Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pomoc oko pravljenja vesti

[es] :: PHP :: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti

[ Pregleda: 3219 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angiemilney

Član broj: 155965
Poruke: 4
*.static.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Treba mi pomoc oko pravljenja vesti22.10.2007. u 14:12 - pre 200 meseci
Kako da napravim stranu vesti koja ce da prikaze 5 najnovijih vesti a ostatak koje su starije da skloni u stranu arhiva. Kako se to radi i sta mi je potrebno sve.
Imam instaliran wamp ali nemam pojma kako da sve to povezem .Tj kad god nesto odradim nesto se i zezne
Dreamweaver koristim za pravljenje strana.

 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti22.10.2007. u 14:33 - pre 200 meseci
Potrebno je da u tabeli istekle vesti markiras nekim poljem kao arhivirane, i njih ne listas na stranici (naprimer, polje se zove "is_archived" i po defaultu je 0).
A za ceo task ti je potrebno da znas php, a po nacinu na koji si postavio pitanje, mislim da to neznas, jer su ovo osnovne stvari php-a.
Zato bolje vidi malo do-formulisi pitanje, i naravno, procitaj pravilnik, kako globalni, tako i pravilnik php foruma u top temama. Takodje, nemoj da trazis da ti neko napise skriptu ili gotov kod
 
Odgovor na temu

angiemilney

Član broj: 155965
Poruke: 4
*.static.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti23.10.2007. u 11:01 - pre 200 meseci
Naravno da ne znam php pokusavam da naucim , sto se i vidi jer koristim program wamp i ne znam da povezem kako treba. Znam da necu dobiti sve na tanjiru , ali da li znas gde ima slicna skripta pomocu koje bih mogLA da naucim ili vidim kako se sta radi.
Hvala
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti23.10.2007. u 11:46 - pre 200 meseci
Izvini, u profilu ti ne pise ime, a iz posta nisam mogao da zakljucim kog si pola, pa po navici pisem ka muskom rodu
Potrazi na linkovima u top temama, pogotovo u prvoj temi "Treba mi skripta ... Ako neko ima?".
Na tim linkovima ces 100% naci neku skriptu koja ti moze pomoci mozda cak i zavrsiti posao.

 
Odgovor na temu

angiemilney

Član broj: 155965
Poruke: 4
*.static.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti23.10.2007. u 14:16 - pre 200 meseci
Hvala !
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti23.10.2007. u 15:12 - pre 200 meseci
ubaci polje u kojem ces cuvati vreme kad je vest dodata i kad vadis vesti koristis upit koji bi izgledao ovako:

Code:

SELECT
  *
FROM
  vesti
ORDER BY
  datum_dodavanja DESC
LIMIT 5


i kasnije napravis stranicu arhiva gde ce ti biti izlastane vesti samo ti fali jos paginacija i mala promena ovog upita, nemas potrebe za poljem kojim bi naznacio arhivirane vesti, jer to automatski za sobom povlaci jos koda koji bi odredjivao koje su vesti arhivirane, ovako automatski na osnovu datuma odredjujes koje vesti ces da prikazes.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
85.94.123.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti23.10.2007. u 18:58 - pre 200 meseci
Pazi,
Ima vise nacina da se ovo rijesi:
1. Prema datumu - ako je recimo vijest starija vise od 10 dana, ne pokazujes je na indexu vec u arhivi
2. Cron - imas polje archived , INT, default 0 . Pokreces skriptu archiveit.php iz crone-a pa sve vjesti koje su starije vise od n dana stavljas u arhivu, tj. setujes im archived 1 . (mnogo komplikovano, a i nepotrebno)
Sto se tice skripti, uh, pa bar tih sajtova ima:
hotscripts.com mi je omiljeni.
Inace, imas i google za sajtove sa skriptama...
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Treba mi pomoc oko pravljenja vesti

[ Pregleda: 3219 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.