Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?

[ Pregleda: 12675 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tamburiks
SAP Consultant
Novi Sad

Član broj: 165092
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?04.12.2007. u 13:33 - pre 199 meseci
Video sam u prodavnici Vivax-ove zvučnike HT-500 (5.1) koji izgledaju prelepo a kostaju manje od 200e!!!

Interesuje me da li ih je neko kupio i kako zvuče?

Znam, svi će reći odma nemoj kupovati Vivax to je đubre. Znam da je vivaxova elektronika katastrofalna ali mozda to ne vazi za zvucnike IAKO su značajno jeftiniji od ostalih brandiranih marki.

Meni zvučnici trebaju za stan što znači da neću baš moći da ih slušam preterano glasno da ne bi komšije pisale peticiju da me izbace iz zgrade. S obzirom na njihovu snagu izuzetno retko će raditi preko 10% "kapaciteta". Estetski bi mi se vrlo lepo uklopili jer izgledaju fantastično.

Ne bih kupovio i vivaxovo pojacalo jer sam izgleda katastrofa i zvuci katastrofa sudeci po komentarima na forumu. Upario bih te zvučnike sa Pionirovim pojačalom koje se može naći za nekih 200e i Pionirovim DVD playerom koji već imam.

Mozete ih videti ovde:
http://www.kimtec.co.yu/vivax/...=ArticleView&articleId=120

 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?06.12.2007. u 10:07 - pre 199 meseci
Ovako,prvo nisam imao priliku da cujem kako zvuce, cuo sam od nekih mojih prijatelja koji su imali starije varijante 5.1 sistema Vivax da su ocajni.
Pregledao sam i njihov sajt velika paleta proizvoda ,veoma pristojana cena,lepa izrada-klasika ali lepa-primamljiva,tako da oni prodaju recimo Milkin omot za cokoladu sa bugarskom odnosno kineskom cokoladom unutra-kapis).
Prodaje ih izgled a ne kvalitet.Recimo tvoje Pioneer pojacalo kosta 200E, pa samo prosecan subwoofer snage 60W kosta od 100 eura pa navise,a ti imas 5.1 sistem sa aktivnim basom.Pa recimo Elementini SAL proizvodi samo stereo par zvucnika se krece od 100 eura pa navise,a to nije brand name i sam znas, znaci prosecan 5.1 sistem kao sa slike Vivax a da pristojno zvuci ne moze kostati ispod 600 eura! I to nije neka HIgh klasa.
Tako sve u svemu ako nisi zahtevan kupac,neces praviti zurke jer ovi zvucnici niti imaju snagu niti kvalitet za dugotrajno opterecenje na vecoj snazi,vec za kucno slusanje muzike-gledanje filmova, za te pare to je to,mozda neces biti zadovoljan cak mozda malo i razocaran zvukom ali preboleces to,kad nemas para i yugo je dobar auto.Recimo ja sam pre dve godine kuio aktivan sistem Altec lansing 5100 ukupno 75W lepog dizajna,prosecan zvuk za nezahtevne potrosace i cena je bila 15000 dinara, a potrazi na netu da vidis kako izgledaju ti zvucnici, em sto su mali em snaga basa /woofera 20WRMS, centralni 18W a sateliti 6W, ali zadovoljava potrebe u sobi od 20 kvadrata i za kucno glasno slusanje,ja sam platio marku a ne kvalitet, a ti ces platiti izgled zvucnika a ne kvalitet, pa dodjemo na isto.
Sluzice te pa kad dodjes do para ti to menjaj ili ako ti nije bas bitni 5.1 sistem kupi pristojan pasivan par stereo zvucnika i prikljuci ih na pojacalo,ili kupi All in One 5.1 aktivan sistem zvucnika, za te pare recimo Yamahini ce i vise nego zadovoljavati, i savet kupi HI-Fi casopis bilo koji broj koji nadjes i na zadnjim stranama ces naci cene i zvucnika i sve sto te zanima a nije sheet.
Ovo je napominjem samo moje misljenje a ne strucno misljenje i kaljanje marke Vivax(komercijala),ipak prave i DVD recordere,Plazme tv.....
Za te pare sasvim zadovoljavajuce!!!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

tamburiks
SAP Consultant
Novi Sad

Član broj: 165092
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?06.12.2007. u 11:57 - pre 199 meseci
Hvala ti puno na odgovoru! Mislim da si mi otvorio oči. Bio sam zaslepljen, jer su mi zvučnici stvarno prelepi.

