogo sa sadrzajem sajta, jer ima dosta sajtova gde se mogu naci svakavke gluposti, a to odvlaci posetioce. Predlozio bih ti nesto konkretno npr. mobilni tj svakakve gluposti za mob (melodije, java igrice, slicice pozadine.....) - to uvek prolazi.
A sto se tice jezika predlozio bih ti engleski zbog vece verovatnoce masovne posecenosti, mogucnost kacenja reklama je veca, a samim tim i zarada.
Moras se potruditi da sajt bude stalno aktuelan, a ne sezonski tipa gdezanovu.com, koji masovno posecuju par dana u godini.
I na kraju moras paziti na url adresu, da bude upecatljiva, jedinstvena(dobro to je tehnicki neizbezno, ali mislim u logickom smislu) i laka za pamcenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Koji sadrzaj za sajt je najzanimljiviji?

[ Pregleda: 4613 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.