Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW

elitemadzone.org :: TechZone :: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW

Strane: 1 2

[ Pregleda: 82444 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davorika

Član broj: 318471
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW20.10.2013. u 22:48 - pre 127 meseci
[quote]VlaK: Evo danas sam obavio posao. Ona staklena vuna unutra se bukvalno raspadala, pa sam je svu bacio. Lim sam rastavio i očistio - izduvao i ponovo sklopio. Kao izolaciju sam stavio neku kamenu vunu za visoke temperature.

pozdrav Vlak

i ja sam pre dva meseca isto prosao kao ti sa peci iste marke Elind samo sto je moja 4.5 kw koju mi je jedan prijatelj dao na poklon
isto i kod mene je vuna bila sva raspadnuta, to nije licilo na vunu, nego na hrpu peska i naravno i ja sam je bacio (ostavio prethodnom vlasniku)
isto i kod moje peci unutrasnje strane plehova su bile zahrdjale pa sam ih premazao alkidnom bojom kao zastitu da se ne prosiri preko lima ta hrdja i da se otvori rupa
kostur gde leze cigle sam premazao bronzenim lakom za borije... nakon ovoga sklopio stranice usrafio i postavio sam kamenu vunu, slicne je boje i izgleda kao ove tvoje
sto si ti stavio. ja sam stavio 5cm tvrdo presovanu i 5cm meksu koja se dodatno sabila posto je ukupna izolacija bila 8.5cm debljine. i naravno zamenio jedan grejac i svu instalaciju... posto smo prosli isti proces, ono sto zelim da te pitam je kako greje, t.j. dali drzi toplotu do ponovnog punjenja uvece od noci do noci. i naravno da te pitam dali je vuna smrdela i koliko dugo? jis moju nisam ukljucio i ne znam kada cu, pa da te pitam da znam sta da ocekujem. Dali ti se zadnji pleh iskrivio od pritiska nove vune?
Do pre par dana je sve bilo u redu, bio sam siguran da sam postupio pravilno reparirajuci pec, ali ovo zabrinuto pitam jer mi je jedan covek rekao kako su elind peci lose za grejanje i da vise trose struju nego sto greju, a zasto i kako to pojma nemam.... isto prisetih se sada da pre mozda vise od 15 godina moja tetka je imala elind pec ne secam se koje velicine koju je bacila i kupila novu magnohrom sa objasnjenjem da pec nije valjala, ne objasnjujuci zasto. dali je moj trud oko remonta uzaludan?
Svako iskustvo i misljenje je dobrodoslo
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW22.10.2013. u 20:14 - pre 127 meseci
Ja sam ovu peć pripramio kao rezervu za grejanje na gas koji imam u zgradi, ali ga često isključuju zbog neplaćanja komšija pa mi je dozlogrdilo. A na ovu peć sam se grejao neki 5-6 godina dok sam stanovao u kući i sasvim je lepo grejala. Roditelji su je koristili godinama za grejanje dnevne sobe kuhinje i trpezarije (velika prostorija od nekih 40 kvadrata i bilo je fino. Ne baš toplo ali prijatno. Kada sam je sredio držao sam je upaljenu tri dana da odgori i odsmrdi to što ima. Prvi dan je smrdelo najjače, ali sam se navikao za 10 minuta i više nisam ni primećivao. Pogodilo se baš da mi dođu neki gosti taj prvi dan i njima je isto jako smrdelo kada su ušli u stan a posle 10-ak minuta maltene ništa. Drugi i treći dan je osetno manje smrdelo. U međuvremenu su uplatili taj vražiji gas i opet mi radi centralno, pa je ne koristim. Pošto mi je ovo jedina termo peć koju sam ikada imao ne bih znao da kažem da li je gora od Magnohroma ili ne. Meni je bila dobra uvek kada sam je koristio.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Davorika

Član broj: 318471
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW24.10.2013. u 20:41 - pre 126 meseci
Hvala Vlak
da pitam jos nesto kada si je prvi put ukljucivao da obgori vuna dali si je ukljucio sa postavljenim gornjim poklopcem ili si ga skinuo pa da lakse sve to ispari???
dali na tvojoj peci zadnji pleh je znatno tanji od ostalih? kod mene jeste, pa zbog pritiska vune se iskrivio i dobio zaoblinu kao da ce da prasne.... planiram dogodinu da ga menjam ali valjda kad se vuna zagreje mozda se jos malo sabije...
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW24.10.2013. u 21:11 - pre 126 meseci
Uključio sam je sa poklopcem. Za zadnji lim jeste malo iskrivljen, ali bio je takav i sa original fabričkom vunom. Mislim da je to zbog toga što je taj lim jako malo savijen sa gornje strane pa se lakše savija. Kada je bila skroz napunjena najtoplija je bila desna strana, gledano od napred. A zadnja strana je bila najhladnija. Sa svake strane sem sa prednje imam po 10 cm vune. Sa prednje je otprilike 8 cm. Nije mi jasno zsšto je to tako, pošto sam se trudio da grejaše stavim na sredinu predviđenog prostora.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Davorika

