Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)

[es] :: Advocacy :: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6387 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 07:44 - pre 200 meseci
Ubuntu i zvanično u Srbiji

Jedan od najvećih distributera računarske opreme u Srbiji – Ewe Comp potpisao je ugovor o saradnji sa kompanijom Canonical i postao prvi legalni partner i zastupnik za Ubuntu GNU/Linux distribuciju za tržište Srbije.


U okviru Ewe Comp posluje i maloprodajni lanac List Computers, a svi računari List Computers, kao i Nomak računari čiji je Ewe Comp distributer za Srbiju isporučuju se sa preinstaliranim i podešenim Ubuntu Linuxom. Pored osnovne instalacije i kompletnog podešavanja u paketu dolaze i dodatni servisi poput Beryla, a korisnicima je obezbeđena i tehnička podrška. Sve informacije o Ubuntu partnerima se nalaze na zvaničnoj Canonical web adresi http://webapps.ubuntu.com/partners/system/, dok se dodatne informacije o Ewe Comp nalaze na www.ewe.co.yu. Računari sa instaliranim i podešenim Ubuntu Linuxom mogu se kupiti u svim List Computers prodavnicama, kao i preko Internet prezentacije www.list.co.yu dok se Nomak računari prodaju kod ovlašćenih dilera čiji se spisak nalazi na www.nomakpc.com.



Eto nova vrsta pingvina i zvanicno sletela u Srbiju sad ce da im skoci udeo na trzistu sa 0.1 na 0.11% :P


 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ikomline.net.



+3 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 08:19 - pre 200 meseci
Zanimljive ti te brojke 'el si to sabirao u novom exelu ? :)
 
Odgovor na temu

mr_pingvin
ZR

Član broj: 116462
Poruke: 58
212.62.51.*

Jabber: mr_pingvin@elitesecurity.org


+6 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 12:00 - pre 200 meseci
Mora se priznati da udeo na tržištu neće skočiti čak ni tih 0.01. Ljudi će ovo uzimati samo da ne plate windows pa uskoro možemo očekivati vest da je povećana prodaja računara sa linuksom, a u stvari čim stignu kući odmah će zvati lokalnog hakera da im stavi XP pirata da igraju igrice, igrice, vinamp i eskploer... :)

Sa druge strane ovo je ok, jer postoji sloboda izbora a možda se i nekome svidi pa ga ostavi (ne igraju baš svi igrice). Možda će i neke firme imati ušteda ako uzmu Ubuntu umesto Viste.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 12:11 - pre 200 meseci
Citat:
Zanimljive ti te brojke 'el si to sabirao u novom exelu ? :)


Da sam sabirao u Exelu podatak bi bio tacniji ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 14:07 - pre 200 meseci
Citat:
mr_pingvin: Možda će i neke firme imati ušteda ako uzmu Ubuntu umesto Viste.
Ovo je sasvim moguce i sasvim korisno. Uz njih ce biti jos po neko, iz nekih drugih ciljnih grupa. Nije spektakularno, ali se ipak krece.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 14:26 - pre 200 meseci
Polako ljudi, bez guranja!!! Ubuntu CD-ova ima dovoljno za sve!!!
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 15:35 - pre 200 meseci
Citat:
mr_pingvin: Mora se priznati da udeo na tržištu neće skočiti čak ni tih 0.01. Ljudi će ovo uzimati samo da ne plate windows pa uskoro možemo očekivati vest da je povećana prodaja računara sa linuksom, a u stvari čim stignu kući odmah će zvati lokalnog hakera da im stavi XP pirata da igraju igrice, igrice, vinamp i eskploer... :)

Sa druge strane ovo je ok, jer postoji sloboda izbora a možda se i nekome svidi pa ga ostavi (ne igraju baš svi igrice). Možda će i neke firme imati ušteda ako uzmu Ubuntu umesto Viste.

