Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 40874 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica01.10.2007. u 05:08 - pre 200 meseci
Moze li neko da mi objasni razliku izmedju ova dva tipa busilica kao i razliku u njihovoj nameni
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica01.10.2007. u 08:07 - pre 200 meseci
Prosto:

Vibracione busilice su namenjene samo za busenje rupa (manjih precnika do ~12mm, cigla, beton, plocice) u kombinaciji sa vidijumskim burgijama. Tu mogucnost imaju skoro sve malo snaznije buslice. Znaci mozes da busis i drvo sa njom a kada ti treba tipla u zidu ti je prebacis u vibracini mod, stavis odgovarajucu burgiju i bez problema izbusis rupu.

Cekic busilica je pored busenja (iskljucivo: cigla, beton, plocice, ne mozes sa njom da busis drvo ili metal) namenja i za stemovanje (klasican predstavnik: Hilti). Sa ovakvim zverima npr. bez problema busi betonska ploca od 30cm.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.adsl.static.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica01.10.2007. u 09:29 - pre 200 meseci
Osnovna razlika je u principu rada. Vibracione na osovini gde je stezna glava imaju jedan komplet "talasastih" tockova koji kada je ukljucen vibracioni mod, klize jedan preko drugog (jedan fiksiran, drugi se obrce) pa tako dolazi do pomeranja futera napred-nazad. To je krajnje neefikasno. "Cekic" busilice ala Hilti imaju pneumatski klip koji udara po korenu burgije sto daje mnogo bolje rezultate a i manje se ostecuje mehanizam same busilice vec burgija trpi najvise.
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica01.10.2007. u 10:08 - pre 200 meseci
Kod cekica, iliti stemerice, nista se ne okrece, i tu se ne koristi burgija, vec vrhovi za stemovanje. Kod vibracione busilice se koristi vidijumska burgija, koja se i okrece i udara. Npr., imam Bosch-a GBH2-26DRE od 850W kod koga preklopnikom biras da li ce da radi kao obicna busilica, kao vibraciona busilica ili kao cekic.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica04.10.2007. u 16:54 - pre 200 meseci
Hvala Vam na odgovoru.

Ono sto mene buni su karakteristike hamer busilica u kojima "stoji" da mogu da se koriste i za drvo primer 1




primer 2 - malo ozbiljniji alat



[Ovu poruku je menjao BBS dana 04.10.2007. u 18:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica04.10.2007. u 20:37 - pre 200 meseci
A sta te tu konkretno buni?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica04.10.2007. u 20:41 - pre 200 meseci
Nemoj da te zbunjuje. Cim pise SDS, to su te dobre, koje udaraju SDS burgije za beton direktno, sto je veoma efikasno. A mogucnost busenja drveta i slicno se ostvaruje kod nekih dodatnim priborom (menja se glava, odnosno dodaje): "Bušenje i zavrtanje uz pomoć specijalnog pribora" (ovo pise na sajtu koji si ti dao) a kod moje busilice je glava sa kljucem integrisana na busilici, sto deluje smesno. Kad hocu da busim sa SDS (tzv. "Hilti burgije") burgijama, glavu na kljuc otvorim maksimalno, tako da burgija sa njom nema nikakve veze, burgiju ubacim dok ne skljocne i onda busim sa vibracijama ili stemujem. Posto je busilica mala i lagana, odavno sam odbacio stemajzne pa (ograniceno) stemovanje vrsim - burgijama. Busilica je veoma stara, bila je u katalogu za 1995/96 godinu pod oznakom PBH 2 R.

Tvoj primer 1 sam takodje nasao u mom starom "zelenom" katalogu za 1995/96. Tamo i pise ovo za adapter + dodatna glava = obicno busenje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica05.10.2007. u 08:12 - pre 200 meseci
Citat:
BBS: ...Ono sto mene buni su karakteristike hamer busilica u kojima "stoji" da mogu da se koriste i za drvo...