Član broj: 318471
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW25.10.2013. u 20:51 - pre 126 meseci
da da malo je savijen gore ima kao neki blagi zleb koji kod mene sad se malo spustio dole jer se sredina pleha naduvala od vune...
da ti nije taj desni grejac jaci od levi? ako je tako onda to je normalno da bude toplije tamo... razlika kod ove peci u odnosu na druge je sto mora da su grejaci
iste snage da bi se podjednako grejala, a kod druge peci koje imaju vise grejaca moze da stavis jedan jaci ili slabiji za malu nijansu i nece se puno odrazavati..
 
Odgovor na temu

Davorika

Član broj: 318471
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW10.12.2013. u 23:29 - pre 125 meseci
.
 
Odgovor na temu

Emir..

Član broj: 323496
Poruke: 1
*.dynamic.vinet.ba.



Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW04.06.2014. u 08:38 - pre 119 meseci
Zdravo imam iz maturskog jezika temu kako da prikljucim TA pec i koji mi alat treba? Pa bi zamolio ako iko moze da mi odg. hitno mi je...
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW05.06.2014. u 11:07 - pre 119 meseci
Zavisi do kog nivoa su ti komponente rasclanjene.

Sigurno ti trebaju dva srafcigera, srednji krstasti(Philips 2) i eventualno ravni, zavisno od srafova na prikljucnoj klemi u peci.

A ako treba i kabal na utikac da se kaci, onda secice, blankerice(ili skalpel), i manji ravni, i eventualno krstasti srafciger, zavisno od tipa srafova u utikacu.

Mogu da se dodaju i prikljucne stopice, ali za njih su neophodna krimp kljesta ili bar kombinirke. Krimp kljesta su propisnija, da iskljucimo budzenje.

Pa propisi tehnologiju koja obuhvata SVE situacije i napravi listing SVIH alata, izbegavajuci improvizacije...bar za maturski
 
Odgovor na temu

Davorika

Član broj: 318471
Poruke: 45



+1 Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW25.10.2014. u 14:50 - pre 114 meseci
evo da se i ja navratim na goreopisanu situaciju sa mojom peckom ali sa novom dilemom. po primeru mnogih ja postavio gradjevinsku vunu u pec koja je prilikom ukljucivanja pec smrdela intenzivno tri dana ali nakon toga je taj miris nestao. ukratko zadovoljan sam sa svojim radom pec greje savrseno i planirao sam da je koristim tokom cele ove zime ali ne lezi vraze, saznao sam skoro da to sto smrdi i isparava je toksicni fenol iliti fenolna smola koja se koristi kao vezivno sredstvo da se vuna ne raspada prilikom transporta i montaze i nije me plasilo to sto je on bio prisutan i ispario/osusio se nego me sad vise zabrinjuje to dali i nakon velikog isparenja pojavljuju se tragovi i njegova prisutnost u toj meri koja je stetna za zdravlje i koja moze prouzrokovati zdravstvene posledice na duzem roku. ja bi najiskrenije molio sve vas koji ste postavili ovakvu vunu u vasim pecima da mi date odgovor kako ste podnosili grejanje na pec tokom zimama dali su se pojavljivale poteskoce pri boravku u prostorijama gde je pec, jednostavno kakva su vasa iskustva sa remontovanih peci. znaci mene ne zanima dali je smrad bio problem posto on vremenom nestane, nego moguce zdravstvene poteskoce. eto ako je moguce da se neko vican hemiji oglasi ovde dali fenol nestaje prilikom isparenja na visoj temperaturi ili ostavlja neki trag iza sobom koji potom pravi probleme stetne za zdravlje. svako iskustvo je dobrodoslo i ja vam se unapred zahvaljujem na vasim eventualnim odgovorima.
 
Odgovor na temu

milevskipande
Pande Milevski
penzioner
Bitola

Član broj: 335221
Poruke: 3
94.100.96.*



Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW29.10.2016. u 20:04 - pre 90 meseci
Citat:
tores:
Pozdrav!

Posjedujem TA pec CER CACAK 4,5kW. Prilikom transtorta, morao sam da je demontiram (izvadio blokove). Kada sam htio da je montiram, zajedno sa majstorom, ne polazi nam za rukom da ponovo vratimo blokove. Da li neko ima semu postavljanja keramickih elemenata u gore pomenutu pec? Sve ostalo je na mjestu. Pomoc, hladno mi je....;)
Unapred hvala.

 
Odgovor na temu

miccosmo
Palanka

Član broj: 337700
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW10.12.2017. u 21:05 - pre 76 meseci
https://www.scribd.com/document/366661775/Ta-Pec-CER-Cacak-4-5KW
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Termoakumulaciona pec CER CACAK 4,5kW

Strane: 1 2

[ Pregleda: 82444 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.