Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354088 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri27.06.2008. u 09:49 - pre 191 meseci
e zaboravih gde bi mozda trebao vise paznje da obratis
elem po dubini ona zauzima bukvalno ceo prostor tako da nemoj slucajno da pripremis prikljucke za vodu i kanalizaciju iza nje jer nece stati na svoje mesto,meni je pored sudopera pa se prikljucci kace u tom elementu
naponski prikljucak uglobalu moze da se izvede iza nje
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri27.06.2008. u 12:45 - pre 191 meseci
Citat:
Java Beograd: Ne znam šta je to "diht lajsna" ali ako je to ono između donjeg elementa i zida - to se ušrafljuje u element, ne u zid. Silikon je dobrodošao sa obeju strana.


@java sve voli da zalije silikonom, ali stvarno nije potrebno, cak ni na sudoperi...diht guma sasvim dobro odbija vodu.

lajsnu srafis u radnu plocu, plocu odalji koji mm od zida!

ranije sam objasnio i okacio slike kako se ugradjuje sudo (ili ves) masina, za masinu mozes ostaviti i vecu sirinu (ali ne preteruj) da bi je mogao lakse izvuci za ne daj boze...visina od 83cm je OK.

Citat:
ice cream: e zaboravih gde bi mozda trebao vise paznje da obratis
elem po dubini ona zauzima bukvalno ceo prostor tako da nemoj slucajno da pripremis prikljucke za vodu i kanalizaciju iza nje jer nece stati na svoje mesto

Ako su stavljeni namenski ventili i odvodi sve provereno staje iza masine, mada nije problem ni kada nisu, onda gledate da stoje ispod sudopere.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri27.06.2008. u 13:12 - pre 191 meseci
Citat:
Java Beograd: Ne znam šta je to "diht lajsna" ali ako je to ono između donjeg elementa i zida - to se ušrafljuje u element, ne u zid. Silikon je dobrodošao sa obeju strana.


Lajsna izmedju radne ploce i zida, u prodavnici su je drzali pod tim imenom...


Hvala svima na odgovorima, juce sam doneo tu lajsnu i samo bacio pogled i video rupe za srafove i pretpostavio da ide u zid. Znaci ide u plocu, OK.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
89.216.113.*



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri27.06.2008. u 19:05 - pre 191 meseci
Citat:
bakara: Ako su stavljeni namenski ventili i odvodi sve provereno staje iza masine, mada nije problem ni kada nisu, onda gledate da stoje ispod sudopere.

ne znam bakara ova moja masina je duboka 53 cm (bez frontalne daske)a korpusi 55 cm sto bi reklo da ostaje 2 cm + plocice tako da ne znam kakav bi ventil tu smestio ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri27.06.2008. u 20:30 - pre 191 meseci
pa ek ventil, i onako ti ostaje jos 7 cm...

sudo masine su napravljene da iza njih moze da ide dovod/odvod zato im i sluzi gornja ploca koja odbija od zida.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.06.2008. u 15:28 - pre 191 meseci
Hteo bih da napravim manji ormaric za kupatilo,za iznad lavaboa,a da cela vrata tog ormarica budu ogledalo.Tj ogledalo sam mislio da zalepim na vrata.Cime predlazete da ga zalepim?Da li ce silikon drzati,npr 50x50 i sl.Ne znam jos tacne mere.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.06.2008. u 23:37 - pre 191 meseci
lepi silikonom, a ja cu se potruditi da ti nadjem par slika vrlo dobrih ormarica.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
79.101.137.*



