Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje preko stujne instalacije(power line) i deljenje ADSLa

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje preko stujne instalacije(power line) i deljenje ADSLa

[ Pregleda: 3108 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
91.150.112.*



+87 Profil

icon Povezivanje preko stujne instalacije(power line) i deljenje ADSLa20.09.2007. u 11:19 - pre 201 meseci
Pozdrav,
U kuci imam dva racuara, jedan u dnevnoj a dugi u mojoj sobi. Ovaj u dnevnoj ima adsl preko telekoma, znaci onaj standardni Huawei modem-ruter. Pokusao sam da ih umrezim bezicno, kupio sam bio dve pci kartice, cak sam i stavio jace antene, al nisam uspeo da dobijem pristojan signal, izgleda da je jedan od zidova izmedju armiran beton.. Posto cale nece ni da cuje za kablove po kuci, a wireless odpada, mislio sam da ih povezem preko power line instalacije. Kod nas sam u jednoj firmi(necu da reklamiram, ako nekog zanima PM) nasao ovaj uredjaj:

http://www.ovislink.com/newovi...owerLine/HP-1000E/HP-1000E.asp
specifikacije:
http://www.ovislink.com/newovi.../HP-1000EFeaturesSpec.asp#spec

Ja sam to u mojoj glavi ovako zamislio: kupim ta dva, i jedan switch i sa jedne strane(moj komp) ubodem samo ovo u struju i na lan, a sa druge ubodem, modem, komp i ovo iz struje u switch. Jer to moze tako, znaci brzina mi ne treba, trebam samo da imam net i na mom kompu. I jos jedno pitanje jer postoji neki program sa kojim bi mogao da podelim fiksno vezu na 50/50?
 
Odgovor na temu

Mad_mangod
Goran Zikic
Nis

Član broj: 20655
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje preko stujne instalacije(power line) i deljenje ADSLa13.11.2007. u 00:27 - pre 199 meseci

Posalji mi onda na PM koja je to firma jer i mene muci slican problem!!!!


POZ
SAMO DA NE POGORIMO K'O LICNE

YU1SIS
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje preko stujne instalacije(power line) i deljenje ADSLa

[ Pregleda: 3108 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.