Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ostecenja automobila na parkingu!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ostecenja automobila na parkingu!
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9757 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 14:16 - pre 201 meseci
Pa rekao sam ti ja da to vec odavno postoji, cak postoji (bas odavno) i senzor koji detektuje prilazak vozilu cak i ne moras dodirnuti vozilo senzor ce reagovati na oko 50cm oko vozila i aktivirace upozoravajuce cirpove ili ce glasom upozoriti da se udaljis od vozila....(zvuci kao vic ali to stvarno postoji)

Ma sve to vec odavno postoji samo je pitanje koliki si paranoik...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 14:25 - pre 201 meseci
Citat:
bakara: postoji (bas odavno) i senzor koji detektuje prilazak vozilu

I ja potvrdjujem. Još pre više godina dok sam bio student u Nišu prošao sam pored auta koji mi je nešto na engleskom "ispričao", a da ga nisam ni pipnuo
Two beer or not two beer...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 15:34 - pre 201 meseci
"Stay away of the vehicle"...
Secam ga se, na jednom sam menjao tekst, usnimljen je tekst po zelji vlasnika, nije za javnost...

Poz
 
0

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 19:00 - pre 201 meseci
Pretprosle zime mi je neko razbio zadnju sajbnu starom slavinom. Prvo sto me pandur pitao je da li je alarm previse osetljiv. Nije bio osetljiv, ali se pokazalo da je (izgleda zbog preniskog napona posustalog akumulatora - ovo samo nagadjam) svirao sve dok nije potpuno isisao akumulator.

Ne znam gde parkiras kola, ali ako ti preosetljivi alarm bude svirao celu noc, (a ne daj boze par dana uzastopno) budi siguran da ce neko iz okolnih zgrada da ga nabode saksijom, ciglom, flasom kiseline ili kesom punom nekog brzosuseceg laka, ako se ne dosete neceg goreg.
 
0

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 20:04 - pre 201 meseci
Upravo sam saznao da postoji alarm kojem se moze namestiti da pri prilazu autu reaguje senzor, ali da samo mene obavestava na pager (ne prica nista), a tek kod jaceg udarca reaguje drugi shock senzor i ukljucuje alarm. Medjutim, izgleda da je cena oko 500-600e, to je poslednja (digitalna) verzija alarma koja se ugradjuje u nova kola i prikljucuje na racunar automobila. Iduce nedelje cu da idem da vidim o cemu se radi i da proverim detalje!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 20:59 - pre 201 meseci
Citat:
milas: Upravo sam saznao da postoji alarm kojem se moze namestiti da pri prilazu autu reaguje senzor, ali da samo mene obavestava na pager (ne prica nista)...

Pa to si saznao jos na prvoj strani u ovom postu http://www.elitesecurity.org/p1719443
Citat:
bakara:Moze se cak urediti da alarm i ne zasvira i ne opomene pocinioca vec samo vlasnika kola.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 21:36 - pre 201 meseci
Ne, nije to sok senzor koji reaguje na udarac, vec neki senzor koji reaguje na sam prilaz vozilu! Pretpostavljam da si cuo za alarme koji kazu kada se pridje vozilu (obicno na engleskom), "odalji se od vozila" i sl. To je drugacija vrsta senzora i nema ga ni jedan od alarma na koje sam do sada naisao: Excalibur, Vision i sl.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ostecenja automobila na parkingu!03.10.2007. u 21:55 - pre 201 meseci
Citat:
milas: Ne, nije to sok senzor koji reaguje na udarac, vec neki senzor koji reaguje na sam prilaz vozilu!

To sam rekao na pocetku ove stranice.
Citat:
bakara: Pa rekao sam ti ja da to vec odavno postoji, cak postoji (bas odavno) i senzor koji detektuje prilazak vozilu cak i ne moras dodirnuti vozilo senzor ce reagovati na oko 50cm oko vozila i aktivirace upozoravajuce cirpove ili ce glasom upozoriti da se udaljis od vozila....(zvuci kao vic ali to stvarno postoji)

Ma sve to vec odavno postoji samo je pitanje koliki si paranoik...


....bar procitajte prethodne postove


Dalja diskusija je besmislena, ovde ide lock!

Hvala
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ostecenja automobila na parkingu!
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9757 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.