Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Debug programi, trazenje curenja memorije ...

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Debug programi, trazenje curenja memorije ...

[ Pregleda: 1905 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sephiroth?
Balkan @ net

Član broj: 79406
Poruke: 82
*.bi2.dlp121.bih.net.ba.



Profil

icon Debug programi, trazenje curenja memorije ...02.01.2008. u 16:28 - pre 198 meseci
Htio bi pokrenuti diskusiju o trenutnim debuger alatima koji se koriste, kao i alatima koji olaksavaju pronalazenje curenja memorije po programima. Bez sumnje radi se o programima koji neizmjerno znaju pomoci da se na glavi sacuva zadnji pramen kose  Koje vi alate koristite? Koji debuger koristite? Ja sam se dosada sluzio samo sa debugerom sto dodje sa Dev-C++, pitam se da li postoji alat sa imalo “opsirnijim” suceljem, i da je malo “ljepsi” za rad sa istim? Kod ovoga poglavito mislim na ljepse sucelje za Watch.
Kada ste se prvi put susreli sa debugerom? Koje ste sve isprobali, iznesite svoja misljenja… Ako netko ima ko se profesionalno bavi programiranjem, zaista bi puno cijenio njihovo misljenje na ovu temu. Na netu sam naisao i na dosta alata za pronalazenje curenja memorije. Neki koji se preporucaju kao najbolji su open-source, sto mi je posebno drago ;) Hvala unaprijed na odgovorima… Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.143.132.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Debug programi, trazenje curenja memorije ...02.01.2008. u 16:39 - pre 198 meseci
ja se ne bavim programiranjem, ali mi je gdb dosta pomogao kod pronalazenja uzorka raznih segfaultova i crasheva. Inace gdb ne izgeda 'lepo', ali moze svasta da se radi sa njim. A mislim da imas i nekoliko GUI-a za njega (xxgdb i nesto mislim da u Qt-u).
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

yaelo
Rajko Vojnović
Beograd

Član broj: 78087
Poruke: 153
*.smin-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Debug programi, trazenje curenja memorije ...03.01.2008. u 21:29 - pre 198 meseci
Uz MSVC možeš da iskoristiš sledeči kod
Code:

#include <crtdbg.h>

int main () 
{   
    #ifdef _DEBUG
        _CrtSetDbgFlag (_CRTDBG_LEAK_CHECK_DF | _CRTDBG_ALLOC_MEM_DF);
        _CrtSetReportMode (_CRT_WARN, _CRTDBG_MODE_WNDW);
    #endif

    int* pointer = new int (0);

    return 0;
}
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Debug programi, trazenje curenja memorije ...

[ Pregleda: 1905 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.