Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bojkotuj Monopol!

elitemadzone.org :: MadZone :: Bojkotuj Monopol!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24324 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 01:48 - pre 199 meseci
@ MyWay Pazi , slazem se sa tobom donekle , ali samo donekle. Civilizacijsko dostignuce je da ljudi mogu da kazu sta misle o nekom politicaru ili partiji tog jednog dana , zaokruzivanjem tog jednog broja. Tada imas priliku i tada je taj tvog gest jaci od milion € nekog tajkuna . Sada to pravo ljudi sticu rodjenjem ( gledaju na njega zdravo za gotovo ). Nekada nije bilo tako : Vokabular - Srpski rečnik . Nekada je to bila privilegija.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 08:09 - pre 199 meseci
Citat:

Ja mislim da presudjuje "izbor" izmedju Kurte i Murte.


Hm, ja se ne slazem sa tim. Mislim da problem nije u Kurti i Murti - niti u izboru izmedju Kurte i Murte. Resenje je, na zalost, mnogo dugotrajnije i zahteva korenitu promenu u celom drustvu i mnooooogo malih izbora!

Izbori nisu samo kada je dan izbora za poslanike ili predsednika drzave - izbori su i kada se bira predsednik kucnog saveta, izabira najbolji aplikant za posao, ocenjuje ucenik, itd... Sve te stvari su, na nasu veliku zalost, u Srbiji tesko podlozne korupciji i negativnoj selekciji. Ta negativna selekcija ima za posledicu polako uzdizanje mediokriteta i podobnih uz drustvenu lestvicu sve do vrhova uticajnih grupa - politickih partija, sudova, itd...

Tako na kraju, ostane samo trulez koja se "izdigla" - treba samo pogledati CV-jeve vecine politicara u Srbiji, ili direktora drzavnih firmi - i zapitati se, po kakvom osnovu su ti ljudi postali to sto jesu, kada vecina ne bi prosla ni prvi krug razgovora za posao u nekoj kvalitetnoj firmi.

Jajare u Srbiji na zalost pocinju da se stvaraju od skolske klupe - kada ljudi budu ustajali protiv jajara na svim poljima ce se u Srbiji nesto promeniti. Mislim da ce to moci samo necija deca :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 08:23 - pre 199 meseci
Upravo tako. Nema instant resenja za problem u kojem se nalazimo.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 09:24 - pre 199 meseci
Slažem se sa Ivanom, pogotovo oko pronalaženja posla. Hteo sam nešto da napišem ali sam odustao jer me većina ljudi koji su u IT vodama neće shvatiti.
Ološ je isplivao i on danas mrači i oblači.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.107.*



+5251 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 11:21 - pre 199 meseci
Pa otprilike je dobar "put" kao sto kaze Ivan.

Olos je svuda isplivao, to je planetarni problem. Ali mi ne gledamo kako se drugi "bore".

Cesti izbori su jedno od resenja, da olos ne "ukrti" na mestu, poziciji, da se male zajednice ljudi grupisu i imaju stav o moralu i porodici, naravno pozitivan, domacinski, da mogu da kazu NE, po njihovom pravilu, "zakonu" zdrave pameti, koji ne mora da bude ispunjen paragrafima(recimo kao kucni savet, kucni red, kao sto rece Ivan).

U malom mestu, u Amerikama, Nemackoj, Holandiji, Francuskoj, ako lokalni mocnik nije po volji "naroda", moze da se seli sa svojim "biznisom" i aktivnostima, bez obzira sto nije krsio "paragrafe". Obelezen je kao nemoralan, kao neko ko ne doprinosi progresu sredine, kao stetocina sa prvenstvenim licnim interesom, i zato sto njegov zajednicki interes nije u skladu sa njegovom snagom ili moci...ili cak ako narusava ekologiju...