+11 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.07.2008. u 21:28 - pre 191 meseci
Ja sam pre skoro mesec dana izlagao da ću da počnem da pravim kuhinju ali pošto su se drugi predradovi u kuhinji odužili do sada evo tek ovih dana počinjem sa radom na izradi kuhinjskih elemenata pa da potražim još nekoliko saveta od iskusnijih.
U prodavnicama koje u mom gradu prodaju pločasti materijal imaju u ponudi 2 vrste bele iverice koja se razlikuje po gramaži i to jedna je 60 gr, a druga 80 gr i ova teža je skuplja, normalno. Kada sam ja pitao jer to znači da je ona i gušća prodavci su mi rekli da to nije slučaj nego da je ova lakša gušća i tom prilikom mi objasnili da se ta težinska oznaka odnosi samo na tvrdoću boje na iverici a ukoliko je koristim za korpuse da je bolje uzeti ovu lakšu i gušću. Meni tu još malo pa ništa nije jasno pa sam hteo da pitam jer je to bitno i koliko. A tek kasnije kada su počeli da mi gužvaju mozak sa Ivanjičkom, Egerovom i ko zna kojom sve ivericom još i koja je i zašto bolja pošandrcao sam. Izašao sam sluđen. Ta bela iverica mi je potrebna za korpuse, normalno.
Ako ima nekog ko se u ovo razume voleo bih da mi odgovori jer ću u ponedeljak ili utorak morati to da odlučim.
I još jedno pitanje u vezi šarki.
Pošto ću dole imati ugaoni elemenat moraću da namestim šarke za 135 stepeni koje su nekoliko puta skuplje od običnih ali su mi u jednoj od prodavnica preporučili da je bolje iza maske na ugaonom elementu da stavim sa unutrašnje strane uspravnu lajsnu od iverice koja će da glumi bočnu stranu i da na tu jajsnu ušrafim normalnu šarku koja će da otvara vrata. Po njihovim rečima to je jeftinija varijanta, lakše za ugradnju jer se ove šarke od 135 stepeni jako teško montiraju a postiže se isti efekat. Jer ima neko iskustva ili barem mišljenje o ovoj varijanti.Nadam se da sam dobro objasnio ono što hoću da pitam.
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.07.2008. u 06:53 - pre 191 meseci
Na prethodnoj strani imas opisan moj problem sa sarkama od 135 stepeni (ili +45 stepeni, kako ko to voli da zove). Ja sam za obicne sarke uzimao Hettich i placao ih ~50 din/kom. dok su ove ugaone bile oko ~75 din/kom. (hafele).
Sto se tice montiranja, ne vidim posebnu tezinu montaze ovih drugih u odnosu na obicne sarka.

Doduse, ja sam dobio savet od jednog majstora kako da montiram vrata i moram priznati da je savet odlican. Citav fazon je u tome da ne formiras citav element pa onda kacis vrata vec uzmes tu stranicu od elementa gde se kace vrata i sama vrata i lepo na stolu ih izravnas i stavis sarke, sve zavrnes i onda otpustis one srafove koje drze sarku tako da mozes odvojiti vrata od te stranice. Sada ti na stranici ostaju one podloske od sarki. Kada kasnije sastavis element vrata se vrlo jednostavno stave i podese, bukvalno za minutu.

Taj princip ubacivanja vertikale u ugaoni element da bi iskoristio obicne ravne sarke meni ide neopisivo na zivce. Znaci ustedeo si 100-200 din. na sarkama i unakazio si element. Pokusaj da uzracunas kakve ti police trebaju u tom slucaju...


Sto se tice univera, meni su govorili da sto je tezi to je bolji...E, sad vecina majstora koristi ivanjicku ivericu za korpuse (najjeftinija - to je jedini razlog). Egger je odlicna iverica i ja sam je koristio za korpuse. Mojoj devojci se nije svidjala ta glatka iverica pa smo za bele koruse uzeli Egger "beli kvarc" dok je za frontove isla druga iverica je Egger nije imao tu boju u paleti.

Ne znam kolika ti kuhinja, tj. koliko ce ti materijala trebati, kada im predas krojne liste neka ti izracunaju koliko bi te to kostalo sa Ivanjickom belom i sa Eggerom pa ti odluci da li ti je to mnogo ili ne (kantovanje ti je isto, znaci samo razlika u kvadraturi).


