Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Metalni" zvuk vokala

[es] :: Muzička produkcija :: "Metalni" zvuk vokala

[ Pregleda: 3355 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

avets
Stevan Matic
Negotin

Član broj: 145872
Poruke: 11
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon "Metalni" zvuk vokala23.10.2007. u 00:15 - pre 200 meseci
Kako se izboriti protiv metalno-digitalnog zvuka vokala usnimljenog u Cubase-u.Pored plugin-a "magneto" i "tube emulation",sa cime bi to bolje zvucalo?Verovatno postoji jos koja fora....???Poz!
Kad ja tamo,a ono medjutim!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: "Metalni" zvuk vokala23.10.2007. u 00:44 - pre 200 meseci
Magix AM-pulse (to je transient modeller, ali ga ponekad koristim zbog saturation i odlicne HF details opcije), Waves V-Comp (tu imas cak i simulaciju suma trake), gomila Nomad Factory pluginova (vise sam i zaboravio koji je koji, npr. Blue Tubes paket), IK Multimedia T-RackS...

Ono sto koristim od pre 5-6 dana je URS Classic Console Strip Pro (analog modeller, kompresor, classic EQ...) .
Mislim da je dovoljno samo igrati se njegovim presetovima (uz sitna prilagodjavanja ulaza i tresholda) i koliko mi se cini - to sve jako lepo zvuci. Inace su URS pluginovi odlicni za oponasanje analogne opreme.

Eh, da...sto se tice plugina Magneto...vidi da nadjes onu stariju verziju 1.5, meni ona bolje zvuci od ove koja je integrisana u Cubase/Nuendo. Ili sam ja to umislio
A Steinberg-ov Tube Emulation nije ni vredan pomena.
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: "Metalni" zvuk vokala23.10.2007. u 06:25 - pre 200 meseci
Citat:
avets: Kako se izboriti protiv metalno-digitalnog zvuka vokala usnimljenog u Cubase-u.


Daj malo vise informacija o opremi sa kojom snimas (mikrofon, muz.kartica, ambijent u kojem snimas) jer je mozda razlog upravo to.Neadekvatna "gluva" soba je jedan od najvecih razloga tog metalnog zvuka (pogotovu one tretirane kartonima od jaja), polozaj vokaliste ka mikrofonu, los mikrofon itd.
"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: "Metalni" zvuk vokala23.10.2007. u 19:37 - pre 200 meseci
kad napises "metalno-digitalni" zvuk to ne znaci nista nama koji nismo culi snimak.

najverovatnije je problem u akustici prostorije za snimanje, a to je bolje spreciti nego leciti.
 
Odgovor na temu

avets
Stevan Matic
Negotin

Član broj: 145872
Poruke: 11
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: "Metalni" zvuk vokala23.10.2007. u 22:53 - pre 200 meseci
Mislim da mi je Aca dao odgovor koji sam trazio i hvala mu,ali uvek sam zainteresovan za sto vise saveta (pogotovo od iskusniih Majstora Muz.produkcije).Kartica je EMU 0404 a od mikrofona probani su:AKG C1000,AKG 321D,Shure SM58,565...,koji su isli preko UltraVoice Digital model 2496 mic preampa.Prostorija je izolovana staklenom vunom a preko je lamperija.I to je to.Molim jos koji savet!
Kad ja tamo,a ono medjutim!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: "Metalni" zvuk vokala

[ Pregleda: 3355 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.