Naravno, ali samo kada radi kao obicna busilica (bez vibracija). To biras preklopnikom:



Obicna busilica se koristi za busenje drveta, metala, plastike...
Vibraciona busilica se koristi za busenje cigle, betona, keramickih plocica...
Cekic (= stemerica = hammer) se koristi za busenje nepravilnih velikih rupa i/ili rusenje (cigla, beton), za obijanje keramickih plocica...


[Ovu poruku je menjao ajdeBre dana 05.10.2007. u 10:37 GMT+1]
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica05.10.2007. u 17:08 - pre 200 meseci
Zahvaljujem na detaljnim pojasnjenjima.
Da li i manje hamer busilice mogu da razbijaju armirani beton ili za tako nesto ipak moraju da se koriste jace i teze (oznaka tvrdoce mi ne govori puno)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica05.10.2007. u 19:16 - pre 200 meseci
Citat:
BBS: Zahvaljujem na detaljnim pojasnjenjima.
Da li i manje hamer busilice mogu da razbijaju armirani beton ili za tako nesto ipak moraju da se koriste jace i teze (oznaka tvrdoce mi ne govori puno)
Zavisi koliko betona mislis da razbijas i koje debljine. Kao sto rekoh, ja imam zelenu = hobi varijantu, malu i laku busilicu / stemaricu PBH 2 R i zato sam odbacio celicne stemajzne, ali se sasvim lepo stemuje i vrhom vidija burgije SDS. Ona znaci drobi beton na tom mestu gde joj je vrh i samo od tebe zavisi koliko ces sati raditi i dokle ces stici u tom stemovanju.

Prirodno je, da ti treba mnogo jaca busilica ako imas da razbijas 2 kubna metra betona nego ako treba da istemujes zljeb 10 cm x 2 cm.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica07.10.2007. u 02:46 - pre 200 meseci
Jos jednom hvala. Isplati li se ako nije profesionalna namena u pitanju kupovina manje poznatih marki kad je rec o ovoj vrsti robe? Ili je po onoj narodnoj koliko para toliko muzike
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica07.10.2007. u 23:32 - pre 200 meseci
U 99% slucajeva je "koliko para - toliko muzike". Ja nisam zeleo da rizikujem sa Einhell-om i slicnim sumnjivim markama, pa sam uzeo plavog Boscha 850W. S obzirom da nisam profesionalac, vec tu busilicu koristim samo povremeno, racunam da ce mi trajati 20 godina .
U svakom slucaju, ako radis sa betonom, jacom busilicom ces, naravno, (mnogo) brze zavrsiti posao. Npr. ovim Bosch-om sam rupu precnika ~12cm u betonu iste tolike debljine probio za manje od deset minuta; naravno, koristio sam cekic. Nekom manjom/slabijom busilicom, pogotovo ako nije hammer ... hm, ne znam bas...
Mada, ja bih se u svakom slucaju pre odlucio npr. za Bosch-a od 620W nego za Einhell-a od 1050W.


Edit:
Pogledaj i Skil busilice, nisu preterano skupe, nisu ni profi, ali je Skil deo Bosch grupe (sto dosta govori), tako da su sigurno kvalitetnije od kineza.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica12.10.2007. u 22:55 - pre 200 meseci
Hvala svima na savetima
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica22.10.2007. u 20:12 - pre 199 meseci
Power 800 watt
395 watt power supply
Idle speed 0-1150 rpm
Idling beat number 0-4300 rpm
Individual impact energy 0-3.4 Joule
Tool holder SDS-plus
Max drilling performance (Wood) 30 mm
Max drilling performance (metal) 13 mm
Max drilling performance (concrete) 26 mm
Max drilling performance (drilling crowns) 65 mm
Weight 2.6 kg
Length 352 mm
200 mm Height



jesu li ovo dovoljne specifikacije za busenje armiranog betona? tamo gde vibracionoj ne ide :)
 
