Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 26373 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?24.09.2007. u 15:30 - pre 201 meseci
@Nemanja:

Ne pratiš.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?24.09.2007. u 21:33 - pre 201 meseci
Nema teoretske sanse da se porede sarajevski ili novopazarski cevapi u somunu sa hranom u Meku.
Cevapi su fantazija,ukusni,vruci. Jeo sam ih 100 puta.
Hrana u Meku je na prvi pogled dobra,ali kao sto neko rece,meso im je plasticno,bezukusno,i ni na sta ne bi licilo da nije onih silnih priloga u Big Mac-U,ili Chees-u.
Dalje,neko rece da je hrana jeftina.Mozda ona i jeste,ali brate mili,meni treba 5 Big Mac-a,3 pomfrita,5 pita sa jabukama,da bi se najeo ko covek.
I onda,kad malo odmorim od hrane,ja bih mogao opet i jos
Pa jel to jeftino?
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?24.09.2007. u 22:02 - pre 201 meseci
I kazes,radnici igraju hokej sa mesom???
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaax

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaxax
e sit sam se ismejao...
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?24.09.2007. u 22:43 - pre 201 meseci
Citat:
ivanv100:
...I onda,kad malo odmorim od hrane,ja bih mogao opet i jos
Pa jel to jeftino?

Ne, to je prozhdrljivo.
.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?25.09.2007. u 11:19 - pre 201 meseci
Pa svi kazu da im je meso bezlicno i neukusno. Pa dobro jeste. Da vidim nasu pljeskavicu ili cevap bez ijednog zacina?
Na sta bi tek nase meso licilo da nije zacina :D
Mislim da je Dimkovic to spomenuo ranije, ali evo opet:

Oni ne ubacuju zacine u meso, nego sa vana. Zato samo meso jeste gotovo bezukusno. Mada sam vidjao dosta lljudi koji jedu naked whopper :P Samo pecivo i meso.
 
Odgovor na temu

PilotAMG
Trebinje - Beograd

Član broj: 150682
Poruke: 42
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?26.10.2007. u 07:23 - pre 200 meseci
Zakon u Bosni i Hercegovimi ne dozvoljava ugostiteljske centre i mjesta sa brzom hranom, dok ne ispune standard (zdrave) hrane!
McDonalds je pokusao da ja znam jedno 7-8 puta da udje na trziste, ali nikada nije uspijo da zadovolji uslove. Tj. da mu je hrana na "visokom kvalitetu"!
MERCEDES-BENZ AMG
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?27.10.2007. u 20:24 - pre 200 meseci
Aman ljudi...

Neki od nas su "tu kod kuce" u ex-yu, ali neki i nisu. ja kuci dodjem jednom godisnje, i apsolutno mi na pamet ne pada da idem u mek. POred domaceg rostilja, kevine kuhinje (naravno!!!), i nekih drugih lokalnih specijaliteta kojih jednostavno NEMA ovde gde sam, covek jako brzo nauci da ceni ono sto valja

NJAM!
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?28.10.2007. u 08:07 - pre 200 meseci
Citat:
flighter_022: Aman ljudi... :D

Neki od nas su "tu kod kuce" u ex-yu, ali neki i nisu. ja kuci dodjem jednom godisnje, i apsolutno mi na pamet ne pada da idem u mek. POred domaceg rostilja, kevine kuhinje (naravno!!!), i nekih drugih lokalnih specijaliteta kojih jednostavno NEMA ovde gde sam, covek jako brzo nauci da ceni ono sto valja :)

NJAM!


U pravu si potpuno, pa gde mogu da se porede Big Mac i npr. Karadjordjeva snicla?!
Inace, setite se i one stare teme o McChihken-u:

http://www.elitemadzone.org/p630005

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.eonet.ne.jp.



Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?28.10.2007. u 10:53 - pre 200 meseci
Citat:
PilotAMG: Zakon u Bosni i Hercegovimi ne dozvoljava ugostiteljske centre i mjesta sa brzom hranom, dok ne ispune standard (zdrave) hrane!
McDonalds je pokusao da ja znam jedno 7-8 puta da udje na trziste, ali nikada nije uspijo da zadovolji uslove. Tj. da mu je hrana na "visokom kvalitetu"!

Ne pamtim kada sam se ovako lepo nasmejao. Bosanci imaju jace zakone od zapada. Go go Bosnia! :-)

Inace obozavam ljude sto pljuju po meku, koka koli, itd... Evo ja na primer oko 10 godina nisam popio ni casu vode. Ni kisele, nikakve. Pijem iskljucivo sokove i to 95% koka kolu. E sad, da su svi ti ljudi u pravu, ja bih trebao vec jedno 20 puta biti mrtav.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?28.10.2007. u 18:45 - pre 200 meseci
Nadam se, za tvoje dobro, da piješ diet kolu. Mada, ni ti veštački zaslađivači u toj količini nisu zdravi.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?28.10.2007. u 21:33 - pre 200 meseci
Citat:
ntojzan: Pijem iskljucivo sokove i to 95% koka kolu. E sad, da su svi ti ljudi u pravu, ja bih trebao vec jedno 20 puta biti mrtav.