Kad si spomenuo SAL, otišao sam na njihov sajt i video da i oni nude 5.0 sisteme, nisu lošeg izgleda. Mada u kolima imam njihov komplet zvucnika sa kojim nisam bas odusevljen - doduše i nije mnogo koštao.
Pogledao sam malo i Yamahin katalog i oduševio se. Odmah zatim i oladio kad sam video cene.
Drug je pre neke tri godine kupio 5.1 komplet zvučnika šlb marke NEO koji mu i dan danas sasvim lepo radi, iako je koštao nekih 10.000.
Zvuk je sasvim zadovoljavajući a i on ima isti problem života u stanu, tako da, čim malo pojača komšije ispod njega dižu uzbunu. Woofer je dovoljno snažan da trese pod kada ga pojača.

Što se tiče kvaliteta zvuka mislim da većina nas "običnih smrnika" nebi primetila neku bitnu razliku između zvučnika koji koštaju 100e i 1000e. Da ne pričam da smo se sasvim lepo navikli na mp3 muziku koja je "operisana" od kvaliteta.

>V����u�zi^���zK���Z�x���(���9�u��
 
Odgovor na temu

tamburiks
SAP Consultant
Novi Sad

Član broj: 165092
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?06.12.2007. u 12:06 - pre 199 meseci
Hmm...evo našao sam i lep par Pioneerovih zvučnika za 13590 din:
http://www.tehnomanija.co.yu/k...ioneer-zvucnici-s-h520v-w.html
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?10.12.2007. u 09:45 - pre 199 meseci
Ako zelis aktivan 5.1 sistem imas za 5000 dinara Sky vision zvucnike za sobu od 20 kvadrata sascim dovoljno.imas na sajtu www.extra.co.yu ,www.jeftino.co.yu www.skyvision.co.yu, www.svezakucu.co.yu,poseti te sajtove,i kupi casopis HI-Fi na zadnjim stranama postoje ti jevtiniji 5.1 yamahini kompleti zvucnika recimo oko 100 eura, aimas i podne kutioje,pojacala......mnogo toga kao i mnogo toga da naucis,posusaj nece te kostati bogastvo 200 dinzi je, imas na politikin i drugim trafikama a moze i da se naruci preko neta.....Pozdrav!!!!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

tamburiks
SAP Consultant
Novi Sad

Član broj: 165092
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?10.12.2007. u 11:05 - pre 199 meseci
U petak je bila plata i jednostavno sam morao nesto da kupim i zadovoljim svoju "maniju" za tehnikom.
Odlučio sam da za sada ne kupujem nesto ozbiljnije nego da sačekam kada se uselim u novi stan (za nekih godinu dana). I tako sam otišao u Novel-ovu prodavnicu i kupio Micro HI-FI system LG FA162 (dobila je nagradu kao najbolji proizvod EISA za 2007 u svojoj kategoriji).

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/lg-mini-linija-fa-162.html
(Veći je nego što se čini na slici - i ima trosistemske zvucne kutije - pogresili su u opisu)

Mogu ti reci da sam prezadovoljan, zvukom, izgledom, snagom, funkcijama...Sve su odradili pošteno i do kraja (za razliku od Pioneerovog DVD playera koji je odličan ali mu je software odwratan! - ni update firmwarea nije mnogo pomogao). Super mi je sto ima USB ulaz, pa cim skinem neku novu muziku sa neta, bacim na flash i mogu da slušam - umesto procedure rezanja cdova. Spojio sam i TV,DVD na njega, sve super radi.

U svakom slučaju poslušaću tvoj savet, kupiti HIFI i informisati se za neku buduću kupovinu.

Hvala ti jos jednom druze!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

...Nemanja...

Član broj: 171798
Poruke: 5
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?19.02.2008. u 17:43 - pre 197 meseci
pomoc

Zelim da uzmem neke zvucnike do 100€ i nasao sam u nekoj radnji PIONEER SH 240V sa 160 wati i cenom od 8000 hiljada, zvucnici su mi bili extra dok nisam ugledao na istom mestu CLATRONIC PMPO BL 562 zvucnike sa takodje 160 wati, koji po meni mnogo lepse izgledaju, i kostaju 2 hiljade dinara manje...
E sad pitam se da li je to neka caka, da li vredi uzimati te jeftinije, a opet mozda je pioneer skuplji samo zbog nafuranog imena, i naprosto ne znam koje kutije da uzmem....
Usteda svakog dinara bi mi dobro dosla s tim da sam iz pretrage iskljucio sistem 5.1 i da bi najverovatnije trebalo da uzmem i pojacalo...

