Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)

[ Pregleda: 4163 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevka

Član broj: 96296
Poruke: 66
*.dyn.optonline.net.



+1 Profil

icon Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)11.01.2008. u 01:27 - pre 198 meseci
Sta je kod nas skuplje nego u USA, pa bi bilo dobro da se kupi?
Inace, znam da cu se kajati, kada se vratim u Srbiju jet nesto nisam kupio.
Ovako, racunam ceo forum je pametniji od samo jedne glave-moje.
Inace, jako sam zauzet da ne mogu da surfujem i trazim stvari.
A bavim se projektovanjem, u elektronici, sa PIC uC. Mada planiram da prelazim i na druge stvari.


I najveci putevi pocinju prvim korakom !
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)15.01.2008. u 08:48 - pre 197 meseci
a pa odgovor je jako prost i ohrabrijuci:
SVE je skuplje nego u americi a opet nema nkakvog rezona da bacas pare na kofere kontrolera cija
upotreba zavisi od ovdasnjeg trzista. naravno ovde je sve nabavljivo (poneki put sa malo cekanja)
kao sto je i tamo. razlika je takva da je podnosljiva.
jedino ako ces nesto na 10-100 hiljada komada, gde bi razlika bila velika.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)15.01.2008. u 19:27 - pre 197 meseci
Dok potplatis onog na carini da te pusti da prodjes s tim, taman ces da izadjes na isto, ako ne prodjes i skuplje. Ako ides brodom mozda mozes i da razmislis o kupovini neceg, a ako ides avionom ne vjerujem da mozes nesto znacajno da zipujes u onaj limit koliko mozes da nosis. Da sam ja tamo ja bih kupio hp 50g. Ja ga ovdje nisam mogao naci za ispod 200E, a citam tamo ima za 100 i neki dolarcic. Mozda neki razvojni sistem za Motorolu ili Texas Instruments, Harley i sl.
 
Odgovor na temu

korak
Nis

Član broj: 125522
Poruke: 622
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)17.01.2008. u 08:35 - pre 197 meseci
Svasta ima u toj Americi, sta kupiti?

Ovog trenutka hocu da formiram jos dva radna mesta za razvoj softvera za MC908 (8-o bitni MCU) i HCS12 (16-to bitni MCU) i za to mi trena Multilink 12 i DLL sa procedurama koje ga podrzavaju. Tamo su cene: Multilink 12: 99$ i softver 199$ ukupno 298$, za 2 komada 596$. Preko svog dobavljaca ta dva kompleta dobijam za 800EUR (transport+carina+zarada dobavljaca) sto je skoro duplo skuplje.

Dakle, isplati se kupiti neki hardver, softver ionako mozes kupiti preko interneta i da izbegnes sve dodatne troskove.

Ja bar tako mislim.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ljimun8
Dario Pigler
Student

Član broj: 204655
Poruke: 1
*.stucos.hr.



Profil

icon Re: Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)12.12.2008. u 12:49 - pre 186 meseci
Prodajem HP 50g, star mjesec dana,nikada korišten-samo otpakiran,s garancijom za 1300 kn..
Tko je zainteresiran za HP 50g neka mi se javi na [email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Sta bi kupili da ste u Americi? (u vezi uC)

[ Pregleda: 4163 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.