Da li je svercovao viski, kao Kenedijevi, da li je bio gusar kao Rotsildovi, da li je pljackao Indiju kao Kruna(ili Afriku kao pola Evrope)..prestaje da bude vazno, ode u proslost, gleda se sta se desava danas, i kako ce biti sutra.

Poz.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 18:27 - pre 199 meseci
Citat:
@biber021
Ilija ne znam odakle toliko optimizma i drago mi je da ga jos ima ali:

1. "Onaj" zna da je "raja" lenja i da nece izaci na izbore
2. Zbog onih sto redovno izlaze na izbore nam i jeste tako
3. Tajkuni se skidaju olovom
4. Bojkotujem benzin, vozim na plin

Nije to optimizam a i jest u neku ruku.Pre bih rekao da je tu zdrav rezon.
Nadam se da smo svo prevazisli onaj srednjoskolski tzv "punk bunt".
Ne pljuje po punk-u i ja ga pomalo slusam.Ali od mnogo price nema leba.

2.Tacno i netacno.
Tacno je ako gledas ovako.Uglavnom su redovni na izborim ex komunisti
(izvinite me za prozivnku) koji su tako i disciplinovani.
Netacno ako to gledas ovako:"Idioti izlaze,a znaju da im nece biti bolje.Bojkotuj izbore!"
Tako moze da razmislja monah,ili onaj kome je zivot:koze,ovce,krave,planina...
Ti ljudi bar imaju miran zivot i mirnu savest.Svaka im cast.

3. Hm, ne smem da se slozim sa tobom.Ako se medjusobno "skidaju" olovom-nama nikad
nece biti bolje.Ako narod krene da ih "skida"na taj nacin onda nema
druge do gradjanskog rata.Pre ili kasnije.

4. Silna ugradnja rezervoara za plin,dici ce i njemu cenu kad tad na cenu nafte,dizela,benzina...
Samo cekaj, videces-nece za to puno trebati.

Citat:
@stil
"Zbog onih sto ne izlaze da glasaju nam je tako kako je. Tajkuni se ne skidju olovom , vec prostom primenom zakona."

OLE! Jos samo neko da priiimeniiii...

Citat:
@MyWay
Ovaaaj a da ne izlaze baš zbog toga što nemaju za koga da glasaju?

Jedini izlaz,za sada, je BIRANJE MANJEG IZMEDJU DVA ZLA.
Bar da se opasuljimo,nakon tolikih izbora,pa da damo nekome stvarno tzv. vladajucu vecinu
pa da mu onda sudimo.Iskreno ovako vise nece ici.Dosta smo u parlamentu imali
"BABE i ZABE"

@Ivan Dimkovic
Odlican govor u vrhu strane.Jos samo da se svi na,licnom planu odvazimo i krenemo to ponaosob da primenjujemo.


Slazem se jos u necemu.Neko je slicno rekao.
Razumem ja da je taj shugavi reprezent naroda u vrhu vlasti
i da "krade",grebe na sve moguce nacine dok moze.Znam to 100%
Problem u Srbiji je sto za te PLATURINE(ili kako vec glasi augmentativ od plata)
bar ne "otaljavaju" posao i obaveze koje imaju.Onaj koji dobijaju svojom pozicijom.
Zaposljavaju,sto kaze Ivan,jajare.Polupismenu rodbinu koja te na svakom uglu docekuje
(shalteri,kojekakve drzavne i dr. javne sluzbe).Prosto:nervoza i stres na sve strane.
Znamo svi dobro da nervozu treba iz sebe,van.E sad postoje razni nacini.
Jedan je da se uzmemo u pamet i ratosiljamo:
"...kurvi,jajara i licimura"







 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.107.*



+5251 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 19:18 - pre 199 meseci
Lepo, dobro i korisno je da se primecuju "bivsi komunisti". Pa sada vladaju potomci osme sednice i "centralnog komiteja"..:). Jednim delom direktno, a jednim delom indirektno, kao skolovani "napolju"..Pa ko je mogao da dobije Fulbrajta (M.Markovic...), ili da skoluje dete "napolju" 90-ih....
Valjda su "polagali testove" i kvalitetno odgovorili na sva pitanja...:)

Samo posmatrajte....i ne zaboravljajte. Tu je najjaci argument nekih, sto je narod "kratke pameti", zaigran dnevnim problemima i "snalazenjem", bilo da je jeftino ulje ili "plin" u igri...

