Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji

[es] :: Advocacy :: Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji

[ Pregleda: 3448 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji22.09.2007. u 22:02 - pre 201 meseci
Kako se da procitati skole u Rusiji od iduce godine krecu sa pilot-programom testiranja Russian OS-a, dok ce 2009-te sve skole u Rusiji koristiti domaci operativni sistem u nastavi. U svakom slucaju u pitanju je Linux, deluje kao da je zasnovan na Red Hat-u / Fedora-i.

http://eng.cnews.ru/news/top/indexEn.shtml?2007/09/14/266177

Da ne poverujes - 2009-ta, godna Linux desktopa u Rusiji. Bar ce BSA prestati da se zali na krsenje autorskih prava. :) Bravo za Ruse!
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji22.09.2007. u 22:19 - pre 201 meseci
Ne znam po cemu ti deluje da je zasnovan na RH/Fedori? U pitanju je ALTLinux, koji je ranije bio ruska lokalizacija Mandrake Linuxa.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji23.09.2007. u 09:59 - pre 201 meseci
Citat:
VRider: Ne znam po cemu ti deluje da je zasnovan na RH/Fedori? U pitanju je ALTLinux, koji je ranije bio ruska lokalizacija Mandrake Linuxa.

Pa otvorio sam ftp i video strukturu koja lici na RH, i pakete u RPM formatu.... ? :) Uostalom, zar nije i Mandrake RH based?

Nije to covece uvreda da je nesto RH based, to je, stavise, olaksica vecini normalnih admina, da znaju da ih ceka alat koji im je poznat (RPM, a mozda i Yumm).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji23.09.2007. u 13:53 - pre 201 meseci
Nisam ni hteo da vredjam (distribuciju?) vec samo da ne sirimo lazne vesti. Mandrake i RH nemaju mnogo toga zajednickog dobar deo prethodne decenije. I SuSE je nastao od Slackwarea, pa tesko da danas ima bilo kakve slicnosti.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji23.09.2007. u 16:31 - pre 201 meseci
"The dates to carry out tenders for OS development have not been announced yet, but the tenders are to be held in the near future, the Ministry of Communication informs."

"Alexey Smirnov, Director General of the Company ALTLinux which has already announced its desire to put in a bid for the tender to develop alternative software package considers the given terms reasonable. The question is not to start working from the ground, as OS is to be designed on the basis of the already existing developments, that is why the developers are simply to adjust the given OS to school conditions. Thus, the given work might be finished by the end of the year."

Meni se cini da taj OS jos ne postoji, kao sto gornji citati pokazuju. Ne znam sta si ti otvarao, ja sam otvorio bas ovo sto si ti dao ovde - http://eng.cnews.ru/news/top/indexEn.shtml?2007/09/14/266177 i video clanak iz koga sam izvukao citate.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Godina Linux Desktopa - bar u Rusiji

[ Pregleda: 3448 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.