Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban savet - potrosnja ulja!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potreban savet - potrosnja ulja!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38909 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marinl989
Marin Lukic
Backa Topola

Član broj: 311137
Poruke: 3
*.tippnet.rs.



Profil

icon Re: Potreban savet - potrosnja ulja!19.01.2013. u 04:49 - pre 136 meseci
Pozdrav svima! Ne razumem se bas najbolje u vezi auta, pa bi bila potrebna pomoc. Vozim skodu fabiju 1.4mpi 2002god 55kw, presla 109000km, Ne trosi ulje, niti vodu, al pojavila mi se prvi put zuta pena na cepu za ulje. sta to moze da bude, vozim svaki dan, ali kratke relacije 10-15km
marin89
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
109.92.0.*



+5251 Profil

icon Re: Potreban savet - potrosnja ulja!19.01.2013. u 09:28 - pre 136 meseci
Voznja na kratkim relacijama je uzrok pojave "majoneza".

Ne bi bilo lose, da malo skratis interval zamene ulja, za jedno bar 1000km, pri zameni ulja ocistiti cep(sto mozes povremeno sam da uradis) i pregledati odusku kartera, da se eventualno i tu ne talozi.

Poz
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Potreban savet - potrosnja ulja!19.01.2013. u 16:55 - pre 136 meseci

Ta pojava "majoneza" je posledica nakupljanja vodene pare, koja se stvara u procesu sagorevanja goriva, Na svaki litar sagorelog goriva, stvara se litar vodene pare (kako bem li ga..ne znam, al je tako), a ta para se zajedno sa drugim gasovima u procesu sagorevanja ponovo reciklira i sagoreva, obacivanjem u komoru za sagorevanje preko ventila za recirkulaciju uljnih i benzinskih isparenja - "iberlauf". Znaci tu vodu ne treba mesati sa vodom u rashladnom sistemu. To je voda koja se stvara u samom procesu sagorevanja goriva. Treba proveriti sam ventil ili odusak iz kartera kako Vladd kaze. Zavisno od konstrukcije, on se pere ili menja. a moze se ispitati najprostije na sledeci nacin: zacepi se i ako se ne menja rezim rada, ako ne pokazuje znake zaustavljanja rada motora, znaci da ne valja i motor vec uveliko radi u nepravilnom rezimu. Treba i pomirisati ulje, kad se izvuce merac, ako ulje mirise na benzin, i to je siguran znak da sa ventilom nije sve kako treba.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Potreban savet - potrosnja ulja!19.01.2013. u 22:26 - pre 136 meseci
Citat:
pajapop: Ta pojava "majoneza" je posledica nakupljanja vodene pare, koja se stvara u procesu sagorevanja goriva, Na svaki litar sagorelog goriva, stvara se litar vodene pare (kako bem li ga..ne znam, al je tako),


nisi čitao ranije postove .. benzin, dizel, tng je ugljovodonik po hemijskom sastavu... sagorevanjem se dobija CO, CO2, H2O... toplota...


@marinl989

svuci crevo "iberlaufa"-oduške sa kučišta filtera vazduga i prstom (da 'prostiš) proveri u krivini creva i u plastičnom nastavku kućišta filtera vazduha gde se crevo postavlja (ispred prigušnice gasova) da li ima "bele pene" ... ako je tu nema onda ti je oduška zapušena pa se "višak" gasova ispušta pored čepa ostavljajući "trag" u kontaktu sa hladnijom sredinom...

proveri i da se nije crevo oduške prelomilo negde.. proveri da li se na oduški dok motor radi na "ler" gasu stvara blag pritisak posle najmanje 5-10 sekundi (ne treba da osetiš pod prstom pritisak, nego da čuješ kako "odahne" kad oslobodiš crevo prsta)...

... ako te to toliko brine javi šta si dobio posle "eksperimenta" sa prstom
 
Odgovor na temu

marinl989
Marin Lukic
Backa Topola

Član broj: 311137
Poruke: 3
*.tippnet.rs.



Profil

icon Re: Potreban savet - potrosnja ulja!20.01.2013. u 04:51 - pre 136 meseci
Jeste, oseti se na benzin kad izvucem merac. Ali i vreme mi je da menjam ulje sada. a sa prstom cu danas da proverim
marin89
 
Odgovor na temu

marinl989
Marin Lukic
Backa Topola

Član broj: 311137
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Potreban savet - potrosnja ulja!22.01.2013. u 04:44 - pre 136 meseci
>
marin89
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potreban savet - potrosnja ulja!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38909 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.