Poz.
 
Odgovor na temu

vkbfwr

Član broj: 157672
Poruke: 19
77.46.191.*



Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 23:42 - pre 199 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic[/url]: 
Jajare u Srbiji na zalost pocinju da se stvaraju od skolske klupe - kada ljudi budu ustajali protiv jajara na svim poljima ce se u Srbiji nesto promeniti. Mislim da ce to moci samo necija deca :(
ja bih se samo pozabavio terminologijom, mislim da su obicni, posteni ljudi postali teske jajare, a olosh i smutljivci su ti kojima je ovde plodno tle, od skolske klupe, pa sto ides dalje sve je trulije. a u mutljavini niko nije cist svako svakoga cvrsto drzi za muda i svi cute, super sistem.
a taj jajarluk obicnog coveka je postao uobicajen nacin ponasanja i zivljenja, vaspitanja, skreci glavu i pravi se da nista ne vidis, a zavidi oloshu. onaj ko treba da podigne glas, je postao jajara. znate zasto, svako je paranoicno uplasen za svoje dupe, ili je i sam kompromitovan, pa bolje da cuti...
ovo je moj dozivljaja nekih visokoskolskih ustanova u srbiji.
ako ih ima pametniji, a cisti cute, zatno kreteni vladaju fakultetom.

pre nekoliko godina u sred dana devojku mi je napao manijak u polupunom autobusu, uhvatio za vrat i poceo da davi, svi su okrenuli glavu, niko rec nije rekao, da sam nije pustio, niko ga ne bi sprecio. ma,.../
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!06.12.2007. u 23:53 - pre 199 meseci
Sada vladaju oni koji su izabrani od ljudi koji nisu lenji kada treba da izraze svoju volju. Pravila igre su takva da se ti koji "vladaju" biraju na izborima. Fora je postujuci pravila igre pobediti ( za sebe ) . Moze covek da kaze : - Necu bre da se igram . I ne izadje na izbore. Izbori se odrze , dodju oni koji ne bi dosli da si ti izasao i rekao sta mislis o njima . Posle cujem gundjanje tipa : - Vidi ovog , pa ko te bre dovede tu ? Pa ti , zato sto nisi izasao i rekao sta imas da kazes. Ljudi se obeshrabre , misle izadju jednom i resili su problem , to je to. Ne , to je proces pozitivne selekcije koji mora da traje. Pa cak i da pogresis u proceni , tu su uvek sledeci izbori da se ispravis. Ne treba mesati strucnost ( Fulbrajt stipendije ) sa moralnoscu. I Mengele je bio doktor. Dakle potrebno je da budes i potkovan ( strucno ) i da imas odredjene ljudske kvalitete ( univerzalne ljudske vrednosti ) da bi te izabrao da me predstavljas. Ovo mozda lici na bajku , ali to su kriterijumi koji uspostavljaju pozitivnu selekciju i dovode sposobne , strucne i moralne ljude na odgovorne funkcije. U vezi " jajara " . Znam pouzdano da je to sistem " Ponasam se kao i svi , da se ne bi izdvajao od drustva ." Ljudi jednostavno provale matricu ponasanja i tako se ponasaju iako im se to u stvari to ne svidja. Ako otvoreno reagujes na to ponasanje , kazes sta je ispravno dosta ce to prepoznati i videces da u stvari nisi sam :-)

[Ovu poruku je menjao stil dana 07.12.2007. u 01:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!07.12.2007. u 03:47 - pre 199 meseci
Mali vic za OT:

