Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumice vezane za posao u Grckoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nedoumice vezane za posao u Grckoj

[ Pregleda: 5817 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RaleVuk

Član broj: 102505
Poruke: 5
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Nedoumice vezane za posao u Grckoj27.10.2007. u 10:39 - pre 200 meseci
Situacija izgleda ovako.

Imam ponudjen posao u Grckoj(Atina).
U pitanju je IT industrija.
Komapanija je sa sedistem u Belgiji ali ima predstavnistvo u Grckoj (kao i nekim drugim zemljama).
Plata bi bila oko 1500-1700e. Od toga treba da se plati zdravstveno, sto je negde oko 200e.
Sada, receno mi je da se penziono ne uplacuje :Confused:
U ovom trenutku meni nije bitno to penziono, mene zanima samo da li je to legalno? Mislim gledajuci situaciju kao sto je u Srboji to bi izgledalo kao da radim na crno.

Naravno da cu to da razjasnim sa poslodavcima ali bi mi stvarno znacilo second opinion jer mi je ovo prvo (potencijalno) zaposlenje u inostranstvu.

I jos jedno pitanje da li je iplativo raditi za tu platu?
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 276



+63 Profil

icon Re: Nedoumice vezane za posao u Grckoj27.10.2007. u 11:02 - pre 200 meseci
Da li je rad za te pare u Grckoj isplativ ili ne, dosta je subjektivno pitanje. Da bi odgovorio na njega moras da znas koji je tvoj cilj: da li ides da radis u Grcku jer ovde nemas posao, ili ides da radis u Grcku da bi se posle XY godina vratio sa nekom kintom u dzepu? Takodje nisi naveo o kom nacinu zaposlenja govoris: da li bi bio legalno zaposlen u firmi u Grckoj ili ides tamo na krace vreme kao consultant angazovan u nekoj drugoj firmi ili nesto trece. Ovo je vazno jer od toga zavisi i tvoj polozaj i obaveze koje proisticu iz zakona (da li treba da placas porez ili ne, zdravstveno, penziono,...).
Po meni svota o kojoj govoris je mala (pretpostavljam da govoris o bruto plati), svejedno koja od gornjih varijanti je u pitanju.
Moj savet je da se ne zaleces i da ne ides na neke nelegalne varijante (tipa rada na crno i sl.), narocito ne za ove pare. Pre konacne odluke, sa poslodavcem rascisti sve uslove: koji ce biti tvoj pravni status, ko ce da snosi troskove izrade potrebnih papira (napr. radna dozvola, viza, itd...)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.srbijagas.com.



+15 Profil

icon Re: Nedoumice vezane za posao u Grckoj30.10.2007. u 10:16 - pre 200 meseci
Tačno - u svetu dogovaraš bruto platu (koliko ti koštaš firmu), a ne neto kao kod nas jer je i ostalo sve tvoja zarada samo je ne dobiješ na ruke.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nedoumice vezane za posao u Grckoj

[ Pregleda: 5817 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.