Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?

elitemadzone.org :: MadZone :: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 46416 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?12.09.2003. u 11:14 - pre 250 meseci
Procitao sam u nedeljnom dodatku politike od januara ove godine o nasem pronalazacu Savi Radovicu koji je patentirao spravicu u obliku malog ukrasa/priveska nazvan serb koju covek nosi uz sebe,a koji smanjuje uticaj negativnog zracenja. I samim tim otklanja razne negativne posledice po svoj organizam.

Moje pitanje je da li neko zna nesto vise ovom patentu, da li je u prodaji ( ili se neko vec susreo sa pomenutim parentom ).

Pozdrav

P.s takodje pise da je za svoj pronalazak Sava dobio Zlatnu diplomu na sajmu Eureka u Briselu, a i mnogim drugim sajmovima pronalazaca u svetu.







[Ovu poruku je menjao secret dana 18.09.2004. u 22:09 GMT]
 
Odgovor na temu

ledeni
Agencija za potrazivanje i naplatu

Član broj: 562
Poruke: 116
*.vdial.verat.net

Jabber: ledeni@jabber.com


+1 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 11:36 - pre 250 meseci
Citat:
strba:
P.s takodje pise da je za svoj pronalazak Sava dobio Zlatnu diplomu na sajmu Eureka u Briselu, a i mnogim drugim sajmovima pronalazaca u svetu.

A gde to pise?

Mogu i ja da napravim 10 takvih diploma, ali to opet ne znaci da sam dobio "zlatnu diplomu"(?) u Briselu...

Imao sam priliku da vidim SERB i da se upoznam sa likom koji je to dilovao. Lik koristi raslje i neke molitve(?) upucene univezumu i silama u njemu... mislim molim te...
I da, univerzum mu salje odgovore preko raslji...

Ma debilizam svoje vrste.

A inace to je plagijat, i taj Sava je to drpio od onih sto drze da je to REN a ne SERB...

"...Kad to cuse pope Milo polece mu sablji ruka,
a dva oka ko strijele sijevnuse u hajduka
vojvode se uplasise od izgleda vuka gorskog..."
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 11:52 - pre 250 meseci
U Briselu (Eureka) se placa svaka "diploma" i mozes da je dobijes za patent koji te stiti od negativnih uticaja kog pokojnog dede.

I jedna idruga stvar su zestoka budalastina. Kakva crna zracenja? Kako jedan privezak moze da te stiti od zracenja?

Likovi koji drze REN su jedini koji su gori od Zarka NLPro-a....
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 12:56 - pre 250 meseci
Ako sam u mogucnosti da dotican "privezak" posaljem na merenje ( izvor el. magnetnog zracenja + merna oprema istog, a da to nisu raslje i sile univerzuma ), a pritom radim u kancelariji krcatoj svim mogucim elektricnim uredjajima i kada se vratim sa posla ne mogu nomalno ni da zaspim, a pritom zamolim za informaciju o nabavci istog ( da li je u prodaji ) ne ocekujem pljuvanje po istom.

Umesto da kazes da upoznao sam lika koji diluje to i izvrsio merenja ili prisustvovao istim u toj i toj ustanovi, to je sr.nje i nista vise bio ja bih zadovoljniji jer je neko proverio da je cela stvar sr.., a ne da pitas kao gde to pise kao da nisi video da sam napisao da sam celu stvar procitao iz nedeljnog dodatka u politici.

Pozdrav

p.s mislim trebao sam na napisem da mi samo treba informacija gde da ga nabavim bez zahteva za informacijama o istom. Tako bi mi valjda dali samo istu bez pljuvanja po njemu.
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 13:28 - pre 250 meseci
Ne zelim dalju pricu o ovome.


p.s Ne kazem da nema kojekakvih likova koji o svemu i svacemu kao da sve znaju ( ima ih vise nego sto treba), ali ja za sve trazim proveru u kojoj cu ili licno da prisustvujem ili ce je obaviti neko ko uziva moje puno poverenje. Ok neka je taj ren ili serb 500 din prim kupicu ga izvrsiti merenje videti jeli s***** ili nije.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 14:03 - pre 250 meseci
Cime ces i koju vrstu zracenja ces da meris?

Ne postoji stvar koja moze da eliminise zracenje, narocito ako je velicine priveska napravljenog od mesinga loseg kvaliteta i pozlacena (tek toliko da se ne vidi losa obrada).

Cela stvar radi na principu "ne moze da skodi" i velika je prevara.

Ako te boli glava i ne mozes da zaspis, uzroci su mnogo pre ozon, retardanti plamena u plastici (uglavnom monitroi) ili jos cesce od prasine koja se nakupi gde god ima vise elektronike.

Ako imas laserskih stampaca u okolini, proveri da li imaju ozon filtere.