Citat:


Kongres evropskih transplantologa

>
> Predstavnik britanskih lekara izvestava:
>
> "Dosao nam je pacijent bez kicme, presadili smo mu celu kicmu, i nakon =

> samo
> jedne nedelje provedene u bolnici, zahvaljujuci naucnim otkricima
> britanskih naucnika, taj covek se odlicno oseca, i vec je vani i trazi
> posao."
>
> Predstavnik francuskih lekara izvestava:
>
> "Mi smo u Francuskoj ucinili jos znacajniju stvar! Coveku bez pluca
> presadili smo samo jedno plucno krilo i nakon tri dana provedena u=20
> bolnici,
> on se i sa polovinom pluca oseca odlicno, vec je vani i trazi posao!"
>
> Predstavnik srpskih lekara izvestava:
>
> "Mi smo u tome ipak otisli najdalje. Uzeli smo cetiri coveka bez =
mozga,
> postavili ih na celo drzave i u rekordnom roku vec je vise od polovine
> stanovnistva vani i trazi posao! A ona cetvorica su i dalje bez mozga =
i
> odlicno se osecaju!"
>
> PS: Svako ko dobije ovaj mail ima gradjansku i moralnu duznost da ga
> posalje dalje na bar deset adresa. Nikad se ne zna ko bi za ovu =
cetvorku
> mogao opet da glasa!!



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.174.*



+5251 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!08.12.2007. u 11:54 - pre 199 meseci
Pa stil, gresis samo u "realnosti. Fulbrajtova stipendija je "beneficirana" kvazi strucnost, i postaje kriterijum veci od "moralnih" kvaliteta, koji su cak nepozeljni u nekim oblastima.

Namerno stavljam "moralnine" pod navosnike, posto se pokusalo da se izgradi sistem za degradaciju moralnih vrednosti, rade se teske zloupotrebe i kod elementarnih ljudskih shvatanja morala.

A kriterijumi su "kursevi" u inozemstvu.

Mengele je bio odlican lekar, patriota, priznat u svojoj drzavi. I ta "drzava" je u jednom trenutku u istoriji, krenula zlocinackim putem, sa patoloskom idejom istrebljenja nekih rasa. i uvukla svoje gradjane u zlocin. Neki nemacki naucnici i strucnjaci su u drugim sredinama (USA, Srbija, Rusija) radili drustveno korisne stvari i projekte.

Znaci, "elita", krem drustva, krem pameti, treba da vodi drzavu u dobrom smeru ( a ne razni ludaci tipa Hitlera...), a ne kursisti i "nasilno", dogovorno, proglaseni za pametne. I jos da "rade" na iskrivljavanju moralnih normi.

Pa cak ako su eksperti za ekonomiju, matematiku, ili sta god, ne znaci da su eksperti i za diplomatiju, medicinu ili neku dijametralno razlicitu oblast.

A i POLITIKA je lagano prerasla u "nauku", razvili su se eksperti po svetu, mnoge aktivnosti su proracunate i kontrolisane skoro do upravljivosti.
A mi ni za to nemamo ni autoritete ni strucnjake, bar ne u potrebnoj meri.

Poz.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!08.12.2007. u 15:06 - pre 199 meseci
U realnosti ja coveka cenim po onome sto izadje iz njegovih usta i po tome sta je njegovih " ruku " delo.

Poenta moje price je da moze neko da ima najvece diplome ovog sveta i da u isto vreme bude necovek.

Zabluda je da je uvek neko posten ako ima diplomu. Znaci , ima mnogo onih koji imaju diplomu i koji su posteni. Ali ima i onih drugih i to ne treba izgubiti iz vida.

Kako mozes uopste da kazes da je Mengele bio odlican lekar , kad je razne eksperimente vrsio na ljudima. Tipa , da natera majku da ubije svoje dete tupim nozem ,tako sto detetu da neko sredstvo od kojeg ono neprestano place toliko dugo da se majka izbezumi . Imao sam nocne more svojevremeno kada sam citao o tome.

