Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] dvostrano štampanje

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] dvostrano štampanje

[ Pregleda: 8411 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon [Excel] dvostrano štampanje02.10.2007. u 12:24 - pre 201 meseci
imam 20 strana
1 2 (jedna pored druge)
3 4
5 6
...

stavim da se stampa print on both sides, flip pages up

to znaci da ce mi odstampati
prvi papir: napred 1, nazad 2
drugi papir:napred 3, nazad 4

e sada meni bi trebalo
prvi papir:prednja strana prazna, sa zadnje 1
drugi papir: napred 2, nazad 3...

da kada to stavim u fasciklu sa mehanizmom vidim uporedno 1 i 2, 3 i 4 i sl, a ne da prevrcem stranice.

Kako? :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] dvostrano štampanje02.10.2007. u 19:04 - pre 201 meseci
Opcije za štampanje koje pominješ su device related i odnose se na opcije koje ti nudi konkretan štampač. Dakle, to nisu opcije koje obavezno mora svako da ima/poznaje pa priča o tome svakako ne pripada ovom forumu sve i da može da se pretpostavi čemu bi služile. Morao bi sam, dakle, da se upoznaš sa njihovim značenjem: pogledaj svesku sa uputstvom koju si morao da dobiješ uz štampač.

Što se tiče tvojih zahteva, koristilo bi neko prethodno iskustvo u dvostranoj štampi.. recimo u Word-u.
Excel nema tako bogate opcije za štampanje (jer nije predviđen za prelom teksta) ali ponešto možeš i u njemu da odradiš.

Recimo, ako ti je potrebno da iza prve strane ide blanko, preraspodeli sadržaj ćelija tako da ti Page 2 bude potpuno prazna. Potom možeš da promeniš podrazumevani redosled stranica tako da ti se štampa svaka druga (simulacija opcije par/nepar koja postoji u Word-u). Npr., kod tebe je Over, then down a za ovo bi trebalo Down, then over.

Page Order - File / Page Setup, kartica Sheet
[Excel 2003]

Obrati pažnju da ovo nije isto što i pomenuta opcija u Word-u, kada završi sa jednom vertikalom, preći će na drugu pa moraš imati tačan broj listova da ne bi nastavio sa štampom do kraja ili mu moraš ograničiti da štampa, prvo, listove od 1-20 i nakon okretanja od 21-40 - pri čemu su to njegove oznake stranica a ne tvoje pa ćeš pažnju morati da obratiš dodatno.


[Ovu poruku je menjao 3okc dana 02.10.2007. u 20:18 GMT+1]
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: [Excel] dvostrano štampanje02.10.2007. u 19:26 - pre 201 meseci
Mislim da pitanje nije device related, da li znas bilo koji stampac koji ima tu opciju koja mi treba, ako ima kazi koji je i resio sam problem

Znaci jedino resenje mi je da kada hocu da stampam da stavim page order na down i igram se sa rucnim podesavanjem i rucnim okretanjem papira?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] dvostrano štampanje02.10.2007. u 19:34 - pre 201 meseci
Citat:
joojant200:da kada to stavim u fasciklu sa mehanizmom vidim uporedno 1 i 2, 3 i 4 i sl, a ne da prevrcem stranice.Kako?

3okc ti je dao dobro objašnjenje,
Ja pak takve stvari printam pomoću programa "Fine Print" ali ako ti Printer podržava dvostrano printanje možda da probaš ovako. ( ovo je samo prijedlog )

LIST1 => na njemu imaš naslov teme materijala koji želiš printati ( samo napišeš naslov teme koji će se protezati na jednom listu )
LIST2 => je tvoj dio dokumenta koji sadrži podatke na 20 listova.

Što si tu dobio?
Dobio si upravo taj prvi list koji te muči.

Ideš na Print => izabereš opciju da printaš CIJELU RADNU KNJIGU i ako ti printer podržava dvostrano printanje ( recimo SAMSUNG ML-2151N ) imat ćeš to što želiš ( bar mislim ) no ništa te ne košta te da probaš ( osim malo bačenog papira .
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] dvostrano štampanje02.10.2007. u 19:34 - pre 201 meseci
Pa znam ali nisam siguran da će te zadovoljiti.

Recimo, možeš da uradiše Print to pdf (treba ti instalacija za ovo ako nemaš) pa onda najnovijim Acrobat-om sigurno imaš opciju da štampaš kako hoćeš.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: [Excel] dvostrano štampanje02.10.2007. u 19:38 - pre 201 meseci
Odstampati u pdf i dodati praznu stranu na pocetku

Hvala moderatorima
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] dvostrano štampanje

[ Pregleda: 8411 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.