Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mogućnost DNS redirect services?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Mogućnost DNS redirect services?

[ Pregleda: 3174 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elza

Član broj: 14016
Poruke: 391
*.tel.net.ba.



Profil

icon Mogućnost DNS redirect services?30.11.2007. u 07:47 - pre 199 meseci
Evo trebam podesiti mogućnost DNS redirect usluge. Zanima me jel to vezano za Apache ili se u DNS-u ugradi patch koji će to dozvolit? Ako može neki savjet?
 
Odgovor na temu

Elza

Član broj: 14016
Poruke: 391
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Mogućnost DNS redirect services?30.11.2007. u 07:53 - pre 199 meseci
Možda nisam dobro objasnila. Recimo netko ukuca pogrešni naziv stranice, i umjesto da se javlja service not found i sl. trebalo bi da bude DNS redirect tj. da se javi npr. neka reklama koju ja postavim.
 
Odgovor na temu

Chipa
AttilaCorp
Subotica

Član broj: 164183
Poruke: 52
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Mogućnost DNS redirect services?30.11.2007. u 11:03 - pre 199 meseci
I dalje nije bas najjasnije sta ti treba... Kada kazes pogresnu adresu mislis li na stranicu ili bas na domen ? Jer ako je u pitanju stranica, to se resava u apache-u, preko 404 handlera. Ako je u pitanju domen, nije jasno koji bi bio smisao toga - redirect bi se desio samo na klijentima koji koriste tvoj DNS za resolveovanje svih adresa (obicno lokalna mreza). A da ne govorimo o tome da je DNS redirect sam po sebi zlo jer moze prouzrokovati brdo problema zbog kesiranja (recimo pukne veza tvom DNS-u i ne uspe u momentu da resolve-uje www.google.com, i posalje neki levi IP klijentu kao redirekciju, posle ce taj klijent, dok mu ne istekne DNS cache uvek ici na taj IP iako je u pitanju validna adresa).

Licni RSS agregator vesti po temama - http://www.stavredi.com
 
Odgovor na temu

Elza

Član broj: 14016
Poruke: 391
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Mogućnost DNS redirect services?30.11.2007. u 11:18 - pre 199 meseci
Ovako, redirect bi se desio samo na klijentima koji koriste naš DNS. U pitanju je moja firma koja znači ima svoje korisnike, e sad kad pojedini korisnik pogriješi naziv stranice koju traži umjesto handlera od apachea "Service can not be found" treba se javiti reklama od firme. Jednostavno sam dobila zadatak da naštimam DNS Redirect Services. Kopam po Internetu, nikako ništa ne nalazim, pa rekoh ako može neka smjernica.. thanks!
 
Odgovor na temu

Chipa
AttilaCorp
Subotica

Član broj: 164183
Poruke: 52
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Mogućnost DNS redirect services?30.11.2007. u 15:25 - pre 199 meseci
Apache javlja 404 (document not found), service not found je nesto sasvim drugo, ako ti se na proverresno nepostojeci domen jvlja apache onda imate veselu mreznu konfiguraciju :) Konkretno podesavanje DNS-a zavisi od toga koji DNS softver koristite, podrzava li on uopste tako nesto, itd.
Licni RSS agregator vesti po temama - http://www.stavredi.com
 
Odgovor na temu

Elza

Član broj: 14016
Poruke: 391
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Mogućnost DNS redirect services?03.12.2007. u 06:50 - pre 199 meseci
Ovako kad se pogriješi stranica javi mi se kao google tj. kao

Pretraga - www.hic.ba - nije pronašla niti jedan dokument.

E sad ne znam jel to to?

A verzija DNS-a je bind-9.4.2. tj. najnovija, pa valjda on podržava tako nešto..

Problem je što ne znam uopće odakle da počnem s ovim, na netu zasad ništa konkretno...

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Mogućnost DNS redirect services?

[ Pregleda: 3174 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.