BTW. Mozda neko drugi zeli da cuje o ovoj prevari, i da se ne izuje bez potrebe.
 
Odgovor na temu

ledeni
Agencija za potrazivanje i naplatu

Član broj: 562
Poruke: 116
*.vdial.verat.net

Jabber: ledeni@jabber.com


+1 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 14:28 - pre 250 meseci
Citat:
McKracken:
Cime ces i koju vrstu zracenja ces da meris?

Tesko da ce da izmeri ono sto kazu da REN i SERB "apsorbuju"...

a za strbu:
mislim da se cena krece od 25 - 60 jevreja u zavisnosti od prostora koji se "stiti"...
Zao mi je, ne znam gde mozes naci taj privezak.

[Ovu poruku je menjao ledeni dana 12.09.2003. u 16:37 GMT]
"...Kad to cuse pope Milo polece mu sablji ruka,
a dva oka ko strijele sijevnuse u hajduka
vojvode se uplasise od izgleda vuka gorskog..."
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 14:33 - pre 250 meseci
Citat:
McKracken:
Cime ces i koju vrstu zracenja ces da meris?

Ne postoji stvar koja moze da eliminise zracenje, narocito ako je velicine priveska napravljenog od mesinga loseg kvaliteta i pozlacena (tek toliko da se ne vidi losa obrada).

Cela stvar radi na principu "ne moze da skodi" i velika je prevara.

Ako te boli glava i ne mozes da zaspis, uzroci su mnogo pre ozon, retardanti plamena u plastici (uglavnom monitroi) ili jos cesce od prasine koja se nakupi gde god ima vise elektronike.

Ako imas laserskih stampaca u okolini, proveri da li imaju ozon filtere.


BTW. Mozda neko drugi zeli da cuje o ovoj prevari, i da se ne izuje bez potrebe.


Ne nisam ja ni mislio da merim ( nemam pojma ni sta treba da se meri .pretpostavljam el magnetno zracenje nekim instrumentom uz izvor el. magnetnog zracenja i ponasanje instrumenta uz prisustvo "priveska" ), vec da da ga posaljem na merenje. najbliza osoba ( nazalost tako daleko) mi je kumov prijatelj iz Kanade koji je elektroinzenjer u nekoj firmi koja se bavi telekomunikacionom opremom ( pa pretpostavljam da bi on mogao da izvrsi merenja ( ne znam ni kako se zove aparat za merenje el. magnetnog zracenja ).

Mada u svakom slucaju hvala na savetu imam dva lasera i jedan kopir aparat pa cu proveriti da li stampaci imaju ozon filtere, a sto se tice prasine iniciram cesto ciscenje opreme.
Poruku ovakve sadrzine sam ocekivao kao odgovore na moju temu zato sam i postavio pitanje ovde.


Pozdrav Nenad
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: SERB12.09.2003. u 14:46 - pre 250 meseci
Citat:


a za strbu:
mislim da se cena krece od 25 - 60 jevreja u zavisnosti od prostora koji se "stiti"...
Zao mi je, ne znam gde mozes naci taj privezak.



Necu ga kupovati. Hvala na sprecavanju trosenja para.
 
Odgovor na temu

Popovski
Goran Popovski
Makedonija

Član broj: 48800
Poruke: 2
62.220.216.*



Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?17.02.2005. u 09:56 - pre 232 meseci
Kako Vas nije sramota.

Grdite svog choveka. Ja koristim SERB i imam odlicne rezultate. Ima na 1.000 zadovoljnih ljudi kojima je pomoglo. Sramota

Moze se nabaviti kod Dushana Kovachevicha - Beograd

63633631
Popovski
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?17.02.2005. u 14:19 - pre 232 meseci
Citat:
Popovski: Kako Vas nije sramota.

Grdite svog choveka.

Kao prvo, mi ne stedimo nikoga samo zato sto nam je zemljak, niti smo podozrivi prema nekom samo zato sto nije (OK, postoje neke predrasude, ali... nadam se da ce se vremenom ljudi opametiti). Jedini koji imaju legitimno pravo na zemljacke privilegije u ovoj zemlji su oni koji nas proslave u svetu na dostojan nacin (na primer kosarkasi).

Ovde se govorilo iskljucivo o fizici. Sa stanovista fizike, slicni "filteri" nemaju sansu da rade to sto kazu da rade. Ako bi to nekim cudom i radili, to bi do te mere ometalo rad uredjaja koji "zrace" (na pr. mobilnih telefona), da oni ne bi uopste bili upotrebljivi.

Citat:
Ja koristim SERB i imam odlicne rezultate. Ima na 1.000 zadovoljnih ljudi kojima je pomoglo.


Razlog zasto neke stvari deluju blagotvorno ponekad moze biti sama autosugestija (placebo efekat). To je upravo razlog zasto se drzava ne obara zesce na naucno nezasnovane "cudotvorne" stvari i terapijske postupke.