A do sada je uz svaki prodati racunar isao i instalirani legalni Windows? Daj molim te, razmisljaj malo. I do sada su kod nas prodavani racunari bez OS-a i sto bi se neko zezao sa Linux-om kada moze da uzme prazan komp i da stavi piratsku verziju Windows-a. Svidjalo se to ljubiteljima MS-a ili ne, skocice broj korisnika Linux-a.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 15:59 - pre 200 meseci
Elem, danas slučajno posetih jedan "Internet Klub" u mom gradu. Prvo, ne postoji nikakva naznaka da na drugom spratu u dvorištu nekom postoji nešto takvo, ali sam dobio informaciju od jednog prijatelja. Dok smo se penjali stepeništom videli smo drvene grede kojima je pridržavan plafon koji je bio u stanju raspada. Popesmo se i pogledasmo: "A4 list, ispisano na njemu ime te firme, otvorismo vrata i videsmo jedan računar, frižider, šporet, uopšte celu kuhinju i dnevni boravak. "Ušli smo u nečiji stan", reče prijatelj, izađosmo, pogledasmo okolo i videsmo simpatičnog čoveka u šestoj deceniji života, koji nas je, vidno obradovan, odveo u prostorije kluba. Na naše iznenađenje, to upravo beše taj stan, samo što je tu postojao još jedan računar koji nismo videli od vrata. Kada upitasmo za brzinu, dobismo odgovor:"Bilo je 512k, ali su slabo dolazili, sada je 256k."

Ne odgovara nam, ali, hajde da proverimo.. Sedosmo za računar i ugledasmo simpatično GNOME okruženje i Ubuntu Linux.. Ovo je istina, stvarno postoji ovo mesto, i stvarno se sve ovako odigralo.

Esencija upotrebe Linuxa ;).
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 16:05 - pre 200 meseci
Šta je naravoučenije ove priče? Da korisnici legalnog softvera žive u raspadnutim zgradama?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 16:28 - pre 200 meseci
Eto, sada će čak i ljudi kao što je Ivan Dimković, koji Ubuntu ne umeju da instaliraju, moći nesmetano da ga koriste. Baš lepo. Ivane, ovo je tvoja šansa. Sve je lepo namešteno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 18:49 - pre 200 meseci
Sustina ove price je, da ce sada ljudi koji imaju neki mali biznis i vazan im je svaki dinar, imati nekog zvanicnog da mu se obrate prvo za nabavku racunara, na kome Linux provereno radi, a kasnije i za podrsku. A znamo da se Linux moze koristiti za mnoge stvari. Ne trebaju svima vrhunski programi, pa onda mogu da uzmu podrzanu kupusaru, kad je to vec lepo organizovano. Moji rodjaci imaju dva skolska deteta (osnovna skola), 2 racunara sa Win XP, a kad ih pitas za legalizaciju, oni kazu: "A?" Sumnjam da ih je skoro, ako ikad, neko to vec pitao. Ali, lako je njima, sta da radi vlasnike neke SZR, zasto da placa Windows ako mu je dovoljno i nesto manje?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 20:17 - pre 200 meseci
Citat:

Eto, sada će čak i ljudi kao što je Ivan Dimković, koji Ubuntu ne umeju da instaliraju, moći nesmetano da ga koriste. Baš lepo. Ivane, ovo je tvoja šansa. Sve je lepo namešteno.


Mislim da Ubuntu ipak nije vredan avionske karte do Srbije :-)

Cekam ja sledecu verziju, koja ce da ima VESA mod u installeru :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 20:17 - pre 200 meseci
Citat:
Eto, sada će čak i ljudi kao što je Ivan Dimković, koji Ubuntu ne umeju da instaliraju, moći nesmetano da ga koriste. Baš lepo. Ivane, ovo je tvoja šansa. Sve je lepo namešteno.