Eh ta rec "kvazi" :)


Moć i vrlina

Vilijam Fulbrajt, Arogancija moći, Filip Višnjić, Beograd, 2005, strana 256



Američki senator Vilijam Fulbrjat (1905-1995) kod nas je u široj javnosti poznat isključivo po uglednoj stipendiji koja nosi njegovo ime. Međutim, reč je o čoveku koji je imao veliki značaj i uticaj u američkoj posleratnoj politici. Fulbrajt je završio 1925. godine političke nauke, a kasnije i pravo. Jedno vreme proveo je na usavršavanju u Oksfordu. Predavao je pravo od 1939. do 1941. godine na univerzitetu u Arkanzasu. Njegova politička karijera počela je 1942. godine.
Knjiga "Arogancija moći" nastala je na osnovu predavanja održanih 1964. godine u uglednoj školi Džona Hopkinsa za Visoke međunarodne studije. U to vreme Fulbrajt je bio predsedavajući Komiteta za spoljnje poslove američkog Senata, tako da je raspolagao uvidima iz prve ruke o temama o kojima govori. Knjiga je objavljena 1966. godine i prirodno je usmerena na događaje koji su u to vreme bili aktuelni, to jest koji su bili vruće "teme dana" (rat u Vijetnamu, odnos prema Kini i Sovjetskom Savezu, događaji vezani za Zaliv svinja, kubanska raketna kriza, intervencija u Dominikanskoj republici i slično). Fulbrajtov ton je kritičan, ali kako je sam rekao "kritikovati svoju zemlju znači učiniti joj uslugu i uputiti joj kompliment". Iako govori o konkretnim temama američke unutrašnje i spoljnje politike toga doba, u knjizi su i delovi koji prevazilaze dnevno-političku ravan i čije je značenje aktuelno i danas.

Ključni problem kojim se Fulbrajt bavi tiče se upotrebe moći. Uzrok problema, smatra Fulbrajt, leži u tome što moć po pravilu teži da se poistoveti s vrlinom. Fulbrajt izrazom "arogancija moći" opisuje psihološku potrebu nacija da se potvrde kao veće, bolje ili jače od ostalih nacija. U tom procesu često se zloupotreba moći opravdava plemenitim i uzvišenim ciljevima. Fulbrajt tvrdi da su mnoge imperije propale upravo zbog toga što njihovi lideri nisu imali mudrost da "stečenu moć upotrebe mudro i realistično".


Fulbrajt objašnjava zbog čega su svi fanatizmi (bez obzira kakve ciljeve i vrednosti propagiraju) izuzetno opasni. Posebno su opasni samoproklamovani misionari. "To si ljudi zagledani u doktrine, ljudi koji mešaju moć i vrlinu, ljudi koji veruju u neku stvar bez ikakve sumnje, praktikujući sva uverenja bez skrupula, ljudi koji prestaju da budu ljudska bića sa normalnim sklonostima za rad, zabavu i porodicu i postaju živa otelovljenja neke vere ili ideologije". Upravo demokratija pomaže u tome da se društva oslobađaju od doktrina i dogmi, kao i iluzija o čoveku i njegovoj prirodi. Politika koja ne prihvata svet i ljude onakvim kakvi jesu osuđena je na propast.


