Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa preg_replaceom: nece da parsuje [php] tag kad posle njega ide novi red

[es] :: PHP :: Problem sa preg_replaceom: nece da parsuje [php] tag kad posle njega ide novi red

[ Pregleda: 2079 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
85.94.121.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Problem sa preg_replaceom: nece da parsuje [php] tag kad posle njega ide novi red01.12.2007. u 13:11 - pre 199 meseci
Pozdrav svima!
Ovako, pravim neku klasu koja je inače dio mog frameworka, i ona bi trebalo da parsuje BBCode.
Klasu sam fino uradio, PHP 4, i sve to, bold, underline i slični kodovi rade, osim kad posle njih ide novi red.
Naime, kada ukucam nešto tipa:
Code:

[b]
Bold
[/b]

On mi vrati:
Code:

[b]
Bold<br /> [/b]

A hoću da mi vrati (tj. trebao bi):
Code:

<strong>Bold</strong>

E sad, kad se koristi Bold tag, to i nije problem (toliki).
Međutim, kada se koristi recimo code tag, niko ne kuca:
Code:
moj kod nova linija nova linija

Već:
Code:

moj kod
nova linija
nova linija

I tu mi kod "puca".
Klasu sam upload-ovao.
Nadam se da ce te mi pomoći.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
85.94.121.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Problem sa preg_replaceom: nece da parsuje [php] tag kad posle njega ide novi red01.12.2007. u 13:26 - pre 199 meseci
Evo uspio sam da sredim da kod ne puca, zato što sam dodao:
/six u patternu u preg_replace-u.
Međutim, sad mi se dešava sledeće:
Kad ukucam kod:
Code:

[php]
<?php
echo "Hello world!";
?>
[/php]

On mi vrati samo:
Code:

<textarea id="cp12" class="codepress php readonly-on" style="width:200px;height:100px;" wrap="off">
<br /> </textarea>

Znaci samo <br /> je u textarea.
Evo koda (samo sam izmjenio funkciju code):
Code:

function code($text) {
$pid = rand(00,99);
$pid = "cp".$pid;
$width = 200;
$height = 100;

$text = preg_replace("/\[code\](.*?)\[\/code\]/six","<textarea id=\"$pid\" class=\"codepress text readonly-on\" style=\"width:".$width."px;height:".$height."px;\" wrap=\"off\">$1</textarea>",$text);
$text = preg_replace("/\[html\](.*?)\[\/html\]/six","<textarea id=\"$pid\" class=\"codepress html readonly-on\" style=\"width:".$width."px;height:".$height."px;\" wrap=\"off\">$1</textarea>",$text);
$text = preg_replace("/\[php\](.*?)\[\/php\]/si","<textarea id=\"$pid\" class=\"codepress php readonly-on\" style=\"width:".$width."px;height:".$height."px;\" wrap=\"off\">$1</textarea>",$text);
$text = preg_replace("/\[js\](.*?)\[\/js\]/six","<textarea id=\"$pid\" class=\"codepress javascript readonly-on\" style=\"width:".$width."px;height:".$height."px;\" wrap=\"off\">$1</textarea>",$text);
return $text;
}

“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.170.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Problem sa preg_replaceom: nece da parsuje [php] tag kad posle njega ide novi red02.12.2007. u 08:53 - pre 199 meseci
Koristi ovo, ili barem pogledaj kako je ovde odrađeno, jer meni ova klasa radi perfektno.

Koristiš je ovako:

Code:
$bbcode = new bbcode();

$bbcode->add_tag(array('Name'=>'b','HtmlBegin'=>'<span style="font-weight: bold;">','HtmlEnd'=>'</span>'));

Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
85.94.114.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Problem sa preg_replaceom: nece da parsuje [php] tag kad posle njega ide novi red02.12.2007. u 10:54 - pre 199 meseci
Prvo, hvala na odgovoru.
Ma ja sam htio nesta svoje da napravim, kontas, ali izgleda da cu morati da koristim neku vec napravljenu klasu, da ne gubim vrijeme.
Tako da sam sad nasao CodeLighter klasu na phpclasses.org i nju cu koristiti jer ima podrsku za [php] tag.
Mozda je malo i prepravim.
Puno pozdrava,
Jezdimir.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Problem sa preg_replaceom: nece da parsuje [php] tag kad posle njega ide novi red

[ Pregleda: 2079 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.