U slucaju "zracenja", iako se radio zracenje ne moze direktno osetiti, mnogi ljudi osecaju unutrasnju psihicku nelagodu zato sto "znaju da se zrace" i onda usled psihicke napetosti nesvesno grce i koce svoje misice tokom duzeg vremena, sto izaziva kod njih simptome psihosomatskih poremecaja, povisen pritisak itd.

To je slicno kao ono istrazivanje koje je pokazalo da glasna rok muzika ostecuje sluh...samo ako ne volite rok muziku! Tako isto, ako mislis da ti blizina nekog uredjaja skodi, onda ti zaista skodi (ali ne na taj nacin kako mislis).

Das tim ljudima neku zvrckicu i kazes "Sada ste zasticeni", njima nestane strah i odmah se zaista osecaju mnogo bolje. Isto bi bilo i kada bi ih razuverili od opasnosti obrazovanjem, bez nosenja ikakvih specijalnih predmeta.

Kao ona ratna propaganda u IISR, da Nemci mogu sa nekakvim cudom tehnike da otkriju ko slusa Radio London kod svoje kuce i engleska "kontradezinformacija" da su engleski strucnjaci ispitali nemacki detektor i ustanovili da stavljanje obicnog kljuca od kuce na radio prijemnik potpuno "skriva" radio prijemnik od detekcije nemackim detektorom (Eh, sto nisam cuo tu pricu u vreme kad je drzavna TV imala akciju za dobrovoljno prijavljivanje TV pretplate pod naslovom "Svedski TV detektor ne moze se prevariti", mogao sam da zgrnem silne pare prodajuci "zastitnik protiv svedskog TV detektora").

Ukratko, objektivno moze da pomogne da se ljudi osecaju bolje, ali objasnjenje koje daju nije tacno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?17.02.2005. u 14:43 - pre 232 meseci
Citat:

Grdite svog choveka. Ja koristim SERB i imam odlicne rezultate. Ima na 1.000 zadovoljnih ljudi kojima je pomoglo. Sramota


Ne nego nam je dosta sarlatana, salabajzera i prevaranata koji pod maskom "nasih ljudi", "domace pameti", "preporoda zemlje Srbije" i slicnih budalastina prodaju maglu.

Mozes da mi budes brat rodjeni, ako je to sto pricas nema veze sa mozgom to cu ti u lice reci.

Ovo nema veze sa mozgom. Dokaz da to ima veze sa mozgom bi bio kontrolisani test gde se pokazuje smanjen intenzitet RF zracenja koji ne ometa uredjaj - sto se ovde nesto ne pominje.

Patent se moze dobiti za bilo sta sto je neka vrsta pronalaska, ne mora taj pronalazak da radi to sto se reklamira (kao sto ovaj ne "smanjuje zracenje") -

Citat:

Abstract of WO2004103464
Device for continual neutralization of broad electromagnetic spectrum of radiation, which consists of two identical cylindrical bodies (1, 2) with cylindrical chambers (4, 5) mutually joined by a cylindrical channel (6) through the cylindrical ring (3), through which a rod-like core (7) is pulled, with coiled up connical solenoids (10, 11), according to this invention, the novelty is in, the rod-like core (7) on both endings have disks (8, 9), where around the core (7), conical solenoids (10) are coiled up with wider ending toward the disks (8, 9) and around them are coiled conical solenoids (11) with narrow endings toward the disks (8, 9). A construction like this provides a significant increase in capacity on one side, i.e. the changeable values of the continual inductivity, thus making continual resonant circuits for achieving self-resonance or inductivity of electrical currents out of the exterior damaging electromagnetic radiations. Thus, those radiations in the device are transformed into lower frequencies, or at self-resonance spreading out of the device and annulling the exterior damaging radiations.


Claimovi: http://v3.espacenet.com/textcl...4&F=0&QPN=WO2004103464

Referencira i patente Nedeljkovic Vojislava i Petra (valjda jos neki neutralizatori) i nekih Japanaca...

