Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !

elitemadzone.org :: AutoZone :: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10840 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 11:31 - pre 201 meseci
Nisi mi odgovorio na ovo:
Citat:
bakara: Nisam dobro shvatio od pocetka, jesi li ti plin ugradjivao ili si kupio auto sa vec ugradjenim plinskim uredjajem?

Ovakvi problemi se cesto desavaju kod nestrucne ugradnje gasne instalacije.

Ja sam gotovo siguran da je problem kod plinske instalacije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vidakovic81
Vidakovic Slavko
Bg

Član broj: 60022
Poruke: 43
*.absolutok.com.

ICQ: 51011360


Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 11:54 - pre 201 meseci
Citat:
mmix: Iskreno prijatelju, ti si se od starta zaje*o. Em sto si kupio auto bez da ga proveris, kao da kupujes kupus na pijaci, em si jos ostao kod istog majstora koji ga je ranije odrzavao i koji je verovatno znao kako si ga strucno kupio i ocenio te kao povoljnog za serviranje prica. Sa obzirom na kolicinu i broj prevaranata u ovoj zemlji, kupiti auto bez servisne i limarske provere je igranje ruskog ruleta gde je u burencetu 5 metaka (mada je i sa servisom rulet sa dva metka ) Ja vec mesec i po trazim auto iz istih razloga kao ti, i par njih mi je ispred nosa maznuo neko ko ga je kupio bez provere iskesiravsi pare bez cenjkanja nakon sto sam ugovorio preglede, a samo da ti kazem da sam tri auta uspeo da oteram na proveru i dva su slagala kilomterazu za vise od 100.000 a jedan je imao prosviranu turbinu. Pamet u glavu za sledeci put.


Auto sam kupio dosta ispod cene, i auto sam vozio na kompjutersku diagnostiku , merenje kompresije motora i pregledanje trapa. To mi je bilo najbitnije . Tu je prošlo ok sa manjim problemima, tak oda sam se odlušio za auto jer je bio za oko 2000 ispod cene. E sada, manje više sam tu cifru dosegao, ali sam kapirao da ću na svakom autu imati da uložim makar 500€.

E sada da ne bude nagađanja oko ove kupovine, nije nikakva prevara u pitanju već je to prodavao lik koji ima keša (fudbaler), odlazio je u inostranstvo i prodao je auto meni jer sam dao oglas da kupujem hyundai ili daewoo i on mi se javio i samo je hteo da ga isturi.



Citat:
bakara: Nisi mi odgovorio na ovo:

Ja sam gotovo siguran da je problem kod plinske instalacije.


Auto sam uzeo sa ugrađenim plinom, i nije mi pravio probleme uopšte, mada i tu ima zvrčka jer je ugrađen običan plin, a on zahteva sequent sistem. U svakom slučaju vozio sam kod "plindžije" pregledao je, ugradio mu klapnu i rekao je da može da ovako fercera, da bi trebalo da ugradim sequent zbog boljeg rada ali da nije o glavu iako sačekam. U svakom slučaju, auto NE MOŽE da se pali na plin (tako je namešteno), znači UVEK se pali na benzin, a ako je namešteno onda prebacuje na plin kada pređe 2 000 obrtaja ili ostaje na benzinu ako želim.

Mada s obzirom da mi sada auto prebacuje na 4 000 obrtaja na plin, opet ću morati kod plindžije, pa ću opet reći da prekontrolišu sve
 
Odgovor na temu

vidakovic81
Vidakovic Slavko
Bg

Član broj: 60022
Poruke: 43
*.absolutok.com.

ICQ: 51011360


Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 12:01 - pre 201 meseci
I ako neko ima japansko vozilo i zanima ga gde se ovo desilo neka mi se javi na private da mu kažem gde se ovaj servis nalazi da slučajno ne bi tamo vozio auto. Makar toliko da učinim
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 13:40 - pre 201 meseci
Citat:
bakara:
Ja sam gotovo siguran da je problem kod plinske instalacije.

Dovoljno je da rele koji isključuje dizne kada se vozi na plin ne prebaci, iz bilo kod razloga, neispravan ili nije dobio komandu, i eto opisanog problema...

Citat:
vidakovic81:
mada i tu ima zvrčka jer je ugrađen običan plin, a on zahteva sequent sistem.

Sekvencijalni sistem je neophodan samo ako imaš plastičnu usisnu granu koja se od detonacije može raspasti u sitne deliće. Inače, ne moraš. Stradao bi "samo" protokomer

Citat:
vidakovic81:
auto NE MOŽE da se pali na plin (tako je namešteno), znači UVEK se pali na benzin

Kod sistem sa direktnim ubrizgavanjem, ili što bi naši majstori "srpski" rekli "ajnšpric", nije dobro, a često nije ni moguće paliti na plin. Nije dobro ni kod karburatorskih motora jer se u oba slučaja više troši membrana, koja u trenutku može biti zaledjena, pa nategnuta i tako vremenom ispuca.

