Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

spajanje preko neta na racunar u mrezi

[es] :: SOHO Networking :: spajanje preko neta na racunar u mrezi

[ Pregleda: 3572 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon spajanje preko neta na racunar u mrezi05.12.2007. u 23:41 - pre 199 meseci
Za pocetak nadam se da sam jasno definisao naslov... :D
Ovako... Imam jedan racunar na kome mi se nalazi web-server... On je umrezen sa mojim glavnim kompom koji ima pristup netu... Zanima me da li postoji i ako postoji kako realizovati da npr drug pristupi tom sajtu znajuci moju ip adresu koju dobijem od provajdera...
Ukratko:

sajt->web-server aplikacija->server(lan ip "200.200.200.2)->glavni komp(lan ip "200.200.200.1", net ip"80.74.123.123")<-drugi korisnici pristupaju preko neta
 
Odgovor na temu

mjux

Član broj: 124150
Poruke: 158
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: spajanje preko neta na racunar u mrezi06.12.2007. u 22:12 - pre 199 meseci
i evo ja sam taj drug koji je pokusao da pristupi sajtu ... i pisem ovaj odgovor cisto da bi post bio upecatljiviji :)
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: spajanje preko neta na racunar u mrezi06.12.2007. u 22:15 - pre 199 meseci
Mislim da moras imati i DNS server. ako ti je IP staticki onda je lakse. A ako se ip dinamicki menja onda ti treba dynamic domen service. Izvinite ako gresim neka me neko ispravi.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: spajanje preko neta na racunar u mrezi06.12.2007. u 23:03 - pre 199 meseci
@goran-ets

Ako je tvoj računar direktno vezan na Internet (tako sam shvatio) onda ti je na tom računaru potreban neki softver koji će raditi tzv. Port Forwarding, npr. Port Tunnel. Ako tvoji računari na Internet izlaze preko rutera (možda ga kupiš uskoro) u njemu već postoji takva opcija. U oba slučaja se postupak svodi na to da računaru koji je vezan na Internet, tj. ruteru kažeš da sve što dođe na port 80 prosledi na računar sa ˝tom-i-tom˝ IP adresom unutar tvoje mreže. Tako kada tvoj drugar u pretraživaču upiše http://javna_ip_adresa taj zahtev zapravo stiže na željeni računar iako se ne vidi sa Interneta.

Ako se tvoja javna adresa dodeljuje dinamički (što je vrlo verovatno) onda možeš iskoristiti neki od besplatnih DNS servisa, npr. DynDNS (o tome je govorio toplim).

Na forumu imaš dosta tema u kojima se govori i o Port Forwardingu i o Free DNS-u pa malo iskoristi Pretragu (http://www.elitesecurity.org/pretraga).
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: spajanje preko neta na racunar u mrezi

[ Pregleda: 3572 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.