Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?

[ Pregleda: 9392 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?07.11.2007. u 21:19 - pre 199 meseci
Ima li neka banka koja omogućava elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN-a?

Znači, zaista me mrzi da idem na šalter i gubim vreme, hoću da sednem za kompjuter, otkucam nalog na IBAN, platim, i posle vidim rezultat: prošlo, nije prošlo.
 
Odgovor na temu

nikola_n
Nikola Nesic
Surdulica

Član broj: 128695
Poruke: 10
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?08.11.2007. u 19:58 - pre 199 meseci
Tesko,jer prema vazecem zakonu o spoljnoj trgovini za placanje prema inostranstvom moras da pravdas taj novac nekim racunom mislim da do nekih 100 eura mozes svojoj porodici u inostranstvu da posaljes navodno(bez pravdanja) a sve ostalo pravdas.Ovo je uradjeno zbog sprecavanja finansiranja terorizma i pranja novca.Tako da ces najverovatnije morati ici licno u banci da posaljes novac.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?08.11.2007. u 20:49 - pre 199 meseci
Ja u banci mogu da platim na IBAN bez računa i pravdanja. Evo baš sam pre neki dan platio jednom Nemcu neke usluge koje mi je obavio. Tako da ne vidim razlog da to ne mogu da uradim i elektronski, jer je sve isto sem što čekam na šalteru po pola sata (ili više) dok službenica kuca nalog i uzima proviziju od 300din po transakciji. Sem toga, moram uvek da ubodem da dodjem u terminu kada radi službenica koja zna da radi IBAN transfer, jer većina ne zna.

Svejedno, ukoliko u ovoj zemlji nema banke koja omogućava elektronsko plaćanje u inostranstvo, zna li neko koja banka u Nemačkoj ili Francuskoj će mi (uz neko malo mesečno održavanje, npr. 2-3 evra) omogućiti da otvorim račun kao strani državljanin, pa da plaćam elektronski (a ujedno eventualno imam i vizu preko njih)?

Na kraju ću se snaći na ovaj ili onaj način, ali eto htedoh da pitam ovde jer je neko možda već prošao sve to pa ima gotovo rešenje.
 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?12.03.2009. u 12:39 - pre 183 meseci
Citat:
pisac: Evo baš sam pre neki dan platio ...


Koja banka je u pitanju?
So far, so good!
 
Odgovor na temu

filipbgd
student

Član broj: 221389
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?03.05.2009. u 00:27 - pre 181 meseci
Imas jedino u Erste banci (www.erstebank.rs).

Imas na sajtu demo elektronske banke.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Elektronsko plaćanje u inostranstvo, preko IBAN računa?

[ Pregleda: 9392 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.