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
79.101.137.*



+11 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.07.2008. u 16:36 - pre 191 meseci
Black eyed, hvala na odgovoru. Skontao sam ovo što si napisao. I slažem se da je na cenu od 45-50 hiljada dinara koliko će me koštati pločasti materijal razlka u ceni od 200 dinara gotov zanemarljiva.
Isto tako činjenica je da nikad nisam montirao te ugaone šarke i verovatno postoji ništo što će mi kasnije zagorčati đivot oko montaže. Ukoliko se pak odlučim za varijantu kako su mi predložili saa uspravnom drvenom lajsnom neću mnogo izgubiti na prostoru jer je je ta lajsna uska oko 8 cm i ne gubi se mnogo. U svakom slučaju pregrada u tom elementu mopra biti barem 5 cm uža od dna elementa odnosno kada se vrata zatvore pregrada mora da bude uvučena barem tih 5 cm pa ako treba zaseći ću je za toliko na tom mestu. U samom uglu i da hoću ne mogu da stavljam stvari koji mi često trebaju jer je to skopčano sa jako otežamim vađenjem i dr. a i sve mi se čini da je mnogo lakše nameštati obiučne nego te i takve šarke.

Još jedno pitanje. Kupio sam Candy ugradnu ploču sa dve plinske i dve električne expres ringle. U uputstvu za upotrebu stoji da su dizne za gas koje sam dobio uz ringle prilagođene za zemni plin pa ne znam da li ću trebati da kupim nove dizne jer ja živim u Istočnoj Srbiji gde će gasovod da prođe verovatno za 605 godina a do tada ću biti prinuđen da koristim plin u bocama a da li je to zemni plin, gas, butan, propan ili šta već ne znam ni ja. Interesuje me da li te dizne za zemni plin koje sam dobio mogu da se koriste ukoliko koristim plinsku bocu ili ću morati da kupim nove dizne i kakve dizne su mi potrebne za taj plin iz boce.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
79.101.199.*



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.07.2008. u 20:09 - pre 191 meseci
Citat:
KBDNK: Isto tako činjenica je da nikad nisam montirao te ugaone šarke i verovatno postoji ništo što će mi kasnije zagorčati đivot oko montaže.

Nemoj ništa da brigaš, slobodno uzmi te šarke za 135, videćeš da je montaža identična tj. troubless :)

Citat:
KBDNK:Još jedno pitanje. Kupio sam Candy ugradnu ploču sa dve plinske i dve električne expres ringle. U uputstvu za upotrebu stoji da su dizne za gas koje sam dobio uz ringle prilagođene za zemni plin pa ne znam da li ću trebati da kupim nove dizne jer ja živim u Istočnoj Srbiji gde će gasovod da prođe verovatno za 605 godina a do tada ću biti prinuđen da koristim plin u bocama a da li je to zemni plin, gas, butan, propan ili šta već ne znam ni ja. Interesuje me da li te dizne za zemni plin koje sam dobio mogu da se koriste ukoliko koristim plinsku bocu ili ću morati da kupim nove dizne i kakve dizne su mi potrebne za taj plin iz boce.


Zemni gas je zemni gas, butan-propan je ono što se nalazi u butan boci (razlike u energetskoj vrednosti su ogromne), dizne za zemni gas imaju veći otvor nego one za butan-propan tj. desiće se da zavrneš dugme za plin do kraja a plamen će i dalje da gori. Dakle, dizne moraš zameniti, gorenje uz svoje plinske ploče daje dizne za butan-propan a pride dobiješ u kesici i one za zemni gas, onda samo odvrneš jedne staviš druge i to je to, pogledaj da ih nisi i ti dobio a ako stvarno nisi prvo zovi servis jer oni imaju te dizne

Usput da pitam nešto, puš mehanizmi za fioke (to su oni što fioka ne mora da ima ručicu, samo je gurneš i ona se otvori) da li oni imaju i povratni mehanizam tj. da gurnem fioku koja je bila otvorena a da je mehanizam privuče i zatvori ? Ako neko ima ovaj mehanizam ugrađen lepo bi bilo videti nekoliko fotki.


Poz.

