Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgleda radni dan jednog programera

[es] :: Vodič za posao :: Kako izgleda radni dan jednog programera

[ Pregleda: 7066 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Kako izgleda radni dan jednog programera29.09.2007. u 12:20 - pre 200 meseci
Sada?
Kako je izgledao dan jednog programera na prvom poslu, posle studija (koliko je bilo drugacije od onoga sto je znao kao student)?
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.eonet.ne.jp.



Profil

icon Re: Kako izgleda radni dan jednog programera29.09.2007. u 12:49 - pre 200 meseci
Da li je pusac? Da li pije kafu?
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Kako izgleda radni dan jednog programera29.09.2007. u 15:11 - pre 200 meseci
Odgovor na pitanje da li pije kafu konvergira odgovoru "da" sa svakim radnim danom :)

A radni dan izgelda: ustanes, pijes kafu, programiras, jedes, programiras (ubaci pijes kafu na jos nekoliko mesta po izboru), ides kuci.


Sve zavisi od toga sta i gde radis..
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako izgleda radni dan jednog programera29.09.2007. u 15:16 - pre 200 meseci
Nisam kao po obicaju postavio pitanje kako treba. Briga me ko pije kafu i ko jede kifle ili burek za dorucak :D. Zanima me razlika izmedju ucenja/rada na projektima na faxu sa drustvom i resavanja problema iz realnog sveta. Recimo neko mi kaze "...trenutno radimo na razvoju e-banking softwera...", naravno meni kao pocetniku to ne znaci nista ali samo po sebi deluje komplikovano.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.eonet.ne.jp.



Profil

icon Re: Kako izgleda radni dan jednog programera29.09.2007. u 15:41 - pre 200 meseci
E, pa jako zavisi od toga da li pije kafu ili ne. Posto mi sto pijemo kafu i pusimo provedemo vise vremena u prostoriji predvidjenoj za to drzeci sastanke, i mi smo odlican materijal za menedzere. Dok ovi sto ne piju kafu i ne puse gube vreme radeci bog zna sta posto ni oni nisu nista produktivniji od nas. A ako neko kaze da radi e-banking, onda verovatno radi posao koji bi mogao da izvrsi prosecno dete iz neke provincije iz indije. :-)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Kako izgleda radni dan jednog programera29.09.2007. u 19:28 - pre 200 meseci
Dođeš na posao, upališ kompjuter i odeš pravac u kuhinju na kafu, cigaru, trač partiju i jutarnje novine... Kad si to sve obavio onda sedaš da radiš, i dobijaš taskove od project managera na kojima trebaš da radiš.. Radiš na tim taskovima, pa kad dođe pauza za ručak onda ideš da jedeš, vratiš se u ponovo radiš na tim taskovima... I kad dođe kraj radnog vremena pakuješ se i ideš kući :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako izgleda radni dan jednog programera

[ Pregleda: 7066 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.