Sto se nagrade Eureka tice... no comment.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?17.02.2005. u 14:57 - pre 232 meseci
U principu takav uredjaj bi koristio za ranije mobilne telefone kada se nije mnogo obracala paznja na zracenje mobilnih i kada te specifikacije nisu ni davane. Ako imas neku staru ciglu onda koristi taj uredjaj (treba da ga drzis uz mobilni) ali imaj na umu da on tako smanjuje domet tvog mobilnog pa negde gde je losiji signal bolje je da odaljis tu stvarcicu od mobilnog ako zelis da te neko cuje. Inace svako ko zna malo elektortehnike (dovoljno je i srednja skola) bi znao da napravi takav uredjaj. Samo napravite rezonantno kolo (za frekvencu od 1800Mhz ili koliko vec..) i onda ce deo znage mobilnog da se trosi na tom uredjaju. Slicno kao sto sekundarni kalem transformatora prikupi skoro svu energiju poslatu od primarnog kalema ne dozvoljavajuci da se ta energija rasipa dalje. Kada bismo jednostavno u transformatoru razmontirali sekundarni kalem onda bismo imali najobicniju antenu. Na tom principu bi to radilo mada nisam citao nikakve patente i tekstove (mrzi me).
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?17.02.2005. u 17:08 - pre 232 meseci
Imao sam tu srecu da budem na sajmu Eureka prosle godine, bilo je zanimljivih pronalazaka, a jedan od njih je bio bas neutralizator zracenja.

Tip je izgledao uverljivo, mada ne verujem da je to istina....

Neutralizator zracenja - Made in Serbia
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?17.02.2005. u 23:13 - pre 232 meseci
Mene zanimaju testovi. Bez sumnje bez problema je napraviti uredjaj velicine priveska za kljuceve koji kada ga stavis uz mobilni prikuplja zracenje iz njega. Ali bez testova ne mozemo da vidimo kolika je efikasnost i koliko ometa taj nas mobilni.

Mozda stvarno fino radi ali bez rezultata testova ne mozemo to proveriti. Ali meni zato isto deluju i tvrdnje McKracken-a (kakvo zracenje?) i saleca da to nema sanse da radi. Da li ste vi mozda ispitali taj uredjaj kada to tvrdite? Na ovakav nacin samo sebe gurate zajedno sa tim sarlatanom i pre cete nekoga naterati da uzme to misleci da namerno dajete ljubomorne opaske. Bolje je ne tvrditi ni da radi ni da ne radi ako ne postoje rezultati testova nego samo reci da ne moze pouzdano da se zna da ce to lepo da radi ne ometajuci mobilni do te mere da ga je ne moguce koristiti. Mislim svedski tv detektor je jedno (to zaista nema smisla) ali ovo u principu ima smisla.
 
Odgovor na temu

Kralj Milan
Andrija Nikolic
Boograd

Član broj: 81701
Poruke: 3
212.200.1.*



Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?18.01.2006. u 21:14 - pre 221 meseci
Ma ljudi sve je to lepo ,sto je covek to dobio ili napravio kolor stampaci su cudo'kupis jedan a mos dobijes i dve ,tri ,pet eureka ili eurekica .
Kralj Milan
 
Odgovor na temu

Popovski
Goran Popovski
Makedonija

Član broj: 48800
Poruke: 2
*.net.mk
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?19.01.2006. u 08:27 - pre 221 meseci
sramota
Popovski
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?19.01.2006. u 08:46 - pre 221 meseci
Kad je vec tema iskopana iz mrtvih...

Imao sam prilike da pogledam "prospekt" koji dolazi uz ovaj "uredjaj" i primetim da se pominju neka "zracenja" kao sto su:

Code:

  neutralizacija (eliminacija) geopatogenih zračenja,

 neutralizacija uticaja Hartmanove i Kerijeve globalne mreže,

 neutralizacija štetnog dejstva elektromagnetnih talasa, izazvanih delovanjem EM 
polja električnih mašina, aparata, uređaja i instalacija,

 neutralizacija štetnih zračenja oblika.


E sad... Kakva su to "geopatogena zracenja" ili jos bolje "zracenje oblika". Par pretraga po googletu daje linkove samo na slicne proizvode i nijednu referencu koja bi se mogla nazvati ozbiljnom i nekoliko stotina slicnih proizvoda iz raznih zemalja :)

Kako mozemo meriti "zracenje oblika" osim rasljama?

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 19.01.2006. u 09:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?19.01.2006. u 10:27 - pre 221 meseci
LOL!

Ma i neutralizacija elektromagnetnih talasa elektricnih masina ne moze nikako da se odradi sa nekim majusnim uredjajem vec samo da se odradi stavljanjem te masine u metalni oklop (ili nekakav drugaciji faradejev kavez).
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
194.126.213.*



+1 Profil

icon Re: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?19.01.2006. u 12:13 - pre 221 meseci
Slična stvar se može kupiti i u Hrvatskoj. Ne radi se o elektromagnetskom zračenju. Ne vjerujem u djelovanje, pogotovo jer sam se bavio rašljama i viskom i znam ponešto o tome.
Možda bi bilo zgodno otvoriti temu npr: visak i rašlje, za razmjenu iskustava. Za one nevjerne, imam prilično osobnog iskustva i ako ih zanima, mogu im u kratko objasniti kako se radi time, pa neka se sami uvjere.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: SERB - Neutralizator zracenja .. istina ili laz, sta vi mislite o sajmu Eureka?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 46416 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.