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 07.07.2008. u 23:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.adsl.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.07.2008. u 21:58 - pre 191 meseci
Kao sto rece Fliz, montaza sarki od 135 se uopste ne razlikuje od montaze obicnih sarki tako da ti to nije nikakav problem.

Za dizne.

I ja sam uzimao Candy ugradnu plocu ali sa 3 plinske i 1 elektricnom. Kod mene je bio obrnuti problem, posto imam zemni gas meni su trebale te dizne. Kada sam upitao prodavca koje su dizne stavljene on mi je odgovorio da su stavljene za butan (propan-butan ili ti LPG - ono sto sipas u kola ako vozis na gas). Posto mi to nije odgovaralo pitao sam ga kako da nabavim druge dizne za zemni gas. Rekao mi je da to nije problem jer to imaju u ovlascenom servisu u NS-u.

Kada sam dosao kuci i raspakovao kompletno plocu nasao sam u jednoj kesici dodatni set dizni (i to za butan) a vec su bile namontirane dizne za zemni gas. Znaci, prodavac nije imao pojma. Fliz ti je objasnio kako da razlikujes dizne a i sve ti je opisano u uputstvu koje dobijes uz plocu (i koje dizne, i precnici rupa i sve sto treba da znas oko toga).

Ne smes prikljucivati butan na dizne a zemni gas da ne bi napravio bacac plamena u kuhinji ;).

Proveri u svojoj kutiji od ploce, MORAO bi imati oba seta dizni. Sama zamena je trivijalna, odvrnes jedne, zavrnes druge i teraj dalje.

Ako ipak ne nadjes dizne, obrati se zvanicnom servisu u tvom gradu, ne bi trebalo da bude problema oko nabavke.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
93.86.21.*



+11 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.07.2008. u 22:25 - pre 191 meseci
Proverio sam. Na ringlama su već namontirane jedne dizne a u kesici su zapakovane druge na kojima piše da su za zemni plin tako da je sve ok, verovatno. Čitao sam u uputstvu kako se šteluje minimum i nadam se da ću uspeti to sam nekako da naštelujem, a ako zapnem oko toga pitaću. Samo daleko sam ja još od toga. Još 2-3 dana ne mogu da mi isporuče pločasti materijal a pošto kuhinja ima ukupno 5 metra a ja sam montiram i to samo posle posla odužiće se to...

Nego ajde još jedno pitanje.
Naručio sam aspirator gorenje DF 610 W koji se montira na visini od 75 cm iznad radne ploče odnosno iznad ringle što znači da će biti 15 cm iznad donjeg nivoa gornjih kjuhinjskih elemenata. Kako su mi pločice izlepljene samo do visine od 60 cm iznad radne ploče da li je pametno da prazninu ispod aspiratora /tih 15 cm/ na neki način pokrijem ivericom koju bi posatvio kao leđa gornjem kuhinjskom elementu u koji se montira aspirator jer bih tako pokrio prelaz od pločica na zid pošto i nije baš nešto lep taj prelaz. Nadam se da me razumete šta sam hteo da pitam.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
79.101.199.*



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.07.2008. u 23:09 - pre 191 meseci
Citat:
KBDNK: Naručio sam aspirator gorenje DF 610 W koji se montira na visini od 75 cm iznad radne ploče odnosno iznad ringle što znači da će biti 15 cm iznad donjeg nivoa gornjih kjuhinjskih elemenata. Kako su mi pločice izlepljene samo do visine od 60 cm iznad radne ploče da li je pametno da prazninu ispod aspiratora /tih 15 cm/ na neki način pokrijem ivericom koju bi posatvio kao leđa gornjem kuhinjskom elementu u koji se montira aspirator jer bih tako pokrio prelaz od pločica na zid pošto i nije baš nešto lep taj prelaz. Nadam se da me razumete šta sam hteo da pitam.