Odgovor na temu

jooly
scg

Član broj: 28804
Poruke: 97
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica23.10.2007. u 01:08 - pre 199 meseci
Citat:
Ji 4TzePower 800 watt
395 watt power supply
Idle speed 0-1150 rpm
Idling beat number 0-4300 rpm
Individual impact energy 0-3.4 Joule
Tool holder SDS-plus
Max drilling performance (Wood) 30 mm
Max drilling performance (metal) 13 mm
Max drilling performance (concrete) 26 mm
Max drilling performance (drilling crowns) 65 mm
Weight 2.6 kg
Length 352 mm
200 mm Height



jesu li ovo dovoljne specifikacije za busenje armiranog betona? tamo gde vibracionoj ne ide :)

Ako je samo za busenje onda je vjerovatno dovoljno, ali za ozbiljno stemovanje taj uredjaj ti nije bas jak(Individual impact energy 0-3.4 Joule). Prave stemerice imaju energiju udarca od 10ak i vise dzula. Npr. neki "Valex" ili "Einhel" koji izgleda mocno ima isti ucinak kao "Makita" ili sl. koji su po velicini 3 puta manji, i naravno isto toliko puta laksi sto je vrlo znacajno kad radis u visini glave ili ramena.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica11.06.2008. u 16:05 - pre 191 meseci
Mene interesuje vibraciona bušilica za kućnu upotrebu. Kolika snaga bušilice mi je dovoljna?
Dopala mi se jedna EINHELL od 500W u koferiću sa petnaestak burgija za razne namene i nekoliko drugih alatki kao i drškom. Može da služi i kao odvijač. Molim savet da li mi je ovo dovoljno ili da tražim neku jaču.
 
Odgovor na temu

Dusan km
Kosovska Mitrovica

Član broj: 178355
Poruke: 171
79.101.136.*



+1 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica11.06.2008. u 17:14 - pre 191 meseci
Kupi Einhell Ergo Tool vibracionu busilicu 30€,te burgije sto dobijes nevaljaju nista.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica11.06.2008. u 20:40 - pre 191 meseci
Ma meni nisu bitne burgije u tom kompletu. Navela sam ih samo da objasnim o kojoj se bušilici radi. Bitno mi je da li je sama bušilica za moje potrebe dovoljna. Burgije bih ionako kupovala posebno.
Bitno mi je takođe i da bušilica ima svoj koferić.

 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.cable-1.sattrakt.net.



+32 Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica11.06.2008. u 21:24 - pre 191 meseci
ako zelis pravi odgovor
aj daj neku sliku te busilice
i navedi svoje potrebe za busilicom

a da li moze da sluzi i kao odvijac

samo ako ima potenciometar


i ona slika gore bosh hammer,

sa ona tri polozaja,
jedan busi
drugi busi i udara
a treci polozaj ( cekic)
taj polozaj NE busi, ona samo udara, znaci stema, pravis rupe ali ne busis :)

a vibraciona i elektro pneumatska busilica su veelika razlika
znaci
ne moze da se poredi kao slicno ( ako cemo realno)
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica12.06.2008. u 09:42 - pre 191 meseci
Pa evo nadam se pravog pitanja:

Meni treba obična bušilica isključivo za kućnu upotrebu, da ne bih za svaku rupu koju treba da izbušim zvala nekog majstora. Ne treba mi da razbijam pločice, ni za štemovanje, ni za razbijanje betona. Samo da može da izbuši rupe i tamo gde se slučajno naiđe na betonsku gredu u stanu (kad se buši za garnišle npr.), ili u kupatilu da buši kroz pločice. Treba da ima i mogućnost odvijanja, da je solidnog kvaliteta (ni najkvalitetnije ni najgore) a za te potrebe dovoljne jačine. U gradu u kom živim mogu se nabaviti naravno Bosch, Einhell, Still, Black & Decker, a na pijaci i DeWalt.
Nadam se da sam sada pojasnila svoje potrebe.
Imam neke kataloge Einhell-a i Skil-a ali na njihovim sajtovima nema tih modela da bih postavila sliku.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlika izmedju čekić bušilica i vibracionih bušilica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 40874 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.