Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako razdvojiti audio od divx

[es] :: Video kompresija :: Kako razdvojiti audio od divx

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gmarkus
Goran Markusoski
Prilep

Član broj: 124262
Poruke: 10
79.126.217.*



Profil

icon Kako razdvojiti audio od divx22.10.2007. u 22:21 - pre 200 meseci
Imam koncert u divx.Audio je snimljen u 6 kanala.Ja zelim da razdvojim audio od videa zato sto kad sam pretvarao u vegasu avi u dvd format dobio sam vrlo dobar video ali audio je bio stereo.Kako bih mogao da ovaj koncert pretvorim u dvd format a pritom imam originalni 6 kanalni audio.A bilo bi dobro da ga najpre pretvorim u mpeg2 da bih mogao da uradim authoring u dvd pro lab.Unapred hvala za pomoc.
GM
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kako razdvojiti audio od divx30.10.2007. u 02:07 - pre 199 meseci
Demultiplexiranje audia iz avi fajla možeš uraditi pomoću VirtualDubMod-a (free program), učitaš u njega avi, ideš na Streams → Stream list → desni klik na audio stream → proveriš da li je uključeno Direct Stream Copy (da se ne bi vršila rekompresija) → Save WAV → promeniš ekstenziju fajla u odgovarajuću (ako je 6-kanalni, pretpostavljam da je AC3).
Da bi video-stream pretvorio u MPEG2, koristiš neki od MPEG2-encodera, među boljima je recimo TMPGEnc.
Zatim ta dva fajla (video i audio stream) uvučeš u DVD-lab pro i uradiš authoring.

Ili:
Ako si sačuvao taj dvd-format u kome je slika bila dobra, možeš iz njega da demuxuješ video, recimo upotrebom DVD-Decryptera i na taj način dobijaš video-stream koji zatim uvlačiš u DVD-lab, tako da ti onaj korak sa MPEG2-encoderom nije potreban.
 
Odgovor na temu

Gmarkus
Goran Markusoski
Prilep

Član broj: 124262
Poruke: 10
79.126.217.*



Profil

icon Re: Kako razdvojiti audio od divx30.10.2007. u 23:40 - pre 199 meseci
Puno hvala za savet.Pozdrav
GM
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Kako razdvojiti audio od divx

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.