Hoće li da dobije i celu konfiguraciju besplatno, pošto čovek kompjuter već ima?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zika.pavlovic

Član broj: 157069
85.17.186.*



Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 21:11 - pre 200 meseci
Ubuntu.... hmm.. kind a way to bastardise GNU/Linux, i guess i lived too much under FreeBSD way of life... but once i felt weakness to try it... oh well Linux is just a kernel, FreeBSD is OS, Windows is OS..etc...
I wish u all best with it.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-185.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 22:19 - pre 200 meseci
Citat:
tdjokic:
sada ljudi koji imaju neki mali biznis i vazan im je svaki dinar

Ljudi kojima je važan svaki dinar ne kupuju laptop od 'iljadu evra.
Citat:
tdjokic:
A znamo da se Linux moze koristiti za mnoge stvari.

Može za mnoge, ali ne može za sve.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 23:15 - pre 200 meseci
Citat:
zoran_dojkic: Može za mnoge, ali ne može za sve.
Pa to sam i rekao, zar ne? Znaci, neki obican korisnik, nije bitno da li je zidar ili doktor, a kome racunar treba za neke prosecne stvari, sada ima zvanicnu ponudu sa "povoljnijom cenom" (obozavam ova marketinska dostignuca sa Zapada - nista nikad nije "jeftino", nego ili "ima povoljan odnos cena / osobine" ili je "na akciji" ili neko slicno zvucno ime) softvera, a ne mora da juri neke "klince iz komsiluka" da mu narezuju CD-ove i slicno. To bi bila neka ovako prosecna ideja o tom novom pingvinu kod nas.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)05.10.2007. u 23:31 - pre 200 meseci
Citat:
Ljudi kojima je važan svaki dinar ne kupuju laptop od 'iljadu evra.


delimicno si u pravu. bar 3 moja prijatelja iz bliskog okruzenja su uzela neke fensi lap masine od 1400-1500 evra na kredit, a bas i nemaju neke pare da se razbacuju.naravno o razocarenju sporoscu viste, bolje da ne pricam, skrecem sa teme.

ps: vista kosta 150 evrica :) , mozda i 250 :)
ps2: mnogo je Qme...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)06.10.2007. u 01:24 - pre 200 meseci
Citat:
xtraya: bar 3 moja prijatelja iz bliskog okruzenja su uzela neke fensi lap masine od 1400-1500 evra na kredit, a bas i nemaju neke pare da se razbacuju.

Nisam mogao da odolim. Nemaju pare da se razbacuju a uzeli laptopove od 1500 €? I to nema uključenu Vistu? Da me ne bi neko pogrešno shvatio, ja mislim da je Vista teško g..no ali je takođe uključena u svaki malo skuplji laptop (preko 600 €).
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)06.10.2007. u 02:25 - pre 200 meseci
znas kako, u srbiji je normalno da uletis u "kredu" po prinicpu "bole me, to je 20 evra vishe mesecno". posle vidis likove koje "nema pas za shta da ujede" sa nekim centrino-c2d amilo-vaio fenserica lap-ovima. mislim, koliko sam video, samo HP daje free DOS kao install opciju, svi ostali imaju vista-xp (mahom vistu)

samo htedoh da kazem da mi izgleda da su korisnici primorani da plate nesto sto ne moraju da uzimaju. josh smesnije mi je kad u USA na compaq sajtu vidim da nema drajvera za xp nego samo za vistu , sa raznim warningsima da je risky potez downgradeovati na xp... pa dokle vishe?

ps: dobijem ja pre par meseci od firme lap, neki obican HP, nista bitno, za word i mail bonbona, sve upakovano,sve skockano, upalim... kad UBUNTU krece u boot sa CD-a....


[Ovu poruku je menjao xtraya dana 06.10.2007. u 09:51 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)06.10.2007. u 09:30 - pre 200 meseci
Citat:

ps: dobijem ja pre par meseci od firme lap, neki obican HP, nista bitno, za word i mail bonbona, sve upakovano,sve skockano, upalim... kad UBUNTU krece u boot sa CD-a....


Ma sve vrvi od takvih laptopova, evo i ja juce bio u MediaMarkt-u - sve same transparentne konzole bljeste iz laptopova :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Nova vrsta pingvina konacno i zvanicno u Srbiji! :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6387 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.