Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto za 5000-5500 evra

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto za 5000-5500 evra

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15060 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
62.108.123.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 13:26 - pre 199 meseci
obozavam automatike,e sad ne znam kako to funkcionise kod tog renoa ali kod audija sto sam ja vozio i malo skupljih auta je fantasticno
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 13:38 - pre 199 meseci
Automatik ne vole (ili je možda prikladnije reći - "mrze"?) samo ljudi koji nisu nikad probali tako nešto ili su probali neki matori krš. Danas je automatik prava stvar. Radi baš kako treba, a uopšte nije problematičan koliko se to ovde misli. Tačno je jedino da su servisi, dovoljno opremljeni za popravke, kod nas još uvek retki, ali će se i to popraviti.

Kod automatika je samo bitno razmišljati o tome da se kod njega ulje redovno menja, kao i filter. Ovlašćeni servisi bi to trebali da znaju, ali im više ništa ne verujem, pa napomenem da i to urade.

Druga zabluda je da automatik troši više. Ni to više nije kao nekad. Današnji savremeni menjači se prilagođavaju stilu vožnje i ne menjaju brzine "kruto", na unapred zadatim obrtajima (što neumitno povećava potrošnju). Naravno, nisu svi tako savremeni, ali će stara škola proizvodnje ovakvih menjača vrlo brzo biti potpuno iskorenjena.

Da ne pominjem da je automatik melem za one koji se baš ne snalaze sa manuelnim (da ne kažem da su "netalentovani" za vožnju). A ima ih...

Samo čekam ko će prvi da kaže: "to kad crkne..."

Pozdrav

P.S. Ja sam ranije spadao baš u onu grupu vozača, punu nepoverenja prema AT menjačima. Međutim, nakon prvog "ekstra-iskustva", priču sam totalno promenio.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 13:46 - pre 199 meseci

Slazem se StORM-om, automatici su danas OK i retko crkavaju (Tuareg je od skorasnjih vozila sa automatskim imao prilicno problema kod nas), sve radi kako treba, ali je potrosnja i dalje povecana za 1 do 1,5 lit (u proseku) u odnosu na manuelne menjace.

Skoro negde bejase test Hyundaia Santa Fe, ista verzija za manuelcem i automatikom i trosio je uvek 1 do 1,5 lit vise...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 13:58 - pre 199 meseci
Nikad mi neće biti jasni oni koji plate 30.000€+ za automobil i onda se posle brinu da li troši litru manje ili litru više.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 14:13 - pre 199 meseci
Citat:
Mobtel: obozavam automatike,e sad ne znam kako to funkcionise kod tog renoa ali kod audija sto sam ja vozio i malo skupljih auta je fantasticno


Funkcionise stvarno super. Inace to je "Quickshift5" menjac, sto konkretno kod Twinga znaci da je to u principu manuelni menjac sa robotizovanim kvacilom. Postoji automatski mod menjaca i nesto kao tiptronik gde sam menjas brzine tako sto gurkas menjac gore ili dole i to naravno bez kvacila i bez pustanja papucice gasa. Sve jako zgodno.
Inace u automatskom modu kompjuter prati kako stil voznje, tako i nagib terena a potrosnja mu je po Renoovom prospektu za 5% umanjena nego kod obicnog manuelnog menjaca (i to nije laz, meni trosi oko 6 litara po gradu!)
Dobra stvar je i to, kao sto sam vec rekao, sto je sam menjac manuelni i ima samo jednu lamelu tako da kod zamene ne bi trebalo da bude problema. :-)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

tane025so

Član broj: 138121
Poruke: 39
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 21:31 - pre 199 meseci
za bakaru:
web adresa oglasa za pola od 2000.g. ********
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 21:43 - pre 199 meseci
Sve vise razlitih automat resenja ima. Neki bolji - neki losiji. Takodje, stvar licnog izbora. Recimo, ja bi automatik imao samo na nekoj 'mrcini' od kola, koja su za auto put i slicno. Ali nema tog zadovoljstva, meni barem, kao sa manuelcem :)

