Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???

[es] :: Video softver :: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???

[ Pregleda: 4540 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

feko

Član broj: 100970
Poruke: 60
*.PPPoE-5888.sa.bih.net.ba.



Profil

icon DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???24.12.2007. u 13:01 - pre 197 meseci
Imam jedan DVD sa prilicno starim snimkom fudbalske utakmice iz 1974 g. Boje su nekako razlivene i imam utisak da kada bi skinuo boju, bilo bi bolje.
Kako da to uradim?
THNX
 
Odgovor na temu

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
195.252.72.*



Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???24.12.2007. u 14:47 - pre 197 meseci
Probaj Adobe Premiere...imas svakakvih filtera i efekata.
Igraj se malo sa time.
ivan
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.info-net.co.yu.



+8 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???26.12.2007. u 21:07 - pre 197 meseci
Da... lako ce on u Premiere, ali on kaze da je u DVD to jest, fajlovi su .VOB. A da bi experimentisao u PREMIERE treba mu ili sirov materijal, ili avi, ili ne znam vec koji :). Tako da..... da cujemo jos nesto... :)
pozZ
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???26.12.2007. u 21:11 - pre 197 meseci
Vegas od verzije 6 podržava importovanje DVD-a. Pokušaj sa Vegasom.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.nspoint.net.



+3 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???27.12.2007. u 15:23 - pre 197 meseci
Pokusaj sa jednostavnijim softverom koji je specijalizovan za rad sa mpeg videom, Mpeg video wizard u njemu imas i filtere, primenis filter za crno belu sliku ne znam tacno kako su ga nazvali u tom programu i eksportujes nov mpeg. To ce potrajati ali bolje takao nego da ubacujes u premiere pa da se radi visestuki render, zbog importa mpeg fajla pa jos i render filtera za crno belo ...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
77.46.192.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???27.12.2007. u 17:23 - pre 197 meseci
Mislim da konvertovanje u B&W nece dati neko poboljsanje!
 
Odgovor na temu

tomicko
Tomislav Mijic
Krupanj

Član broj: 16086
Poruke: 152
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???19.01.2008. u 12:49 - pre 197 meseci
Moze li se DVD direktno ripovati u crno-belu sliku i moze li se pri tome ustedeti u veloicini izlaznog fajla? Moze li GK uraditi ovakav posao?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???20.01.2008. u 11:01 - pre 197 meseci
Citat:
Mister_rap: Mislim da konvertovanje u B&W nece dati neko poboljsanje!
Ne bih se baš složio. Zapravo, sve zavisi od same prirode smetnji. Ako šum u slici potiče većinom od kolor-komponente, onda će ukidanje boje itekako popraviti kvalitet. Sećam se pre 10-15 godina, kad još nije bilo kablovske, kada bih uhvatio TV-signal neke udaljene stanice (Bosna, HRT, ...) kad isključim boju i gledam kao crno-belo, sasvim je prihvatljivo za gledanje. A čim pojačam boju, ništa ne valja. Ponekad sam pravio kompromis, tako što dodam sasvim malo boje, tek da slika ne bude crno-bela, a da ipak boja bude dovoljno slaba da ne bi svojim jakim šumom kvarila kvalitet slike. Zato bih možda i u ovom slučaju pre konverzije u B/W preporučio prvo isprobavanje sa smanjivanjem color saturation-a (ako je problem uopšte još uvek aktuelan, pošto vidim da je od pokretanja teme prošlo skoro mesec dana).

U MPEG Video Wizardu nisam uspeo da nađem filter za konvertovanje u B/W, ali se to može postići filterom za Hue/Saturation, pri čemu se Saturation postavi skroz na minimum (mada kao što napisah malopre, nije zgoreg prvo isprobati sa njegovim postavljanjem nešto iznad minimuma).

Citat:
tomicko: Moze li se DVD direktno ripovati u crno-belu sliku i moze li se pri tome ustedeti u veloicini izlaznog fajla? Moze li GK uraditi ovakav posao?
Ne može se (bar koliko ja znam) direktno ripovati u B/W, zbog toga što konverzija u B/W zahteva procesiranje videa, pa samim tim isti mora proći kroz rekompresiju. Možda se može konvertovati on-the-fly pri očitavanju sa DVD-a, ali to je mrcvarenje DVD-čitača i svakako bi bilo poželjno sadržaj DVD-a prvo kopirati na hard pa onda započeti ceo postupak. A veličina izlaznog fajla zavisi od bitrate-a koji zadaješ pri toj rekompresiji. Ipak, logično bi mi bilo da, ako je na snimku ukinuta boja, samim tim je i manje podataka u slici, pa se približno isti kvalitet tada može postići nešto manjim bitrate-om (naravno, ako izuzmemo neizbežni pad kvaliteta pri samoj rekompresiji).
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.185.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???21.01.2008. u 13:57 - pre 197 meseci
a sto jednostavno pomocu opcija DVD plejera ili podesavanja monitora sliku privremeno (za vreme gledanja tog videa) ne namestis na crno-belu
 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
77.46.230.*



+2 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???22.01.2008. u 07:37 - pre 197 meseci
Citat:
Djordjevlasotince: Da... lako ce on u Premiere, ali on kaze da je u DVD to jest, fajlovi su .VOB. A da bi experimentisao u PREMIERE treba mu ili sirov materijal, ili avi, ili ne znam vec koji :). Tako da..... da cujemo jos nesto... :)
pozZ


U 90% slucajeva moze se .VOB promeniti u .MPG i direktno uvuci Vegas (pretpostavljam i u Premier)
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.nspoint.net.



+3 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???24.01.2008. u 14:37 - pre 196 meseci
Naravno. A ovo je skroz prakticno i nema smaranja sa kompresiom:
Citat:
Stranger2: a sto jednostavno pomocu opcija DVD plejera ili podesavanja monitora sliku privremeno (za vreme gledanja tog videa) ne namestis na crno-belu
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???24.01.2008. u 17:05 - pre 196 meseci
Ne bih se baš složio, iz nekoliko razloga.

Od monitora koje sam promenio za ovih 10 godina, nijedan nije imao regulator za boju. Pretpostavljam da takvi i jesu u većini.

Što se plejera tiče - slična stvar. Konkretno, u MPC-u nisam uspeo da nađem komandu za podešavanje boje (tj. našao sam, ali deluje samo na MPEG- fajlove, a ne i na AVI i ostale).

Zatim, možda čovek jednostavno želi neko praktičnije rešenje, nego da svaki put kad pokreće taj snimak, smanjuje boju, pa posle da je ponovo vraća na default vrednost.

A možda želi i da taj snimak razdeli poznanicima, a da pritom ne razmišlja kako će oni da podese regulator boje na svojim monitorima/plejerima.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.111.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???24.01.2008. u 18:34 - pre 196 meseci
Citat:
Od monitora koje sam promenio za ovih 10 godina, nijedan nije imao regulator za boju. Pretpostavljam da takvi i jesu u većini.

uz sve novije drajvere za graficke kartice dobijas gomilu podesavanja. evo za radeon graficke kartice:

dovoljno je klizac Saturation pomeriti na vrednost manju od 100 i slika pri gledanju video snimaka postaje crno-bela.
ovo resenje radi u svim plejerima koji sliku pustaju preko overlay-a tj. svi plejri koji koriste ffdshow.

ako neki plejer ne reaguje na ovo onda treba u opcijama plejerea da pronadjes opciju koja se zove "Overlay" ili "hardware acceleration" i sl.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: DVD u boji convertovati u Crno-Bijeli???

[ Pregleda: 4540 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.