Naravno da nisu istina price da ce nestati parce mesa u casi coca cole preko noci, ali daleko od toga da je zdravo to sto ti radis. Tolika kolicina kafeina i secera samo moze da te ucini hiperaktivnim i da ti na kraju da ovako nesto.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
89.146.188.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?28.10.2007. u 21:53 - pre 200 meseci
nisam nikad probao hranu iz mcdonaldsa ,jer ga nema u BIH
a jos bolje nek ga nema.
i kad bi bilo, nebi imao pare da cesto jedem tu.
od vanjske hrane uzmem nekad cevape samo i to je to.
pomfrit sam sebi przim.

i jeli gledao neko onaj dokumentarac o mcdonaldsu ,kad je covjek mjesec dana jeo samo tu hranu.

 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.eonet.ne.jp.



Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?29.10.2007. u 02:10 - pre 200 meseci
Taj dokumentarac je uzas. Tip je jeo vise nego sto mu je organizam zahtevao. Da je jeo najzdraviju hranu na planeti na taj nacin isto bi prosao. A kredibilitet tog dokumentarca pokazuje i cinjenica da je ceo dokumentarac zapravo samo reklama za knjigu sto je naknadno izdala zena od tog lika. Ja bih njih tuzio da sam McDonalds.
 
Odgovor na temu

01011011

01011011
Član broj: 561
Poruke: 2341
*.ms.com.



+2 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?29.10.2007. u 15:35 - pre 200 meseci
Razlike izmedju MC Donaldsa u Srbiji (Novi Sad, BG, tu sam jedo), i amerike je nebo i zemlja. To sto je kod vas MC prijatno mjesto, cisto i ostalo je teska suprotnost za ameriku. Ovdje obicno najveci propaliteti rade u istim, jako je sve prljavo, zbrljano i nije ukusno kao u Srbiji, to mogu da potrvrdim. Imas par MC ova koji su bolje opremljeni u najboljim delovima grada a ovo ostalo je sve smece. Camuga ti onako samo sto se ne posere u burger, i ne govorim iz licnog iskustva posto nikad nisam radio kad sam bio klinja u ovakvom restoranu ali znam dosta prijatelja koji su prosli ovu skolu, i koji nemaju bas pohvalne i lepe price. Pocevsi od krastavaca, do mesa, urednosti, da ne kazem da su ceste pojave izivljavanja na hrani pre nego sto je dobijete, pljuvanja itd... Isti slucaj je i Burger King, koji ovde polako propada u USA, tako da ne vjerujem da ce se prosiriti bas u Srbiju i BOSNU kad se i ovdje svukuda gase. Vidio sam bar 10 BK mjesta koja su zatvorena u mojoj eriji.


poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?29.10.2007. u 18:45 - pre 200 meseci
Mislim da je vise puta receno da postoje 2 vrste McDonald's restorana:

a) U zemljama gde je McDonald's neka vrsta 'luksuznog' (skupog) restorana za lokalna primanja ti restorani su vrlo cisti i posluga je super - takve mekove sam vidjao u Egiptu, Srbiji, Indoneziji, Tajlandu itd... glavna razlika je u samoj arhitekturi (skuplji dizajn), cistoci i samoj usluzi - radnici su nasmejani, hoce da udovolje musteriji itd..

b) U zemljama gde je McDoland's jeftina hrana za ljude sa manjim primanjima i srednjoskolce, itd... - restorani su vrlo losi, sa ocajnim nivoom usluge - tj. izgledaju vrlo jeftino i posluga je ekstra nadrkana jer radi za male pare i cateruje siromasnijem delu populacije. Takve mekove redovno vidjam po USA, Nemackoj, UK i tako dalje...

Mislim da zbog ovoga nastaju cesto nesporazumi oko izgleda tih restorana - ljudi koji zive u USA, zapadnoj Evropi itd... ne mogu imati uopste lepo misljenje o njima, jer su kod njih ti restorani vrlo "entry level" sto bi se reklo - dok u zemljama u razvoju, Mekovi obicno imaju jako lepu izradu i posluga se trudi da udovolji kupcima, jer su kupci zapravo bogatiji deo naroda.

Sto se Bosne i navodnog "nezadovoljavanja uslova" tice to je patka - McDonald's funkcionise i u Japanu, zemlji gde je bukvalno moguce jesti sa poda - pa nesto ne verujem da ne bi zadovoljili norme bosanskih zakona o restoranima. Pre ce biti da je u pitanju klasicno lobiranje lokalnih ugostitelja kako ne bi imali problem sa gubitkom musterija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kenjee

Član broj: 94651
Poruke: 19
77.46.196.*



+44 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?29.10.2007. u 19:00 - pre 200 meseci
Sve u svemu Mek Čikin ili Tvrd Batin.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?30.10.2007. u 12:12 - pre 200 meseci
Decembra 2006 dovedoh suprugu (afrikanka, crna kao cokolada) u Srbiju. nasa hrana zna se kakva je. Dosta toga joj je odgovaralo, samo sarmu bas ne obozava (sta joj bi?!?! hehehe). E onda se jednom nadjemo u BG-u pa reko hajde da vidi i MEK ;) Ima po nigeriji dosta lanaca restorana tipa meka, ali je hrana malo drugacija, prilagodjena lokalnom trzistu. E, odemo mi u mek, narucimo, pojedemo nekako i popijemo... Pita mene ona posle "Jeli a sto je tolika guzva ovde kad je hrana tako bezvezna?"

Vratili smo se kuci, i pravac kuhinja, da dopunimo stomake :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto u Sarajevu / BiH nema McDonaldsa?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 26373 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.