I da jeste - to kad crkne, teze / skuplje je popraviti nego manuelni iz prostog razloga sto ima 50% vise sto mehanickih sto elektronskih delova. Samo mali primer: jedan kompjuterski cip na mom fiat stilu (koji btw nije automatik) kosta oko 300 evra, a automatik mora da ima pa makar jedan vise takav, a cesto i vise od jednog :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra13.11.2007. u 21:44 - pre 199 meseci
@tane025so

Super, na tom sajtu ima cela 3 pola koja zadovoljavaju zadate kriterijume i to jedan u nemackoj jedan u arandjelovcu i jedan u mladenovcu svi ostali su skuplji...

I sad na osnovu ta tri treba da zakljucimo da se polo mladji od 2000 godine moze naci za 5500?

btw, sta bi sa golfom, jel` i to ima za 5500?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tane025so

Član broj: 138121
Poruke: 39
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra16.11.2007. u 08:50 - pre 199 meseci
Citat:
bakara: @tane025so

Super, na tom sajtu ima cela 3 pola koja zadovoljavaju zadate kriterijume i to jedan u nemackoj jedan u arandjelovcu i jedan u mladenovcu svi ostali su skuplji...

I sad na osnovu ta tri treba da zakljucimo da se polo mladji od 2000 godine moze naci za 5500?

btw, sta bi sa golfom, jel` i to ima za 5500?



ne druze, stanje na auto pijacama je objektivnije i sveobuhvatnije od stanja na pomenutoj web adresi, sto ide u prilog ponudjenoj ceni. uostalom video si i da je uzorak mali, milslim da ih je bilo 18 pola u ponudi, ako se ne varam, bez osvrta na kriterijum godiste, cena itd.

Realan je jedan od komentara na koji sam naisao citajuci srodne teme, da u ovim diskusijama preovladjuje malo i vezanost za odredjene modele, ili proizvodjace, sto priznacete, informise druge koji zele da cuju vise izvora, a zatim prave odluku.

sto se tice modela Yaris koji je ponudjen u diskusiji takode, i Toyotu respektujem sa stanovista kvaliteta, jer su u samom vrhu po istrajnosti, sigurnosti, potrosnji itd. jedina zamerka je odrzavanje i cena, jer ih je tesko i nabaviti u ponudjenoj ceni, a i servisi su kud i kamo skuplji u odnosu na VW.

ps: sto se tice golfova nije mi u sferi ineresovanja, ali svakako ga je tesko kupiti u ovim kriterijumima, jer sve drugo smatram za poklon...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra16.11.2007. u 09:50 - pre 199 meseci
Citat:
tane025so:
sto se tice modela Yaris koji je ponudjen u diskusiji takode, i Toyotu respektujem sa stanovista kvaliteta, jer su u samom vrhu po istrajnosti, sigurnosti, potrosnji itd. jedina zamerka je odrzavanje i cena, jer ih je tesko i nabaviti u ponudjenoj ceni, a i servisi su kud i kamo skuplji u odnosu na VW.

Slazem se da se yaris ne moze naci za te pare, ali sto se odrzavanje tice tu se ne slazem jer je u najmanju ruku jeftinije i/ili jednako kao za vag.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tane025so

Član broj: 138121
Poruke: 39
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Auto za 5000-5500 evra18.11.2007. u 18:20 - pre 199 meseci
iskreno, nemam licnih iskustava o odrzavanju yarisa, a posto je rec o polovnom modelu mora se racunati na tako nesto. znam jedino iz iskustva drugih da su delovi skuplji i da je manji broj servisa kod nas u odnosu na servise za VW. no, kako se danas sve vise i vise popularisu univerzlni delovi za sva mala kola, mozda i to nije vise takav problem. Toyota je kad je rec o kvalitetu ozbiljna kompanija i drago mi je sto se sve vise sire na nase trziste, ali definitivno su na nasem trzistu mladji od VW-a. u svakom slucaju slazem se da je, ukoliko nije problem evric vise, ili da se malo saceka, izbor bilo kojeg od ova dva modela pun pogodak!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto za 5000-5500 evra

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15060 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.