Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koliko smo daleko od elektronske administracije???

elitemadzone.org :: MadZone :: koliko smo daleko od elektronske administracije???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7369 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???31.12.2007. u 17:51 - pre 198 meseci
Citat:
Nemoj tako. Ako si bubrezni bolesnik policajac bi trebao da zna da te ne udara po bubrezima. Vaspitna mera primenom fizicke sile bez ugrozavanja zdravlja ljudi


Evo gledam u moju polomljenu nogu i opet dolazim do konstatacije da policajac ne bi trebalo da ima pravo da te udara bilo gde, jer koliko god si ti zdrav uvek moze da ti polomi neku koskicu :)... ali to je vec druga tema...

Ja i dalje mislim da svi podaci trebaju biti na jednom mestu jer zdravstveno stanje pojedincam moze dati informacije koje su relevantne i za druge kategorije a ne samo za zdravstvo.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???31.12.2007. u 20:30 - pre 198 meseci
Citat:
anakin14:
Ja i dalje mislim da svi podaci trebaju biti na jednom mestu jer zdravstveno stanje pojedincam moze dati informacije koje su relevantne i za druge kategorije a ne samo za zdravstvo.


evo recimo u sloveniji, u jednoj prodavnici, da bi mogao da uzmes nesto na rate, treba da doneses zadnji listing sa banke (ono sta salju svakog meseca sa svim transferima, itd...) gde se vidi da primas platu. Ako bi se i to centralizovalo, onda bi obicna kasirka mogla da gleda celu finansijsku proslost svake musterije u prodavnici. E sad ako si neka 'slavna' licnost, i recimo karticom platis nesto u sex shopu, odmah sledeci dan vidis se na prvim stranicama zute stampe.
E sad, kako dokazati kasirki, koja je MORALA da pogleda dali sme da ti proda nesto na rate, da je ona i tu informaciju prosledila nekom tamo novinaru za 100eur (a i manje). A na papiru naravno mozes crnim markerom da 'cenzurises' sve osim plate.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 14:26 - pre 198 meseci
Citat:
anakin14:
Ja i dalje mislim da svi podaci trebaju biti na jednom mestu jer zdravstveno stanje pojedincam moze dati informacije koje su relevantne i za druge kategorije a ne samo za zdravstvo.


obrazlozi,kako zdravstveno stanje moze biti relevantno sa izdavanjem licne karte,primera radi???
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 16:31 - pre 198 meseci
Sa izdavanjem licne karte ne, ali recimo hocete da se zaposlite na nekom radnom mestu gde nije predvidjeno da rade oni sa slabm srcem primera radi i dosli ste kod supervizora na razgovor koji u momentu vidi i uzima vas u obzir za drugu poziciju. To je samo jedan od hiljade primera.
To je slicno kao sto vozila za hendikepirane imaju oznaku da voze hendikepirane ljude,postoje parkinzi za hendikepirane...itd, ali neki put i dijabeticar,srcani bolesnik,bubrezni bolesnik itd u pojedinim situacijama trebaju imati isto poseban tretman ali nemaju zbog nemogucstva identifikacije da imaju problem.Trudnicu ce lako da puste u redu,ali ako vam neko kaze molim vas ja sam tezak astmaticar mozete li me pustiti,prasina je velika nemogu dugo, njemu ce vecina odgovoriti - i mi cekamo u redu ceo dan pa ne pokusavamo prevarom da preskacemo... itd . Ali to je opet druga tema...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 16:41 - pre 198 meseci
nisi me "ubedio",ako je taj koji zahteva posao,svestan da je rizican za srcane bolesnike,nema razloga da se uopste prijavi za isti,s druge strane uvek postoji rec i uverenje od doktora koji ukazuje na probleme,a isto tako i sistematski pregledi

a ovo za asmaticare,nije mi jasno,npr. ja sam asmaticar,smeta mi prasina,posedujem tu KARTICU u cijoj MEMORIJI pise [ne na kartici] da sam hronicni asmaticar,kako ce mi to pomoci dok cekam u redu,recu,e cekajte ja sam asmaticar,a za dokaz imam ovu karticu koja se moze procitati samo pomocu neke vrste racunara,a vi u redu mi morate verovati ?

edit:sad sam se setio,postoje vec neke narukvice za srcane bolesnike i asmaticare,ako se ne varam i isto kao i nalepnica na autu za invalide,izborna je
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 17:13 - pre 198 meseci
Ok, ti si mene ubedio da zdravstvo treba imati odvojenu bazu podataka, ja sam samo mislio da je lakse da je sve na jednom mestu,sto i jeste istina, ali sa obzirom na moguce posledice iskoriscavanja informacija to izgleda ne bi bio pravi potez.
Sto se tice ostalih podataka i dalje sam pri tome da trebaju biti na jednom mestu.
Znaci skupstina nam je izglasala za sad: odvojena zdravstvena baza, sve ostalo na jednom mestu :)
Da li neko mozda ima jos neku primedbu?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 17:23 - pre 198 meseci
da,posebno bankovni racun - mogucnost kradje [da ne duzim]

p.s. a sta sve ostalo,pa da "obrazlazujem" zasto ne zajedno ? :)
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 19:05 - pre 198 meseci
evo mogu da dam jedan primer:
Za niz dokumenata (mnogo ih je) potreban vam je dokaz da ste izmirili sve poreze (za nekretnine,poreze na dohodak,doprinose koje vam placa firma ili ukoliko ste bili preduzetnik.. itd) . Ukoliko bi svi podaci bili na jednom mestu u jednoj bazi takva informacija bi se dobijala za 10 sekundi,a ovako morate ici u poresku upravu, da vam izdaju karticu pa uverenje da nemate dug...
Isti je primer kada vam za nesto treba dokaz da niste osudjvani, gde god je potreban takav dokaz moze se sa centralnom bazom dobiti za 10 sekundi...
Ima jos niz primera...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 19:20 - pre 198 meseci
Vidi, slazemo se mi oko tih prednosti, ne kazemo da to nije dobro. Medjutim, postoje (navedeni) razlozi zasto je to jos uvek neprimenjivo kod nas.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: koliko smo daleko od elektronske administracije???02.01.2008. u 19:27 - pre 198 meseci
kolika god da je prednost toga ,10-ostruko [figurativno] je to lose ,bas zbog zloupotrebe, dovoljno da i jedna u 1000 osoba bude "prevarena" - previse je

prvo treba resiti efikasnije obavljanje bas izdavanje tih papira,pa tek onda o unapredjivanju

Citat:
Shadowed: Vidi, slazemo se mi oko tih prednosti, ne kazemo da to nije dobro. Medjutim, postoje (navedeni) razlozi zasto je to jos uvek neprimenjivo kod nas.

i ne samo kod nas ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: koliko smo daleko od elektronske administracije???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7369 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.