Ne znam gde si našao taj asp. jer je to matori model, od pre 3-4 meseca prodaje se njegova zamena DF 6115 koji se razlikuje u tome što se montira skroz od zida i manje izlazi napolje a ima aluminijumske filtere sa donje strane koji se peru (koje DF 610 nema), inače bolje da si uzeo DF 6116, to je zamena za DF 620 (dva motora). Znači ako možeš uzmi DF 6116 E (nema u beloj boji) taj novi model zauzima isto mesta kao di DF610 tj. DF6115 a ima 2 motora i baš je dobar.
Što se budženja tiče mislim da bi ti najbolje bilo da taj deo koji će se videti između aspiratora i pločica ofarbaš nekom bojom koja je slična kuhinji ili pločicama sem ako nemaš neku ivericu koja je debela kao i pločice pa kad je staviš nema razlika u visini (pređeš prstom i sve je u istoj ravni), uglavnom ja bi išao sa farbanjem, čak i da imam rezerne pločice ne bi ih stavljao.
Samo, kažem ti, obrati pažnju na taj aspirator, gorenje ga odavno ne prodaje/proizvodi više.

DF 6115 W


odnosno DF 6116 E


Poz.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri08.07.2008. u 09:29 - pre 191 meseci
Citat:
Fliz:Usput da pitam nešto, puš mehanizmi za fioke (to su oni što fioka ne mora da ima ručicu, samo je gurneš i ona se otvori) da li oni imaju i povratni mehanizam tj. da gurnem fioku koja je bila otvorena a da je mehanizam privuče i zatvori ? Ako neko ima ovaj mehanizam ugrađen lepo bi bilo videti nekoliko fotki.


Covek mi pokaza izmedju ostalog i ove fioke i sad nema sanse da se setim da li imaju povratni mehanizam. Trebalo bi ali nisam siguran. U NS-u sam ih video samo u prodavnici koja drzi Hettich-ov program, tu su imali izmontirane neke elemente kuhinje gde su demonstrirali razna njihova resenja. Posto je sediste te firme u BG-u trebalo bi da to sve imas i tamo. Da ovde ne krsim pravila foruma, javi se na PP za ime firme (ako ne nadjes preko net-a).

...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri11.07.2008. u 05:02 - pre 191 meseci
Procitao sam ovu temu skroz naskroz,i za dan dva krecem pravljenje kuhinje,plakara po sobama,ormarica za kupatila.....pa me zanima jedna stvar.Sve cu mere izracunati rucno,tj od mere odbijacu 18mm univera,13mm sarki.....da bih dobio koliko neka stranica treba da bude......ako me razumete.Zanima me postoji li neki program koji izracunava sve to umesto mene,cisto da bih sebe proverio na kraju.Ovde su pominjani mnogi programi,ali ne znam da li neki i ovo radi,tj pravi krojne liste.
U jednoj radnji su mi rekli da ce mi napraviti krojnu listu,ali traze 3000din.Pretpostavljam da imaju neki program.Zna li neko koji?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri11.07.2008. u 07:52 - pre 191 meseci
ja sam isto trazio program koji bi se bavio ovom tematikom ,bilo je price i na ovom forumu o tome, a da to nebude Autocad,Arhicad itd koji su suvise opsirni i komplikovani za pocetnike .
Mene je najvise interesovao vizuelni izgled kompletnog namestaja a naravno i proracun ako je moguce.Posle par malih programa ,nesecam im se vise imena,i izgubljenog vremena ja sam uzeo Corel i preko njega sam poslagao elemente u proporciji 1:1,time sam dobio i vizuelni efekt a klikovima po odredjenim elementima i pojedinacne dimenzije svakog elementa.Tacno da nema trece dimenzije ali to sam resio tako sto sam i sa bocne strane napravio skicu kao kod tehnickih crteza.Nekazem da je Corel dobro resenje ali meni je pomogo.Za pravljenje krojnih lista sam naiso na "Optimik" koji se time jako dobro bavi a on mi je posluzio jedino da imam uvid u utrosak materijala.
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
93.86.54.*



+11 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri12.07.2008. u 13:53 - pre 191 meseci
Konačno sam počeo sa sklapanjem kuhinje. Doduše nisu mi isekli svu potrebnu ivericu ali dok sklopim ovo što su mi isekli valjda će iseći i ostalo.