Šta pokreće i održava društvo? Ekonomiju, tvrdi Fulbrajt, pokreću ljudske sklonosti ka sticanju, a politiku ljudske ambicije. "U stanju smo da ih civilizujemo zato što shvatamo da je čovekovo zadovoljstvo uslov njegovog uljudnog ponašanja prema drugima, a ne prepreka takvom ponašanju". U tome je, smatra Fulbrajt, prednost zapadnih društava u odnosu na komunističke zemlje.
Fulbrajt napominje da je za uspešnu politiku (to jest za stabilnu ljudsku zajedicu) najvažnije sledeće: "Verujem da je glavni zadatak čoveka, u spoljnjoj politici kao i u unutrašnjoj politici i svakodnevdnom životu, da drži svoju kuću u redu, da nastoji da život bude malo civilizovaniji, malo više zadovoljavajući i malo vedriji u kratkom vremenu koje mu je dodeljeno. Smatram da je čovek kvalifikovan da razmišlja o metafizičkim problemima, ali ne i da realizuje metafiziku u praksi. Praktikovanje metafizike je posao Boga".

Božo Stojanović


Izvor : Ekonomist


Toliko o Fulbrajtu.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.174.*



+5251 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!08.12.2007. u 15:28 - pre 199 meseci
Nije rec o "kvalitetu" Fulbrajta, ili neophodnosti ili korisnosti njegove stipendije.

Nego u "odabranima", nacinu odabira korisnika. "Stvar" je bila rezervisana za "odredjene kvalitete", jedan beneficirani sloj drustva, ne za pametne ili sposobne, vec za "decu".., koja nam se sada "vracaju" u novom obliku i formi, sa istim "zadatkom"..

Poz.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!08.12.2007. u 16:52 - pre 199 meseci
O kakvom " zadatku " govoris ? Argumentuj.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.174.*



+5251 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!08.12.2007. u 22:17 - pre 199 meseci
Da se odrzi kontinuitet boravka na vlasti odredjenog kruga ljudi, prepakovan u novo ruho.
Ili odrzanje znacajne, narocito ekonomske moci, kao "dozvoljena" alternativa, da se ne bave politikom i ne brljaju, ili da se bave nekom novom politikom.

Argument... Beko, Miskovic, Karic...da nastavim da nabrajam "naslednike"(po svim osnovama) davnasnjih funkcionera ili "decu osme sednice"...ili znate i sami... a ima i po novinama.
To je jedna "grana".

Postoji i grana vezana za drugu stranu zakona...li o tome ce se uskoro citati, bar sto se sporta tice...o nekima je pisalo vec..

Poz
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!09.12.2007. u 00:16 - pre 199 meseci
Meni nije jasno kako si ti uspeo da povezes Fulbrajt stipendiju sa na primer Miskovicem . Ili mislis da mozes da za sve negativne pojave kod nas da optuzis nekoga sa strane bez ikakvih argumenata.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.174.*



+5251 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!09.12.2007. u 00:33 - pre 199 meseci
Nisam napisao samo "npr", ispred Fulbrajta, mada je ta stipendija eklatantan primer specificnog odabira. Naravno da postoje brojne varijante i stipendiranja i skolovanja, kako "napolju" tako i "unutra". Nista specijalno fokusirano, samo primer za potsecanje...
Sustina je da se formira "elita" po vise osnova, Miskovic je "druga skola", drugi nacin...

Nema potrebe da cepidlacimo, i pogresno se razumevamo, ko "razume", shvatice :)

Poz
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!09.12.2007. u 07:46 - pre 199 meseci
Pa hajde fokusiraj se. Ponovo nisi dao ni jedan argument da potkrepis ono sto tvrdis. O kakvom podsecanju govoris ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.174.*



+5251 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!09.12.2007. u 09:13 - pre 199 meseci
A kakav "argument" treba da kreiram, odnosno napisem. Ako vec argumentacija "lezi" u okruzenju.

Reci kakav oblik "argumentacije je prihvatljiv, citiranje novina, moja licna saznanja ili neka vrsta izvodjenja zakljucaka.

Ne vidim sta nije jasno u vezi nekih clanova "elite".

 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bojkotuj Monopol!09.12.2007. u 09:32 - pre 199 meseci
Takav/e argument/te na osnovu kojeg mozes/mo da formiras/mo misljenje/nja o nekoj temi . Izbor je na tebi .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bojkotuj Monopol!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24324 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.