Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tracking pristupa MySQL

[es] :: MySQL :: Tracking pristupa MySQL

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Demonic_Alliance
Robert Osswald
Beograd

Član broj: 13777
Poruke: 40
*.57.EUnet.yu

Jabber: r.osswald@default.co.yu
ICQ: 25691421


Profil

icon Tracking pristupa MySQL26.09.2003. u 18:02 - pre 249 meseci
Posto se jedna aplikacija (Surgemail) ponasa prilicno glupo, a treba da ostvari komunikaciju s MySQL bazom...

Zanima me kako, i da li je moguce, proveriti sta je odredjeni korisnik radio u bazi, tj. kakve je query-je prosledjivao (radi se o jednostavnim select i insert queryjima)??

Logfajlovi od MySQL-a izgleda nisu od neke pomoci...

Ili ako postoji neki drugi nacin da pratim komunikaciju izmedju aplikacije i baze.

Napominjem da se radi o windows platformi...
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Tracking pristupa MySQL26.09.2003. u 19:01 - pre 249 meseci
Kolko se meni cini MySQL ne omogucuje da pratis koji je korisnik sta tacno radio vec samo mozes da gledas log fajl koji sadrzi sve upite upucene bazi. Jedno resenje je da u samoj aplikaciji napravis mehanizam koji ce da prati sve upite koji su upuceni ka bazi. Ako ti je ovo komplikovano/vremenski zahtevno mozes da za vreme testiranja pratis MySQL log dok bazi samo pristupa ta aplikacija (koristi je samo jedan korisnik - u ovom slucaju mozes da razdvojis select i insert/update/delete upite u posebne logove).

Owl
 
Odgovor na temu

Demonic_Alliance
Robert Osswald
Beograd

Član broj: 13777
Poruke: 40
*.5.EUnet.yu

Jabber: r.osswald@default.co.yu
ICQ: 25691421


Profil

icon Re: Tracking pristupa MySQL30.09.2003. u 05:28 - pre 249 meseci
Ne mogu da napravim takav mehanizam, jer aplikacija nije moja, nego je gotova, a vrlo je daleko od open-source-a, s druge strane hacker nisam (i da jesam, pre bi rekao klijentu da kupi nesto skuplji mail server koji radi onako kako pise u uputstvu, nego sto bi se zezao sa tako necim).

Kako da izvedem ovaj drugi predlog? Napominjem da mi je potreban, prakticno, samo jedan select i jedan insert upit, ili cak bilo koji od njih (mada, ako mogu da vidim jedan, vidim ih sve) - samo da vidim sta aplikacija (Surgemail server) zapravo hoce od baze, jer se definitivno ne ponasa onako kako to stoji u uputstvu!

Mogu li se presretati podaci koji idu na neki (tj. mysql-ov) port? Pretpostavljam da mogu, ali, kao sto rekoh, nisam haker...
 
Odgovor na temu

iva lalic
novi sad

Član broj: 15182
Poruke: 1
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Tracking pristupa MySQL18.10.2003. u 19:34 - pre 248 meseci
Cao,
Molim te ako si nasao taj program koji ce ti pratiti sve pristupe bazi, reci mi gde mogu da ga nadjem, jer mi hitno treba !!!

Inace imam isti problem kao ti. Imam web aplikaciju pisanu u javi, koja je jako velika i skoro je nemoguce provuci kroz nju kod koji bi zapisivao user-e, vreme, i sta su kliktali. Baza mi je mysql, a server tomcat4.
 
Odgovor na temu

pedja_vujic
Pedja Vujic
NL

Član broj: 12288
Poruke: 71
*.versatel.net

Sajt: www.metaEUREKA.com


Profil

icon Re: Tracking pristupa MySQL21.10.2003. u 12:24 - pre 248 meseci
Sta fali logovima od Mysql?

U svakom slucaju mozes koristiti svaki TCP sniffer program ako ga podesis na port 3306, ali ako klijent koristi compressed protocol onda nema puno fajde od ovoga.
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Tracking pristupa MySQL

[ Pregleda: 3113 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.