Imam par pitanja, normalno. Na klizačima za fioke koje sam kupio a to su klizači dužine 50 cm marke Hafele, valjda, ima dosta rupa za šrafove pa ne znam jer ima tu neko nepisano pravilo sa koliko se šrafova učvršćuju u korpus elementa i sa koliko se šrafova učvršćuju klizači u samo u fioku i da li se klizač za prvu fioku gledano odozdo, stavlja na najniži mogući nivo ili se ipak treba odignuti za neki milimetar i za koliko. Isto tako me interesuje da li se klizači na korpusu šrafe malo uvučeno od prednje ivice ili u novu sa prednjom ivicom pošto se na slikama koje sam gledao to ne vidi baš najbolje.
Drugo pitanje za sada je vezano za sudoperu. Uz ugradnu sudoperu sam dobio živu gumu koja se stavi u obod sudopere a onda žabicama učvrsti u prosečenu rupu na radnoj ploči. Prateći ovaj forum nisam čuo da je neko pominjao živu gumu za ovu namenu pa sam hteo da čujem druga mišljenja u vezi sa ovim. Pored toga dobio sam i neku nalepnicu, kvadratnog oblika dimenzija 15 x 15 cm otprilike, koju trebam u skladu sa crtanim uputstvom uz sudoperu da zalepim na dno korita i to sa donje strane / s one koja se ne vidi odozgo nego se vidi kada se gleda iz elementa/ ali ne znam čemu ta i takva nalepnica služi. Nisam čuo da je neko to pominjao na ovom forumu.

Hvala na odgovoru i pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
79.101.218.*



+39 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri12.07.2008. u 21:05 - pre 191 meseci
Citat:
KBDNK
Uz ugradnu sudoperu sam dobio živu gumu koja se stavi u obod sudopere a onda žabicama učvrsti u prosečenu rupu na radnoj ploči. Prateći ovaj forum nisam čuo da je neko pominjao živu gumu za ovu namenu pa sam hteo da čujem druga mišljenja u vezi sa ovim. Pored toga dobio sam i neku nalepnicu, kvadratnog oblika dimenzija 15 x 15 cm otprilike, koju trebam u skladu sa crtanim uputstvom uz sudoperu da zalepim na dno korita i to sa donje strane / s one koja se ne vidi odozgo nego se vidi kada se gleda iz elementa/ ali ne znam čemu ta i takva nalepnica služi. Nisam čuo da je neko to pominjao na ovom forumu.


Dosta ljudi umestu zive gume stavlja silikon. Uz moju sudoperu (Metalac) je doslo po meni malo elegantnije resenje, neka vrsta "malo gusceg sundjera" koji je sa jedne strane bio lepljiv i to se na vrlo lak nacin izlepi po obodu sudopere i zatim se sve to pricvrsti zabicama.
Ta nalepnica 15x15 sluzi da sudopera ne bi reagovala pri prelazu izmedju tople i hladne vode (barem sam takvo objasnjenje dobio od prodavca ili vodovodzije).


Sto se klizaca tice obicno sam stavljao po 3 srafa, vodeci racuna da glava ne strci. Sto se tice pozicija srafljenja klizaca to sam resavao na licu mesta pa to moze da isprica neko ko ima vise iskustva sa tim.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.lukoil.co.yu.



+10242 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri14.07.2008. u 08:48 - pre 191 meseci
Ja klizače za fioke u korpus elementa ušrafim sa dva šrafa, napred i nazad. To je sasvim dovoljno, za sve fijoke "opšte namene". Takođe i za ušrafljivanje nosača na fijoku, koristim samo dva šrafa, jer ionako fijoka "leži" na nosaču.
Nosač fijoke uvuci oko 1 cm od kraja korpusa, da se ne bi desilo da fijoka štrči od korpusa elementa nekoliko mm. Ovako, kad uvučeš oko 1cm , fijoka bude slepljena.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354088 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.