Izvinjavam se ako sam promasio temu i molim VAS da mi neko pomogne ukoliko ima iskustva i da mi kaze za koje kutije da se opredelim!!!!!
fEnIx
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?20.02.2008. u 08:48 - pre 197 meseci
Budi obazriv ,kad kazes nafurano ime Pioneer,da je loseg kvaliteta dali bi jos uvek opstao na ovakom surovom trzistu?, i navali kineskih,japanskih i drugih azijskig Hi -Fi sistema.To je japanska firma sa respektom,naravno koliko para toliko muzike,neke firme vole da se drze tradicije, neke isprobavaju nesto novo recimo do sada nepoznata firma zvucnika Tanoy, veoma visoko ocenjena firma-mislim na proizvode i nisu jevtini.
Ono na sta treba da obratis paznju je to da je sve subjektivno, da se mozda tebi pionirovi zvucnici zvucati lepse zbog basa,a neki drugi jos lepse zbog svilenkastih visokotonaca transparentnim i otvorenim zvukom,na trece ces zaboraviti na zvuk jer extra izgledaju a losiji je zvuk od prethodnih,nemoj traziti pomoc od drugih sta je bolje, jer cak i najskuplji zvucnici ne mora da ce ti se svideti njihov izgled ili zvuk ,vec stvar da su najskuplji-stvar prtestiza.
Tako da jedini strucnjak koji odlucuje sta mu je bolje si ti.
Najbolje je ako mozes da isprobas obadve kutije(od oba proizvodjaca)ako ti to dozvole(ponesi tvoje pojacalo ili ako oni imaju koje tamo i slusaj razne vrste muzike od Jazz preko rock/pop do dance muzike, pa ces sam oceniti koje su bolje kutije,
Obicno oni koji manje daju na znacaj izgleda,vec na zavrsnoj obradi i kvalitetu zvuka su bolji zvucnici, od onih koji se orijentisu na to kako da ti bugarsku cokoladu umotaju u milkin omot-razmisli?
Moras cuti kutije,mozda neces biti zadovoljan od nijedne od tih dve, pa moras ici dalje-ti si taj koji ocenjuje sta zeli!
Pozdrav!!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

...Nemanja...

Član broj: 171798
Poruke: 5
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?20.02.2008. u 18:12 - pre 197 meseci
E...hvala ti na odgovoru, iako me je samo jos vise stavio na razmisljanje... mada je to mozda i dobra stvar...
I zaboravio sam da ti kazem da mi je tip pustio preko solidnog pojacala te ..clatronic.. zvucnike i nisu lose zvucali mada nije previse pojacavao zbog dana zalosti u ns.u!!! Sutra idem i trazicu da mi pusti i pioneerove kutije, i to neki cd, jer im je radio prijemnik očajan i dosta šušti, mada sam gotovo odlučio da ću uzeti ove jeftinije, ipak, ostane mi para i za pojačalo...!!!
fEnIx
 
Odgovor na temu

yugaja
BG

Član broj: 18381
Poruke: 402
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: yugaja.co.nf


+4 Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?22.02.2008. u 15:47 - pre 196 meseci
Citat:
Pigoza:... neke isprobavaju nesto novo recimo do sada nepoznata firma zvucnika Tanoy, veoma visoko ocenjena firma-mislim na proizvode i nisu jevtini.....



Mislis na Tannoy? Pa oni su sve, samo ne nepoznata firma

Pozz!!!


R Tape loading error, 0:1
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?22.02.2008. u 20:09 - pre 196 meseci
Cuj nepoznata firma Tanoy, mozda ta i jeste ali sto kaze kolega yugaja ako mislis Tannoy , progooglaj malo.

Firma je sigurno starija od tebe.Nego sta bi sa MBom kolega Pigoza!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?27.02.2008. u 14:11 - pre 196 meseci
Greska u pisanju ,Tannoy ,moze da se zove i Pera, isto kao kad bi neko napisao Pionir a zanamo da se pise Pioneer,ajde ne budite dzangrizavi-sala.
Naravno da su poznati, ali ne za nekoga koji neprati Hi-FI svet,.......ja sam licno prosle godine saznao za njih u listu Hi FI Casopis, jer su poceli da prave veoma kvalitetne zvucnike za prihvatljiv novac, pa su zavredili paznju u Hi FI novinama,ima ovde dosta na forumu drugara koji sigurno znaju dosta starijih marki-brand , ali ima i onih koji znaju samo osnovno Sony,Pioneer.....
Kad vec barate pojmovima recite mi ko proizvodi MAGNAT QUANTUM 508,HECO VITAS 800 .............., i gde se mogu kupiti?
zeoN-Rider-sta ti je to MBom??? nekontam,sta si mislio?-Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?27.02.2008. u 19:13 - pre 196 meseci
Pigoza izvinjavam se ako sam pogresio, neko me je pitao oko Mercedes Benca nesto u vezi elektronike.

Dnevno primam oko 40 poruka, izgleda da sam pogresio.

Godine su u pitanju, mislim moje.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Vivax HT-500 zvucnici (VOX) - Jel neko čuo kako zvuče?

[ Pregleda: 12675 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.