Citat:
vidakovic81: I ako neko ima japansko vozilo i zanima ga gde se ovo desilo neka mi se javi na private da mu kažem gde se ovaj servis nalazi da slučajno ne bi tamo vozio auto. Makar toliko da učinim

Objavi to ovde, onako preventivno, da se zna...
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

vidakovic81
Vidakovic Slavko
Bg

Član broj: 60022
Poruke: 43
*.absolutok.com.

ICQ: 51011360


Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 13:47 - pre 201 meseci
Citat:
BigFoot: Objavi to ovde, onako preventivno, da se zna... 8)

Jel smem ovde da kažem koji je servis u pitanju ?!?!



Jel moze neko da mi preporuci sada nekog majstora, a ako neko ima iskustva sa ovlašćenim servisima neka mi ih prenese, tj. da li je tamo pametno voziti auto (pametno po džep).


Znači vozilo je : Hyundai Sonata DOHC 2.0 , 100 kw, godište 1999 (znači nije stara sonata već noviji model, pošto je to bila prelazan godina)


Btw, hvala svima na odgovorima i savetima !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 14:00 - pre 201 meseci
Bitno je da je tebi auto ispravan, a to sto je neispravna plinska instalacija se da srediti.

Verujem da ces vec dobiti na pp preporuke za prave majstore.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.243.*



+5251 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 18:10 - pre 201 meseci
"Sekvencijalni sistem je neophodan samo ako imaš plastičnu usisnu granu koja se od detonacije može raspasti u sitne deliće. Inače, ne moraš. Stradao bi "samo" protokomer..."

Ovo je nastalo negde uz mnogo piva i "jakih" majstora...nije bas za pricu o tehnici, a jos manje da se prihvati kao saznanje..

Poz.
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 19:37 - pre 201 meseci
Što reče Djordje Balašević: "Ako su lagali mene i ja lažem vas..."
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.243.*



+5251 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 21:28 - pre 201 meseci
Ma shvatio sam da nije tvoja "rukotvorina", jednostavno te "napali" autoritetom... doneli jednoglasne strucne zakljucke, isklimali glavama..
Gledam takve konzilijume svaki dan, cuclaju pivo ispred radnje, kada ne majstorisu po parkingu...kad god mi daju savet, ja im platim turu da ne "dobijem" drugi..
Jbga, nasi su...

Poz.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 22:03 - pre 201 meseci
Citat:
vladd

Ovo je nastalo negde uz mnogo piva i "jakih" majstora...nije bas za pricu o tehnici, a jos manje da se prihvati kao saznanje..

Poz.



A ja hteo na fin nacin izokola nekako da objasnim da tu mora sequent, ali ti mi grubo bokvari koncepciju


@vidakovic81
nadam se da si razumeo, taj motor ne trpi budzenja, nadji krstenog majstora, vadi tu budzevinu napolje i/ili stavi sequent sistem.
Ako hoces mirnu glavu druge ti nema.

Sto se mene licno tice, ja tu plin ne bih ni stavljao...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
77.46.177.*



+11 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !27.09.2007. u 22:20 - pre 201 meseci
Ne želim da mudrujem samo da konstatujem: ako ti je auto nakon kupovine išao ok (plin,benzin-nevažno),a posle zamene nazubljenog remena naprasno loše,oteraj negde da se proveri uzupčenje, moguće da ga nije pravilno uzubio. Pozdrav. I više sreće (ili pameti) kod izbora majstora.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !28.09.2007. u 20:18 - pre 201 meseci
Citat:
vidakovic81: Auto sam kupio dosta ispod cene, i auto sam vozio na kompjutersku diagnostiku , merenje kompresije motora i pregledanje trapa. To mi je bilo najbitnije . Tu je prošlo ok sa manjim problemima, tak oda sam se odlušio za auto jer je bio za oko 2000 ispod cene. E sada, manje više sam tu cifru dosegao, ali sam kapirao da ću na svakom autu imati da uložim makar 500€.


Onda se izvinjavam, nisi se bas toliko zaje*o od pocetka, samo kod izbora majstora (sto si i sam primetio). To sto je auto bio ok prilikom kupovine tim vise je to pokazatelj da je covek ili duduk ili prevarant. Jbg, zao mi je sto bar remi nisi izvukao sa njim, ali bile su tanke sanse ionako.
U principu sledeci put kad kupujes dodaj u servisni pregled (kad ti mere kompresiju) i pregled letve volana, i spoljni pregled turbine (ako je ima), ionako si u servisu i nece ti naplatiti mnogo ekstra da ti pogledaju jos i par stvari.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Totalni duduk, majstor me farba kao budalu !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10840 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.